Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mezu

Rozwiązany: Chcę konsolę.

Polecane posty

Nienawidzę komputerów. Nie ma to jak praktycznie [beeep] kasą w swoje pudło co dwa lata i nie móc grać w tytuły na unrealu "bo tak".

Od jakiegoś czasu (hę, od zawsze, ale powiedzmy, że nie było tak źle) mam problem z... hm. Komputerem. Mój złom ma problem z wykonywaniem akcji w czasie rzeczywistym. W grach lag (ang. latency - opóźnienie, bo dla niektórych geniuszy to ścinanie się...) jest bardziej widoczne, ale nawet PISZĄC TEGO POSTA potrafię dostrzec odstęp między wciśnięciem klawisza, a pojawieniem się litery na ekranie - niewielką, przez przeciętnego zjadacza chleba niemożliwą do rozpoznania, ale jest.

Od czego to może być? Wcześniej z jakiegoś powodu sytuację poprawiło odinstalowanie Dungeon Defenders (oryginału, nie modyfikowanego .-.), ale teraz nie widzę wyjścia. Czy muszę spalić wszystko, co znajduje się na płycie głównej i kupić PS4, czy może da się uratować resztki mojego gamingu?

Halp.

i5 2.8Ghz x4

GTX 650 Ti

Tacens RADIX V-650

4GB RAM

Win7 64bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej system, dysk lub jakieś oprogramowanie (np. antywirus).

Napisz więc jaki masz dysk (dokładny model) oraz jakiego masz antywirusa. Model płyty głównej również może się przydać. Ile masz wolnego miejsca na dysku i kiedy ostatnio przeprowadzałeś defragmentację?

A tak poza tym ściągnij i uruchom OTL. We wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i wciśnij Skanuj. Wrzuć na forum obydwa wygenerowane logi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję wyniki w załącznikach.

Co do defragmentacji, to rzeczywiście odbyła się bardzo dawno temu, ale i tak nigdy nie była jeszcze naprawdę potrzebna.

Modelu dysku nie znam, ale powiem, że nic nadzwyczajnie drogiego, za to stosunkowo nowy. Ma może rok i pół terabajta pojemności, moja cudowna obudowa bardzo utrudnia dostęp do niego, więc w miarę możliwości wolałbym nie próbować go wydostać.

Moim antywirusem jest avg, ale... z przerwami. Używam go do skanowania komputera co jakiś czas, nie znalazłem jeszcze antywirusa, który dobrze by też działał w kwestii defensywy real-time...

Odinstalowuję za każdym razem, gdy odpalam jakąś cięższą grę, a nie walczę z trojanami.

OTL.Txt

Extras.Txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sformatuj dysk. Pewnie jakiś syf ci usiadł na kompie... Ewentualnie przeskanuj antywirusem, a jeżeli to zrobiłeś, to może ComboFix coś znajdzie. W moim przypadku usunął "wirus policyjny".

- Mamo, mamo! Skaleczyłem się w palec!

- Oj.. To co, najpierw utniemy rękę, a jak nie przestanie boleć to eutanazja?

Dokładnie tyle sensu było w tej wypowiedzi. Takim "ekspertom" nie serdecznie dziękujemy za współpracę!

Formatowanie dysku to nie jest rozwiązanie problemu z wirusami, a ComboFix to nie jest antywirus, tylko zaawansowane narzędzie diagnostyczne. Nie używamy na chybił trafił, bo może akurat to coś da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na dysku nie widzę nic podejrzanego. Obstawiałbym, że problem ma naturę programową.

A ja bym obstawiwał, że jednak sprzętową. WD10EZRX to dysk z serii Green. Jego wydajność jest jaka jest i mocno spowalnia on cały system. Jeśli stopień fragmentacji (zwłaszcza pliku strony) jest duży, to może to się objawiać tak, jak zostało to opisane w pierwszym poście.

Wykonaj normalną defragmentację dysku, a następnie defragmentację dysku w trybie boot za pomocą programu UltraDefrag. I zobacz, czy to coś zmieni.

Skanowałem już wszystkim i używałem combofixa kilka razy.

Combofix nie jest, nie był i nigdy nie będzie skanerem. Nie należy go używać bez zastanowienia i bez odpowiedniej wiedzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzętu używasz tylko do grania, zainwestuj raz w konsolę i się nie przejmuj takimi pierdołami jakimi sie przejmujesz teraz. Kupisz raz konsolę, przypuśćmy PS4 i grasz przez kilka lat, bez żadnej modernizacji sprzętu, czy przejmowania się wymaganiami gry. Kupujesz, wkładasz płytę i grasz. Do internetu możesz sobie kupić jakiegoś taniego laptopa czy netbooka i to by była najlepsza konfiguracja. Co innego, jak robisz na komputerze jeszcze inne rzeczy, które wymagają lepszego sprzętu, np projektowanie grafiki. Wtedy zostaw sobie ten komputer, ale doprowadź go do stanu używalności.

Ja sam denerwowałem się, że kupiłem nowy komputer, a po kilku latach już mi niektóre gry nie działały, albo działały tak, że nawet na niskich detalach, gra nie był płynna. Kupiłem sobie konsolę - xboxa360 i teraz nie przejmuje się niczym. Grafika może i nie jest taka jak na komputerze, ale jest znośna i mi w zupełności wystarcza.

Tak więc jak powiedziałem, jeśli potrzebujesz sprzętu głównie do grania, kupuj konsolę, na pewno będziesz zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj normalną defragmentację dysku, a następnie defragmentację dysku w trybie boot za pomocą programu UltraDefrag. I zobacz, czy to coś zmieni.

Pomogło! Trochę, chociaż nadal daleko temu komputerowi do wypełnienia swojego potencjału.

Skoro ten dysk jest tak słaby, to jaki mogę kupić bez stresu o jakość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...