Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jorgus

Myszka do ok. 300zł

Polecane posty

Witam,

Zacząłem się rozglądać za nową myszką przewodową do grania ponieważ obecna Steelseries Ikari Optical po mału się sypie (m. in. dwuklik a jest już po gwarancji). Budżet na myszkę to ok. 300zł. Mój chwyt to głównie palm grip. Zastanawiałem się nad następującymi myszkami:

-Steelseries Rival

-Razer Deathadder 2013

-Logitech G500 lub G500s

-Roccat Kone Pure

-Razer Imperator

-Sharkoon Darkglider

Co myślicie o takim zestawieniu? Jest coś co warto z nich wybrać? Ewentualnie proszę o jakąś podpowiedź co do innych modeli. Ważne jest dla mnie aby myszka miała dwa przyciski pod kciukiem, była wyprofilowana pod prawą rękę (coś w podobie do Ikari Optical) no i oczywiście była dobrą myszą do grania zarazem smile_prosty.gif.

Z góry dziękuję za pomoc,

pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z myszek: G500, G500s, Darkglider, Kone Pure, Rival, Deathadder 2013, EC 1 Evo jaki wybór będzie najlepszy do tych 300zł, ewentualnie w jakiej kolejności można rozważać wybór z tej listy od najlepszej pozycji do najgorszej i czy są to już najlepsze propozycje czy jest coś jeszcze interesującego? Dodam że ewentualna zmiana podkładki wchodzi w grę jeśli jej koszty nie będą bardzo duże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość laserów spokojnie mogę odrzucić. Zastanawiam się nad EC 1 Evo, DA 2013, Rivalem i G500 bądź G500s tylko nie wiem na którą się zdecydować. Może poczekam parę dni jak Rival zostanie przetestowany na kilku portalach internetowych i zdecyduję, bo nie ukrywam on najbardziej mnie interesuje, później na równej pozycji EC 1 Evo i DA 2013 a później logitechy.

Odnośnie EC 1 Evo mam pytanie czy wersja EC 1 Pro Gaming to jest to samo? (link do niej: http://www.morele.ne...ec1-evo-519424/)

A drugie pytanie czym się różni EC 1 Evo od EC 2 Evo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absurd.

To do G500, G500s, Kone Pure i Darkglidera wystarczy tylko poniżej 1800DPI, powyżej mogą być problemy i będzie wymagana podkładka plastikowa.

Będzie wymagana? Będzie co najwyżej trochę lepsza i tyle. Od lat pracuje na dobrej szmaciance + dobre lasery i nigdy nie miałem problemów. Wcześniej w grach, ligach typu ESL, CB, obecnie praca. Mało tego, są ludzie dla których podkładki plastikowe są niewygodne.

Wolisz kierować się marketingiem, to kieruj, zdecydowanie wolę rozsądek.

Autorze, myszy to coś w czym postęp jest już tylko marketingowy. Zdecydowana większość czołowych graczy w grach sieciowych typu serie BF grała na Logitechach G5/G500, Roccat Kone czy też różnych Razerach. Podkładka? Nie przypominam sobie z lanów, że ktoś kiedykolwiek grał laserem na plastiku, raczej szmacianki w ogromnej przewadze.

Roccat Kone

Logitech G500

Logitech M505

Każdą z tych 3 myszy używam/używałem sporo. 2 pierwsze zdecydowanie mają więcej niż 1800dpi, działają bez problemowo na szmaciance Steel'a. Pogońza dpi to nonsens, ale łądnie wygląda na pudełku. Dobry sensor to taki bez akceleracji wstecznej, działający pewnie, w Kone masz pro aima + tcu, w g500 adns 9500.

Osobiście wziąłbym coś pewnego, w końcu tu chodzi o pieniądze, zadowolenie i niezawodność myszy. Najlepsze nie znaczy, że ma 2012/2013 date produkcji i sensor 9000DPI.

Osobiście: Logitech G500, Kone +.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Jeszcze nie kupiłem myszki, sporo spraw spadło na głowę, potem święta i czas zleciał.

Wracając do tematu zauważyłem, że pojawiły się myszki Zowie EC1 Evo z dopiskiem CL. Ktoś wie może czy różni się ona czymś od zwykłęj EC1 Evo?

Co do logitecha G500 fakt sam też słyszałem dobre opinie, ale jeśli będę zamawiał już jakąś myszkę to tylko z odbiorem osobistym w Łodzi lub okolicach. Sparzyłem się na firmie Morele.net i odechciało mi się kupowania sprzętu w firmach które nie oferują odbioru osobistego jako formy wysyłki.

Dodatkowo widzę że w takiej formie cena G500 wynosi ~300zł. Za niższą mogę mieć DA 2013 i Steelseries Rival.

Natomiast mam problem z firmą Zowie. Planowałem zakup ich myszki ale nie znalazłem rzetelnego sklepu nawet z wysyłką pocztową który by ją sprzedawał.

Nie ukrywam chciałbym mieć to już za sobą, a niestety jak nie wypadną ważniejsze sprawy to pojawiają się wątpliwości albo brak czasu.

Będę wdzięczny za nowe opnie i przepraszam z góry za marudzenie i wywody :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest jest ale tylko w morele.net a zakupów w tym sklepie wole unikać. Z pół roku temu dostałem towar, który nie w całości był sprawny a z gwarancją robią problemy. Wolałbym sklepy bardziej "zaufane", rzetelne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad sklepem morele.net jeszcze sobie pomyślę, może się zdecyduje, może poczekam aż inny sklep wprowadzi ją do sprzedaży.

Podsumowując z serii EC1 myszek Zowie wygrywa EC1 Evo CL tak?

Jeśli się jednak na nią nie zdecyduje to pomyśle nad Steelseries Rival, DA 2013 i może nad Logitechem G500 jeśli znajdę go gdzieś za przyzwoitą cenę.

Mam nadzieję że za parę dni się odezwę i pochwalę się decyzją na konkretny model, a nie będę zanudzał kolejnym marudzeniem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale jakieś wyjście awaryjne muszę mieć jeśli inne sklepy nie zaczną sprzedawać marki Zowie. A pozostałe moje typy to Rival, DA 2013 i G500 przy czym G500 nowej raczej nigdzie już nie dosatne więc pozostaje Rival i DA 2013.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Może i pixart wykupił, chodzi mi o same sensory avago które są lepsze :P A skoro potwierdzasz to że 3310 jest dobrym sensorem to tylko się cieszyć. Swoją drogą to chyba jedna z lepszych myszek SS, ładna, dobrze wykonana, z porządnym sensorem i cena wcale nie jest jakaś super wysoka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...