Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

leebruce

Dysk SSD ~60GB oraz pamięć DDR3 4GB

Recommended Posts

Witam. Poszukuję dysku SSD oraz pamięci DDR3 do komputera podanego w mojej sygnaturze. Są jednak wyznaczniki:

- dysk powinien mieć pojemność ~60 GB (zostanie użyty jako 'dysk systemowy') oraz powinien mieć w miarę dobre prędkości.

- pamięć 4 GB powinna być kompatybilna z pamięcią Corsair 4GB 1600MHz CL9 Vengeance (timing 9-9-9-24), chcę rozszerzyć ją do 8GB.

Jest jeszcze jedno 'ale' - prosiłbym, aby wszystkie propozycje były ze sklepu http://esc.pl/ . Jestem u nich stałym klientem i mam już spore zaufanie.

Mam na oku już:

- pamięć http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_278&products_id=52189

- dysk http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1_313&products_id=48035

Co o tym myślicie? Czy w podobnej cenie jest coś lepszego? (i najważniejsze, czy pamięć będzie współdziałać?) Z góry dziękuję za odpowiedzi. ;)

Link to comment
Share on other sites

RAM powinien współgrać.

Co do dysku SSD, to te tanie i małe SSD nie są zbyt porywające. Osobiście uważam, że warto znaleźć dodatkową "stówkę" i dorzucić do 2x większego modelu http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=48989 na pewnym kontrolerze.

btw. Nie wiem czy jesteś tego świadom, ale jeżeli zależy ci na wzroście wydajności twojego peceta w grach to zdecydowanie lepszą opcją byłaby wymiana karty graficznej.

Link to comment
Share on other sites

Tak, domyślam się. Ale potrzebuję czegoś do usprawienia działania systemu, Win7 po pojawieniu się pulpitu kręci mi dyskiem jeszcze ze dwie minuty, zanim cokolwiek da się zrobić. Widać, że stary dysk już nie domaga (prędkość średnia rzędu 15MB/s to niezbyt powalający wynik). Dlatego wymianę grafiki muszę odłożyć na dalszy plan.

Wracając do dysku, o którym pisałem, w testach w internecie wypadł w miarę dobrze, wyciągając średnie prędkości 400/350. W sumie zależy mi na dość tanim (dlatego rozważam 60-64GB), lecz w miarę solidnym rozwiązaniu.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...