Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mansons

Call of Duty: Ghosts - za mało RAM?

Polecane posty

Mój egzemplarz zawiera tylko wersję 32 bitową, ale pisałem do Microsoftu i odpisali mi że mogę użyc klucza z 32 do 64 bitowego Windowsa Vista. Tylko proszę mi powiedzieć skąd ja mogę dostać takiego Windowsa Viste... Nikt z moich znajomych takiego nie posiada ;/

Jeszcze jedno pytanie: Jak zainstalować przykładowo Windows 7 64 bit, aby zachować wszystkie pliki i to co mam aktualnie na komputerze ? Czy da się to zrobić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już byś zdobył Windowsa 7 to możesz zainstalować go jako uaktualnienie posiadanego systemu. Inna sprawa, że masz na kompie wersję 32 bit, a chcesz 64. Masz podzielony dysk na partycje (systemową i jakieś dodatkowe)? Jeżeli tak to przy normalnej instalacji systemu zachowasz wszystko poza danymi na partycji systemowej.

Przy instalowaniu systemu włącz najpierw kompa normalnie, ale podczas wczytywania systemu wejdź do BIOSU przy pomocy klawisza "Delete". Tam zmień kolejność narzędzi rozruchowych, żeby najpierw próbował ci odpalić system z płyty. Potem wkładasz płytę, uruchamiasz kompa ponownie. Wtedy odpala ci się siódemka z płyty i możesz zainstalować ją na dysku systemowym w miejsce Visty. Wtedy stracisz tylko ewentualnie to, co masz na partycji systemowej (cenniejsze zapisy do gier warto na pendriva w takiej sytuacji przerzucić po prostu :)). Gorzej jak masz jedną partycję - wtedy możesz kombinować z dzieleniem jej, ale jak nie masz z tym doświadczenia to lepiej przy tym nie grzebać raczej :)

A co do tej instalki Visty 64 bit - na stronie Microsoftu można pobrać cyfrową wersję Windowsa 8 (coś jak gra na steam, którą potem aktywujemy kluczem :))... i szczerze powiedziawszy nie mogę tam znaleźć instalek starszych wersji systemu. Jak jesteś zdesperowany to polecam wypytać o to pomoc techniczną - tu masz numer do pytań związanych z oprogramowaniem kupionym w innym miejscu, niż przez stronę (22-594-19-99).

Ale ogólnie jak masz możliwość przesiadki to polecam Siódemkę zamiast Visty. Świetny system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz spróbój jeszcze raz uruchomić grę, wyszła łatka na Steamie zmniejszająca ilość RAM do 4 GB. Ale z tego co wiem patch nie do końca naprawia problemy techniczne gry, co objawia się m.in. rwaniem animacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli problem Ramu mam z głowy ?

Pozostaje sam Windows. Czyli, aby nie stracić danych muszę zakupić Windows 7 jak aktualizacje systemu ?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem :D

Albo czy tą wersję Windowsa 8 ze strony na 90 dni, można zainstalować przykładowo na dysku E i np. uruchamiać go jak będę chciał sobie zagrać w Coda? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, aby nie stracić danych muszę zakupić Windows 7 jak aktualizacje systemu ?

Przeczytaj uważnie co napisałem wyżej, a nie ciągle odświeżasz smile_prosty.gif A napisałem:

"Przy instalowaniu systemu włącz najpierw kompa normalnie, ale podczas wczytywania systemu wejdź do BIOSU przy pomocy klawisza "Delete". Tam zmień kolejność narzędzi rozruchowych, żeby najpierw próbował ci odpalić system z płyty. Potem wkładasz płytę, uruchamiasz kompa ponownie. Wtedy odpala ci się siódemka z płyty i możesz zainstalować ją na dysku systemowym w miejsce Visty. Wtedy stracisz tylko ewentualnie to, co masz na partycji systemowej (cenniejsze zapisy do gier warto na pendriva w takiej sytuacji przerzucić po prostu smile_prosty.gif). Gorzej jak masz jedną partycję - wtedy możesz kombinować z dzieleniem jej, ale jak nie masz z tym doświadczenia to lepiej przy tym nie grzebać raczej :)"

Innymi słowy - kupujesz normalnie Windowsa, instalujesz go na dysku i zachowujesz wszystko poza partycją systemową :). Większej filozofii w tym brak. Z tego co wiem nie da się zainstalować jako aktualizacji do wersji 64 bit z wersji 32 bitowej. Ale jak zrobisz wszystko tak, jak parę dni temu napisałem to zachowasz dane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ludzie ! Ostateczne pytanie ! Czy jak zmienię Windows Vistę na Windows 7 64-bit, to pójdzie mi Ghost ?

Moja aktualna specyfikacja:

Windows Vista 32-bit

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 650

Procesor: Intel Core 2 Quad 2.83 GHz

Pamięć RAM: 4.00 GB

Płyta główna: ASUSTeK Computer INC. Model: P5Q SE

Zasilacz: hieftec gps 550a 550w

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...