Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

opENDfist

Którą mysz wybrać?

Polecane posty

Siema, niedługo zamierzam kupić nową mysz, obecnie używam A4Tech Bloody Gaming V3 i jestem z niej zadowolony. Szukam lepszego zamiennika i zdecydowałem się na Genius DeathTaker lub Revoltec FightMouse Elite.

  1. Cena. Deathtaker'a znalazłem za 130zł, a Revolteca za 170, 40zł nie robi mi różnicy.
  2. Dopasowanie. Jestem praworęczny, fingertip/palm grip. Kształtem zdecydowanie bardziej pasuje mi Revoltec. Deathtaker jest podobno bardzo mały (jednak mam dość małą rękę, dlatego w ogóle ten temat powstaje) i z tego co widzę na zdjęciach drugi bok (ten nie gumowany) jest bardzo niewygodny. Niestety nie mam możliwości "przymierzyć" żadnego z gryzoni, więc muszę się kierować zdjęciami. Revoltec jest dużo większy, w dodatku ma wymienny bok i obie możliwości wydają się bardzo wygodne.
  3. Podkładka. Na razie używam "no name", takiego jak w załączniku. Niedługo planuję zamienić go na coś w stylu Razer Goliathus, Steelseries Qck czy Ozone Gaming Ground.
  4. Nie gram w gry typu BF czy CoD, ogólnie sporadycznie gram w FPS'y, jak już to coś typu Call of Juarez, Rainbow Six Vegas czy Deus Ex: HM. Głównie gram w gry typu TPP (AC, PoP, Batman: Arkham, DMC 4), TPS (Mafia II, Just Cause 2), Hack'n'Slash (Torchlight, Van Helsing, Diablo) - podane w nawiasie gry to tylko przykłady. Nie gram w multi praktycznie żadnej gry, prócz AC:B, jest na prawdę świetny. Głównie przechdzę tryb fabularny, trochę się pobawię w inne tryby i gra ląduje na półce, czasem do nich wracam.
  5. Funkcje. Przyciski dodatkowe są dużym plusem, ponieważ w grze (w ustawieniach sterowania) przydzielam im różne funkcje, dlatego nie potrzebna mi zmiana profili, która jest dostępna w obu myszkach. Ilość dodatkowych przycisków w tych dwóch myszkach jest taka sama: Deathtaker - boczne, X i Y, Revoltec - boczne, rolka myszy w bok. Teraz DPI. W Windowsie zmieniam szybkość kursora, czułość myszy ustawiam w grze. Więc po co jest ten przycisk? Znajduje się w praktycznie wszystkich myszkach dla graczy, a nie wydaje mi się zbyt potrzebny. Możecie to potraktować jako drugie pytanie. Może się przydaje w BF i CoD - nie wiem, nie gram. Ostatnia funkcja - w Revoltecu jest przycisk Lift, który "dopasowuje odległość pomiędzy sensorem a powierzchnią" - może ktoś wytłumaczyć?

To tyle, z góry dzięki za odpowiedź smile_prosty.gif

post-982973-0-60126600-1384688823_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu polecasz podróby? to nie jest oryginalny deathadder, po wysłaniu numeru s/n do supportu jak by coś się z nią działo odpiszą, że taki produkt nie jest u nich zarejestrowany.

Takie podrabiane buble należy tępić a nie promować...dlatego elektroniki nie ma co kupować na allegro...

Może nagniesz się trochę na taniego deathaddera (tego 1) link:http://allegro.pl/my...3691392307.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem Deathaddera i -możecie się zdziwić- nawet, gdyby w tej cenie był to oryginał, to i tak bym się nie skusił. Dlaczego? Ta mysz zwyczajnie mi się nie podoba. Nie chodzi o wygląd, a o moje preferencje. Pomijając temat DA: i tak raczej wezmę Realtek FightMouse Elite, bo ostatnio napotkałem trochę nieprzychylnych opini o DT. Jedyne, co może zmienić moje zdanie to nowo wychodzące myszki Nateca, ale poczytam o nich dopiero, kiedy ktoś już zdąży je "przetestować".

http://natec-zone.co...tab=description

http://natec-zone.co...tab=description

http://natec-zone.co...tab=description

Jeszcze jedno: ktoś może mnie oświecić, o co chodzi z przyciskiem do zminy DPI? Szczegóły pytania zawarłem w temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to przycisk zmiany DPI służy dokładnie do tego o czym wspomniałeś. W takim np. Battlefieldzie gram na ok. 2000 dpi jednakże mając karabin snajperski, gdy cel jest bardzo daleko zmieniam szybciutko czułość myszy na mniejszą aby móc dokładniej przycelować. Podobnie w innych grach. Na pulpicie używam 1600 dpi natomiast po włączeniu Dawn of Wara przerzucam się wyżej, w strategiach to przydatne. A zmienianie ustawień "w locie" jest na pewno wygodniejsze od grzebania w opcjach gry ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Revoltec Flightmouse elit od 8 miesięcy. Moge śmiało polecić, ma tylko jedną wadę, logo z tyłu znika po 2 tygodniach :)

Z tego pułapu cenowego to jeszcze logitech g500, trochę spłaszczony jak dla mnie, sharkoon drakonia(zastanawiałem się nad kupnem), miałem jeszcze corsaira m60(przestała działać zmiana dpi myszka się zwiesiła,już więcej nie kupię corsaira)i m90(poszedł po 2 dniach do serwisu, zwrot kasy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Revoltec pasuje Ci kształtem, to zobacz przy okazji Gigabyte M6980X oraz CM Spawn. Spawn jest mniejszy, ale za to wyprofilowany bardzo podobnie (jak dla mnie). Gigabyte ma świetny sensor, jest piękna i też kształtem powinna Ci przypasować.

Spawn nie odpowiada mi kształtem, aż tak małej ręki nie mam, a nie zniósłbym konieczności grania Claw Grip'em. Co do Gigabyte: to dla mnie bez sensu. Bez sensu, bo mysz bardzo mi się podoba, ale z kompletnie niewiadomych mi powodów nie mogę się do niej przekonać. Spełnia moje wymagania, ale po prostu nie mogę. Nie mam zielonego pojęcia czemu.

Na razie moimi typami są Revoltec i Natec (GX68 red).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natec wyjdzie taniej ale jakość wykonania może być nie najlepsza,

Jeśli Revoltec pasuje Ci kształtem, to zobacz przy okazji Gigabyte M6980X oraz CM Spawn. Spawn jest mniejszy, ale za to wyprofilowany bardzo podobnie (jak dla mnie). Gigabyte ma świetny sensor, jest piękna i też kształtem powinna Ci przypasować.

Gigabyte robi naprawdę dobre myszki dla graczy i są wygodne( na podstawie gigabyte eco 600) bardzo podobna do m6980x bardzo pewnie trzyma się w dłoni, podpórka pod kciuk jest bardziej "fałdowata" niż w revoltec, możesz jescze zerknąć na sharkoon drakonia(120zł) i gigabyte m8000 (170zł) jak wybierałem myszkę zastanawiałem się nad tymi modelami, są bardzo podobne do siebie kształtem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię urazić Marko, ale spędziłem mnóstwo czasu, aby dobrać pod siebie idealny sprzęt, więc praktycznie każdy model myszek dla graczy do 200zł znam na wylot (prócz spraw sensorów i tym podobnych - w tym jestem zielony). Temat założyłem, abyście pomogli mi wybrać spomiędzy tych dwóch (a właściwie 3) modeli, które mi pasują. Sharkoon Drakonia jest brzydka, poza tym są lepsze myszki do 200zł (właśnie takie podałem). Jak mówiłem - do Gigabyte nie mogę się przekonać, nie wiem czemu. Także z niewiadomych powodów wolę prawdopodobnie gorsze Natec Genesis GX68 i 78, które niewiele się od Gb różnią. Dlatego wolę, abyście wypowiadali się o moich kandydatach: Revoltec Fightmouse Elite, Natec Genesis GX68, Natec Genesis GX78.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeżeli chodzi o natec-a to modele tej firmy wyszły dopiero nie dawno i nie zostały jeszcze dokładnie sprawdzone, próba czasu(jakość użytych materiałów), podam przykład Tracer sniper,na początku chwalony przez wiele osób, nawet w cd-action dostał wyróżnienie, posiada bardzo chwalony sensor avago ands-9500, ale jakość wykonania i użyte materiały okazały się gorsze jakościowo niż np w revoltec. Jakości produktu nie da się do końca określić w pierwszym tygodniu, zwłaszcza, że natec zaliczył wpadkę z wcześniejszymi modelami myszek(miałem w ręce i chwile się bawiłem natec g33). Jeżeli bardzo ci się podobają możesz kupić zobaczyć może się okazać, że dla ciebie będzie to wspaniała i wygodna myszka. Revoltec- chwalony nagradzany, dobrze wykonany posiada 2 nakładki na prawą stronę i przycisk lift(sam dokładnie nie wiem do czego służy), ceramiczne ślizgacze, które stawiają mniejszy opór niż teflonowe. Co do rozdzielczości DPI to w uproszczeniu jest to prędkość poruszania się kursora na monitorze, 6000 dpi to około 1cm ruchu myszką przez przekątną Full HD, większość ludzi nie korzysta z wysokiego DPI. Mam pytanie: Używałeś wcześniej myszek biurowych czy dla graczy ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko, doceniam Twoje starania, ale coraz bardziej myślę, że uważasz mnie za przedszkolaka tongue_prosty.gif Mówiłem, znam te myszki na wylot, nie musisz mi podawać specyfikacji Revolteca, bo dużo o nim po prostu czytałem. Jeszcze nie zmieniam myszki, po prostu nie chcę po zepsuciu mojej obecnej myszki wybierać 2 tygodnie zastępcy, przez ten okres czasu będąc bez gryzonia. Wiem też, co to DPI, chyba nie zrozumiałeś pytania. Chodziło mi o to, po co jest ten przycisk, skoro czułość myszy można ustawić w grze. Nie gram w BF i CoD (w temacie masz podane przykłady gier w jakie grywam), ale garczmen wyjaśnił mi, że właśnie w takich grach ten przycisk się przydaje. Ja osobiście gram na low-sens, dopiero w grze ustawiam czułość myszy. Przycisk Lift w Revoltecu służy do przystosowania myszy do powierzchni, na jakiej obecnie pracujemy. Co do Sniper'a - słyszałem, że to świetna myszka, jednak Tracer to nie jest to, czego szukam (jest to po prostu niższa półka). Obecnie używam A4Tech Bloody Gaming V3 (czyli miałem do czynienia z myszkami dla graczy) i mi odpowiada, nie jestem bardzo wymagający, chciałbym jednak coś z wyższej półki. Prawdopodobnie sam poradziłbym sobie z wyborem następcy, ale chcę przeczytać Wasze opinie. No i jeszcze jedno - Marko, błagam, weź pod uwagę, że ja też wiem coś na temat sprzętu, bo nie ukrywam, że kilka razy mnie uraziłeś (np. tłumacząc mi, co to jest DPI, jednak jestem Ci z drugiej strony bardzo wdzięczny, bo próbujesz mi pomóc smile_prosty.gif).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sorry nie doczytałem. Z tego co widzę, to moim zdaniem najlepiej dokonaj wyboru samemu, jeżeli nie jesteś bardzo wymagający względem myszki, tylko szukasz czegoś z górnej półki i znasz się dobrze na myszkach żadna opinia, inna propozycja nic nie zmieni tylko się zawahasz. Bierz tą która TOBIE się najbardziej podoba, będziesz z niej zadowolony :) i jeszcze raz sory że cię uraziłem, nawet nie wiem po co mieszałem się w tę dyskusję bo na forach spędzam mało czasu i głównie doradzam znajomym i potem chwilę testuję myszkę, klawiaturę, słuchawki .... :) Już się nie mieszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, moje typy wyglądają tak: Revoltec FightMouse Elite, CM Storm Inferno i Gigabyte M8000X. Chciałbym od was usłyszeć coś o tych myszkach. Chodzi mi spostrzeżenia przeciętnego użytkownika. Nie mam niestety możliwości dotknąć lub chociaż zobaczyć żadnej z nich. Jeszcze jedno: w Gigabyte po co jest to dziwne "coś" pod wskaźnikiem DPI z boku myszki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...