Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ballberith

Rozwiązany: Modernizacja blaszaka. Koszt - jak najmniejszy.

Polecane posty

Witam serdecznie.

Sprawa wygląda następująco. Posiadam swojego PC już ładnych parę lat, lecz niestety nie starzeje się zbyt godnie i wypadałoby zmienić kilka podzespołów. Nie mówię, że wszystkie na raz i pewnie nawet by tak nie było, ale chciałbym po prostu wiedzieć co, gdzie, z czym i za ile smile_prosty.gif

Więc żeby głupio nie przedłużać zacznę wymieniać co mam :

1. Procesor Intel Core 2 Duo E4500

2. Karta graficzna GeForce 9600GT

3. Płyta główna Asus P5N32-E SLI

4. Zasilacz Chieftec 560W

5. RAM 4GB DDR2 (tyle zdołałem sprawdzić ale nie pamiętam prędkości, pewnie 8**MHZ)

Jak o czymś zapomniałem to proszę powiedzieć co tam jeszcze ważne jest bom laik niesamowity a jakoś specjalnie smykałki do tego nigdy nie miałem bo i wychodziłem z założenia, że na wszystkim człowiek się znać nie musi smile_prosty.gif

Jeśli chodzi o zastosowanie kompa to standard, filmy, net, może czasem gry (np BF3, Batman) ale nic specjalnie nowego anie kolosalnie wymagającego. A sama modernizacja jest podyktowana tym, że już nawet głupi BF3 tnie mi niemiłosiernie na najniższych wymaganiach ;/

Dzięki z góry za pomoc i podpowiedzi smile_prosty.gif

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłbym tego E4500 na jakiś procesor, może na nowej podstawce (np. FM2 - Athlon X2 740), do tego jakaś karta, to już zależy od budżetu, ale nawet używany HD5770/HD6770 będzie lepszy od 9600GT (ale to głównie o procek chodzi). Podaj też dokładny model Chiefa (ale to raczej dobry zasilacz) no i oczywiście budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wymiana procka spoko, ale problem w tym czy coś lepszego wejdzie na moją płytę główną ?

A co do pytania o budżet to tak jak napisałem w temacie. Nie mam aktualnie kasy do wywalenia za dużo a najchętniej to w całej modernizacji chciałbym się w 500 pln zmieścić o ile by się dało.

P.S. Tak, ta kwota może być z kosmosu i "niewystarczająca" ale nie widzę sensu inwestowania grubszej gotówki.

P.P.S. Owa podana kwota oczywiście nie wymusza rozwiązań stricte w tym przedziale cenowym. Jak się zmieści w 300 to będzie jeszcze lepiej i piwo nawet postawię biggrin_prosty.gif

Edit : Model zasilacza CFT 560 A12S

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze w domu w drugim kompie Intel Pentium 4 3.00 Ghz dwurdzeniowy.

Ale nie mam jak sprawdzić jaki to konkretnie model bo działa tam tylko klawiatura a myszek nie widzi tongue_prosty.gif

Chyba, że istnieje sposób na sprawdzenie tego jakoś w biosie ? Żeby podało konkretny model ? Bo wolałbym go nie wyciągać żeby się nie okazało, że do mnie na płytę i tak nie wejdzie ;/

Edit, z niewiadomych mi przyczyn we właściwościach mojego kompa (win 7) pokazuje, że mam E4500 @ 2,20 Ghz, 1,10 Ghz. Tak być powinno czy coś się zkaszaniło ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I za ten post serdeczne dzięki ! Upomnij się o piwo jak będziesz w okolicach Opola :)

Jeśli nie ma już więcej pomysłów na procka / kartę to bardzo wam dziękuję za pomoc i myślę, że temat już do zamknięcia.

Zawsze jak ktoś wpadnie na dobry pomysł można mi go przesłać via PW :)

Chyba, że jest jeszcze jedna opcja.

Powiedzmy 1000 pln, ale tylko na raty.

Czy wtedy dałoby się coś konkretniejszego złożyć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie jakiś procek + karta + RAM + płyta

http://www.morele.ne...okhjbox-530213/

http://www.morele.ne...55m-e33-525460/

http://www.morele.ne...ba160bj-580201/

http://www.morele.ne...5-oc-be-571331/

Albo dać Pentiuma zamiast Athlona, tylko ten ma dwa rdzenie (Athlon 2 moduły), dobry wybór, jeśli zamierzasz upgrade do i5 robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...