Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tajfun

Rozwiązany: Grafika za 1000

Polecane posty

Na mikołaja lub nawet przed, chciałbym zaopatrzyć się w grafikę. Cena to powiedzmy 1000. Jest to trochę elastyczna suma, ale tylko w uzasadnionych sytuacjach. Grafika oczywiście do 1 monitora, full hd i miło, jeśliby była wstanie utrzymać się ze 3 lata (bez zmiany rozdzielczości). Jeśli chodzi o gwarancje (nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia, jednak nigdy nie miałem problemów z grafikami) czy jakieś bonusy (jak np. gry) to szczerze bardzo mi to zwisa i nie jest to żadna karta przetargowa przy wyborze. Również + dla grafiki, która jest w miarę cicha (szczególnie w spoczynku, bo w czasie grania i tak tego raczej nie słychać).

Aktualny sprzęt to i5 2500k (nie było potrzeby kręcić, zobaczymy jak będzie z nową grafiką)

AsRock P67 PRO3 B3

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

OCZ ZS550w (ach te kable)

Zastanawia mnie też przyszłość nowych radeonów i czy to one nie są aktualnie dobrym wyborem (np. r9 280x za te 1100)? Kiedy można się spodziewać pierwszych testów Mantle, które trochę rozjaśnią sytuacje tej marki na scenie?

Pytanie też co do sensowności wyłuskania 200 złotych i kupienia gtx 770.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Mantle to chyba jakoś w okolicy grudnia miała pojawić się aktualizacja do Battlefield 4, więc pewnie wtedy zobaczymy pierwsze testy z wykorzystaniem tej technologii.

Do 1000 masz GTX 760, drożej R9 280X lub GTX 770. Każda z tych kart jest warta swojej ceny, ale w przypadku NVIDIA warto się pośpieszyć, bo do 26 listopada trwa promocja w ramach której dostaniesz 2/3 gry - http://www.esc.pl/im...rtner_PL_01.jpg

Do GTX 770 w sumie warto dopłacić.

Jeżeli chodzi o ciszę to trzeba patrzeć po konkretnych modelach, więc musiałbyś się na coś zdecydować to podamy ciche modele danej karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=56886&osCsid=0cef5272a0ae84789c37ee00e18f1ca5

Jakieś opinie o tym sklepie? Karta według testów jest lepsza od tych wyżej, a różnica ceny nie jest taka duża.

Zastanawia mnie jednak brak wskaźnika, który wskazywał na dostępność tej grafiki w magazynie czy coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem aktualną wyższość 770 nad 280x. Problem jest w tym, że niby 2gb jest wystarczające, ale jednak po ostatnich tytułach widać, że w niedalekiej przyszłości 3gb może być w cenie. Wiadomo, że jest to wróżenie, ale te kilka fpsów (i to też zależnie od gry) myślę, że można poświęcić na rzecz pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy więcej pamięci, niż 2 GB, się przyda w rozdzielczości Full HD. Ciężko to na razie jednoznacznie określić.

Choć Radeon ma tę zaletę, że nieźle się podkręca, więc wydajnościowo po OC można dogonić GTX 770. Z drugiej strony jakby podkręcić GTX 770 to pewnie znów GF wyjdzie nieco na prowadzenie, mimo gorszych możliwości OC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/palit-geforce-gtx770-jetstream-4gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express,39169.html

Wersja 2gb ma dobre opinie i statystyki. 4gb jest nie wiele droższa, więc może to ją wybrać? 2 lata gwarancji nie są dla mnie problemem.

Ogólnie wygląda to na lepszą opcje od 280x, a do tego mógłbym spać spokojnie z tą ilością pamięci. Chyba, że coś ominąłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...