Jump to content
Black Shadow

Middle-Earth: Shadow of Mordor

Recommended Posts

@Ajzen

Widziałeś takie porównanie jak wygląda Azog, a jak wyglądali dowódcy w LOTR? w Shadow Of Mordor przypominają mi właśnie niestety Hobbita... i ta Groteska jest, ale dużo mroczniejszy klimat był w LOTR. Nie wspominając, że brakuje jednak wyprawy do jakichś dużych miast także pełnych zwykłych ludzi, ale cóż. To nie RPG (:

@XanderMorhaime

Tu masz rację. Jeden na samym starcie z bardzo dużą potęgą pokonał mnie kilka razy. Potem pokonywał swoich kompanów. W pewnym momencie był praktycznie nie wrażliwy na nic. Dobre 40 minut zajęła mi potyczka z nim.

To jakieś nieporozumienie, że redakcja wytypowała Middle-Earth na jeden z zawodów roku. Gra jest świetna. Dawno nie grałem w tak odważną w formie grę AAA. Opartą w dziewięćdziesięciu procentach na zabawie nowatorką mechaniką.

Nowatorską, wbrew temu, co się o grze słyszy. Że to niby zrzynka z Batmanów i Asasynów. Drażnią mnie te ciągłe porównania niewymownie.

W którym miejscu gra jest taka świetna?

Zerowy poziom trudności. Fabuła właściwie żadna. System nemezis niby fajny, ale znudził mi się po kilku/kilkunastu godzinach. Sam system walki całkiem spoko, ale przez brak poziomu trudności walka szybko się nudzi.

Dla mnie gra średnia, nic specjalnego. Ale też nie nastawiałem się niewiadomo na co więc i zawodu nie było. Ot zwykła bezmyślna sieczka.

• Upvote 2

Jeśli kogoś to interesuje to tu jest mniej więcej wszystkie moje przemyślenia na temat Shadow of the AssassinManBat Ring -

Spoiler - nie lubię tej gry.

A ja dla odmiany kupiłem season passa i teraz robię drugie podejście do gry. Trochę szybciej tym razem idzie... jak już człowiek trochę sprawy ogarnia, to ogólnie jest prosto przynajmniej przez pierwszą połowę gry. Jak dotąd za drugim podejściem nie trafiłem na żadnego orka, który by mi napsuł tyle krwi, co paru bydlaków z pierwszego podejścia.

W sumie to nawet trochę szkoda.

Zakupiłem na steamie Shadow of Mordor i mam pytanie czy to tak powinno wyglądać czy to jakiś błąd. Poluję sobie raźnie na jakiegoś kapitana, dopadam go, walczę i nagle pojawia się kolejny kapitan, a potem kolejny i kolejny. 3 razy zasadzałem się na jakiegoś kapitana i 3 razy musiałem walczyć z 4-rema plus ich ekipami.

No i pytanie bonusowe, dopiero zacząłem grę ale mam pytanie, czy oprócz przesłuchania, wyssania i zatłuczenia kapitana mogę go przejąć? Widziałem chyba coś takiego w reklamówkach gry ale jak łapię kapitana to nie widzę takiej opcji.

Czasami się tak zdarza. O ile mnie pamięć nie myli, niektórzy kapitanowie mają zdolność do przywoływania posiłków. Jeżeli walczy się też na terenie twierdzy, to wywołany alarm działa na podobnej zasadzie. Podążaj dalej z fabułą, a zobaczysz co i jak wink_prosty2.gif

Świat gry jest otwarty, więc możesz natknąć się na każdego kapitana. Czasem jak walczysz z jednym, a drugi jest w okolicy to przyłącza się do walki, to normalne.

"Przejmowanie" orków pojawia się pod koniec linii fabularnej.

Czy od premiery były wprowadzane jakieś poprawki w grze? Chodzi mi między innymi o ułomny system nemezis. Grałem na PC, teraz myślę o zakupię na konsolę.

Chodzi o to, że po zabiciu danego wodza jego miejsce bardzo szybko zajmował następny. Często na wysokie miejsce wskakiwał gość spoza całego układu. Więc zdarzało się, że na miejsce w drugiej linii, gdzie przypadkowo zabiłem wrogiego wodza, zamiast mój naznaczony z linii niżej, wskoczył jakiś gość znikąd.

Naznaczanie to jedyna opcja, żeby jakoś względnie trzymać ich w szeregu. Gdybym chciał całą tą listę unicestwić(bo o to chyba chodzi?) to rodzi się problem spawnu.