Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Paul99

Procesor AMD A10-6700K

Recommended Posts

A jaka jest reszta sprzętu do którego zamierzasz kupić ten procesor?

Generalnie jak myślisz o grze w sensownych detalach to jest bardzo słabą inwestycją - on się opłaca tylko wtedy jak zamierzasz grać na zintegrowanej karcie graficznej (choć w sumie i wtedy średnio), a ona jest mocna tylko wtedy jak się ją porówna do innych integr. Nawet tania dedykowana karta będzie dużo szybsza.

Link to comment
Share on other sites

Reszta sprzętu miała być taka:

Płyta główna-Gigabyte GA-F2A85X-UP4

RAM-goodram ddr3 play 8192 gb pc1866 2 x 4gb red cl9

Zasilacz-Corsair CMPSU-600CXV2EU - 600W

Karta graficzna (rzeczy powyżej miałem kupić do procesora, kartę już mam {starą})-AMD Radeon HD 6700 Series

PS: Dlaczego ten procesor jest słaby? Recenzje ma dobre, a rdzenie i Ghz też nieźle.

Jak byś mógł podaj lepsze procesory po podobnej cenie ( ten kosztuje ok. 580 zł).

Link to comment
Share on other sites

Skoro masz już zewnętrzną kartę, to ten procesor jest zwykłym wywalaniem kasy w błoto - słono przepłacasz za mocną zintegrowaną kartę graficzną, z której i tak przecież nie będziesz korzystał. Za koszt A10 i płyty której podałeś kupisz i5-4440 + ASRock B85 Pro4, który wydajnością zje 6700k na śniadanie.

Z innych uwag to zasialcz bym zmienił na SilentiumPC Deus M1 550W lub Thermaltake Smart SE 530W - zbliżone parametry (w przypadku Deusa nawet lepsze dzięki niezależnej regulacji napięć), podobna cena (w przypadku Thermaltake niższa), a są modularne, dzięki czemu łatwiej zachować porządek w obudowie.

Link to comment
Share on other sites

Może i jest to lepszy procesor, ale mój budżet jest ograniczony, a A10-6700k miał 4 rdzenie i 4.1GHz. Procesory Intel są droższe od AMD. Lecz nadal niewiem dlaczego ten procesor (i5-4440) jest lepszy od tego co ja podałem. Nieznam się dobrze na informatyce i sprzęcie komputerowym bo jestem dość młody. Byłbym wdzięczny za wytłumaczenie.

PS: Kgil0-planuje kiedyś kupić do mojej karty graficznej drugą (Gainward GeForce GTX 650 Ti Boost Golden Sample).

Link to comment
Share on other sites

A10-6700k nie ma pełnych czterech rdzeni (ma 2xFPU i 4xALU, więc to coś między dwu- i czterordzeniowcem), ponadto wydajność pojedynczego rdzenia przy tych samych taktowaniach jest znacznie niższa niż w przypadku i5. Zresztą dobrze to obrazuje to zestawienie: http://pclab.pl/art50000-11.html - i5 jest wydajniejszy średnio o ok. 45%....

Jak się upierasz przy czymś tańszym to weź wyżej podanego i3, ew. FX-6300 jak chcesz się trzymać AMD - tańszy i lepszy wybór od A10.

Co do karty to jak rozumiem zdajesz sobie sprawę, że po kupnie nowej karty ze starej nie bedzie już pożytku w tym komputerze, i będziesz musiał sprzedać ;)

Link to comment
Share on other sites

Bo dwie karty graficzne to więcej problemów niż pożytku (mikroprzycięcia - niższa płynność obrazu, nie wszystkie gry to dobrze wspierają, większy pobór prądu, więcej wydzielanego ciepła). Poza tym nie napisałem że się nie opłaca (choć się z tym zgadzam :)), a że to zwyczajnie nie będzie działać - jedyny użytek jaki mi przychodzi do głowy to zostawienie obecnego Radeona jako głównej karty, i używanie GTXa tylko do liczenia PhysX - przyrost wydajności byłby więc tylko w grach wykorzystujących PhysX, choć szczerze, to jako że stara karta jest odczuwalnie wolniejsza, to zwyczajnie wydajniej bedzie jak zostawisz samą nową kartę. Nie da się używać naraz Radeona i GeForce do renderingu obrazu w grach (w SLI/Crossfire).

FX-6300 w swojej cenie może być (oczywiście weź do niego odpowiednią płytę główną, np. Gigabyte GA-970A-UD3), choć tak naprawdę ten procesor opłaca się głównie wtedy jak się podkręca. No i i5 bedzie wydajniejszy tak czy owak.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...