Jump to content
kondzior5533

Laptop do 2500zł, multimedialny, okazjonalne granie

Recommended Posts

Poszukuję laptopa do ok. 2500zł, choć za cenę niższą się nie obrażę. Głównie do użytku "multimedialnego", tj. muzyka, filmy, internet... Najmilej by było, żeby pociągnął co nowsze gierki, ale do tego będzie służył głównie pecet, toteż średnio-wysokie ustawienia wystarczą. Matryca 15,6", najlepiej z klawiaturą numeryczną. Sprzęt zapewne powędruje ze mną w studenckie życie, więc względna mobilność się przyda (głównie w kwestii pracy na baterii, waga nie jest tak ważna). System mile widziany, ale opcje bez też chętnie przejrzę. Do tej pory rozważałem rożne sprzęty w rozpiętości cenowej 2000-2500zł, i zwróciłem uwagę na dwa (należałoby dodać, że w kwestiach laptopów orientuję się raczej średnio, więc nieszczególnie znam wydajność ichnich podzespołów):

Samsung NP550P5C-S03PL - http://allegro.pl/sa...3693221971.html

Lenovo IP Z500 59-351740 - http://proline.pl/?p=IBM+59-351740

Tu od razu pytanie: na ile różnić się będą te sprzęty od strony praktycznej, tj. wydajność przy użytku codziennym i w grach? Na ile opłaca się dorzucić te kilka setek?

Z góry dziękuję za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poza tym, że Z500 ma i3 i lepszą kartę, w zwykłym użytkowaniu różnić się nie będą wcale. Jeśli chodzi o gry, to tu już troszkę lepiej wypadnie na pewno Z500 jako iż ma mocniejszą kartę. Niemniej oba są dosyć porównywalne, choć różnicę w wydajności w grach może być widać gołym okiem.

Ja do 2500zł poleciłbym taki oto model:

http://www.x-kom.pl/...-rw-gt740m.html

Ciężko o cokolwiek w tym przedziale, co mogłoby to pobić. Masz tutaj porządny procesor i5 i dobrą kartę graficzną. Dodatkowo 8GB RAM na zapas na przyszłość.

Ewentualnie jest jeszcze Lenovo http://mobilq.pl/lap...-59-395107.html który ma 4GB RAM mniej, ale za to ma matową matrycę, która IMO zdecydowanie lepiej sprawdza się w filmach i przy internecie (ale to już kwestia gustu, więc podaję jako alternatywę do MSI).

Te dwa modele na pewno będą wydajniejsze od zaproponowanych przez Ciebie, a do tego mieszczą się w budżecie. Osobiście brałbym MSI, bo nie widzę sensu pchać się w karty serii GT6xx i i3 jak można mieć i5 i GT7xx.

Warto dodać, że Lenovo waży tylko 2,2kg, a MSI niewiele więcej - 2,5kg.

Edited by XeoN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tych dwoch nie wybralbym zadnego - Samsung jest w wersji z gorsza karta graficzna, a w cenie Lenovo mozna dostac Acera z GT730 i mocniejsza bateria - http://www.x-kom.pl/...88fc991d4625a00

MSI bym odpuscil - montowany tam GT740 zdarza sie w wersji 64-bitowej, w takim wypadku 730 z Acera bedzie szybszy (128bit i podbite taktowanie rdzenia.)

Edited by Bambosz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grafika może być nieco szybsza przy czym masz w przypadku MSI i5 z funkcją Turbo, więc i tak wyjdzie wydajniej...

Poza tym jaki jest sens pchać się w i3, 4GB RAM i GT730 skoro można mieć GT740, 8GB RAM i i5? Logiczne to tonie jest zbytnio.

EDIT:

Poza tym warto wspomnieć o tym - http://allegro.pl/lenovo-y580-i3-3120m-8gb-1000gb-gtx660-2gb-jbl-i3686685144.html

Gdzie karta graficzna bije pozostałe na łeb i nie pozostawia na nich suchej nitki, a do tego w wersji z 8GB RAM i dobrym i3. Jeśli chodzi o wydajność, to aktualnie do 2500zł nie ma nic wydajniejszego.

Sam ma tego lapka w wersji z i7 i mogę powiedzieć, że do bardzo solidna konstrukcja. Niestety, jeśli chodzi o pracę na baterii, to w moim przypadku (z i7) można o niej zapomnieć praktycznie.

Edited by XeoN

Share this post


Link to post
Share on other sites

No teraz to aż nie wiem co napisać... Zawsze mi się wydawało, że to MSI są lepiej wykonane niż Acery. Burzysz mi świat takim gadaniem! Nigdy nie uwierzę w to, że Acer jest lepiej wykonany - bo nie jest... I nigdy nie będzie lepszym wyborem. Przynajmniej dla mnie. Z kilkoma Acerami miałem styczność i jakość wykonania była bardzo przeciętna. Nie powiedziałbym, że są to trwałe konstrukcje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Darujcie długi brak odpowiedzi. Na chwilę obecną zastanawiam się głównie pomiędzy wspomnianymi wcześniej Lenovo Y580 i MSI CX61. Od Lenovo odstrasza mnie głównie błyszcząca matryca, w związku z czym bardziej skłaniam się w stronę MSI. Biorąc pod uwagę, że granie jest tu kwestią drugorzędną (jak mówiłem, obecny PC spokojnie wystarczy) jest to chyba dobra opcja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy co dla kogo jest priorytetem. Na matowej lepiej się ogląda filmy, ale to też teoretycznie możesz robić przecież na kompie. Do programów graficznych itp. IMO lepsza jest błyszcząca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę popytałem, pomyślałem, i zmieniły się trochę założenia. Matryca w granicach 15,6-17,3", rozdzielczość od 1600x900. Szukałbym pewnie czegoś w okolicach tego, przy czym:

-Blu-ray zbędny

-najlepiej o te 4GB RAMu więcej

-system zbędny

-dłuższy czas pracy

Co do matrycy, stawiałbym jednak na matową.

Share this post


Link to post
Share on other sites

FHD w tym przedziale cenowym jest pomysłem bardzo słabym... Karta nie wyrobi zapewne przy tej rozdziałce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Człowieku, co się zastanawiasz bierz Lenovo Y580. Ja wczoraj zamówiłem go i w poniedziałek jadę po odbiór :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym osobiście w GT740 nie szedł jeśli rozdzielczość ma być większa niż 1366x768...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydajność... Ona sobie radzi maksymalnie w rozdzielczości 1366x768. Powyżej ciężko będzie płynnie grać w zadowalających detalach. Nie jest to karta z wyższej półki. Do tego jeśli jest to wersja GDDR3, a nie GDDR5 (bo 3 się często zdarzają), to będzie wolniejsza nawet od GT730 (zakładając, ze te będzie na GDDR5). Dla mnie średni pomysł. Brałbym 1366x768 z tą kartą jeśli już.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niby jest to prawda, ale w dalszym ciągu granie na tymże lapku będzie opcją drugorzędną, na zasadzie "brak dostępu do PC-notebook". Naprawdę mocnych osiągów będę oczekiwał od stacjonarnego, a na tym pewnie jakieś starsze tytuły bądź średnie detale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.