Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

kondzior5533

Laptop do 2500zł, multimedialny, okazjonalne granie

Recommended Posts

Poszukuję laptopa do ok. 2500zł, choć za cenę niższą się nie obrażę. Głównie do użytku "multimedialnego", tj. muzyka, filmy, internet... Najmilej by było, żeby pociągnął co nowsze gierki, ale do tego będzie służył głównie pecet, toteż średnio-wysokie ustawienia wystarczą. Matryca 15,6", najlepiej z klawiaturą numeryczną. Sprzęt zapewne powędruje ze mną w studenckie życie, więc względna mobilność się przyda (głównie w kwestii pracy na baterii, waga nie jest tak ważna). System mile widziany, ale opcje bez też chętnie przejrzę. Do tej pory rozważałem rożne sprzęty w rozpiętości cenowej 2000-2500zł, i zwróciłem uwagę na dwa (należałoby dodać, że w kwestiach laptopów orientuję się raczej średnio, więc nieszczególnie znam wydajność ichnich podzespołów):

Samsung NP550P5C-S03PL - http://allegro.pl/sa...3693221971.html

Lenovo IP Z500 59-351740 - http://proline.pl/?p=IBM+59-351740

Tu od razu pytanie: na ile różnić się będą te sprzęty od strony praktycznej, tj. wydajność przy użytku codziennym i w grach? Na ile opłaca się dorzucić te kilka setek?

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Z tych dwoch nie wybralbym zadnego - Samsung jest w wersji z gorsza karta graficzna, a w cenie Lenovo mozna dostac Acera z GT730 i mocniejsza bateria - http://www.x-kom.pl/...88fc991d4625a00

MSI bym odpuscil - montowany tam GT740 zdarza sie w wersji 64-bitowej, w takim wypadku 730 z Acera bedzie szybszy (128bit i podbite taktowanie rdzenia.)

Link to comment
Share on other sites

Darujcie długi brak odpowiedzi. Na chwilę obecną zastanawiam się głównie pomiędzy wspomnianymi wcześniej Lenovo Y580 i MSI CX61. Od Lenovo odstrasza mnie głównie błyszcząca matryca, w związku z czym bardziej skłaniam się w stronę MSI. Biorąc pod uwagę, że granie jest tu kwestią drugorzędną (jak mówiłem, obecny PC spokojnie wystarczy) jest to chyba dobra opcja?

Link to comment
Share on other sites

Trochę popytałem, pomyślałem, i zmieniły się trochę założenia. Matryca w granicach 15,6-17,3", rozdzielczość od 1600x900. Szukałbym pewnie czegoś w okolicach tego, przy czym:

-Blu-ray zbędny

-najlepiej o te 4GB RAMu więcej

-system zbędny

-dłuższy czas pracy

Co do matrycy, stawiałbym jednak na matową.

Link to comment
Share on other sites

Niby jest to prawda, ale w dalszym ciągu granie na tymże lapku będzie opcją drugorzędną, na zasadzie "brak dostępu do PC-notebook". Naprawdę mocnych osiągów będę oczekiwał od stacjonarnego, a na tym pewnie jakieś starsze tytuły bądź średnie detale.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...