Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

damian1617

Sterownik ekranu przestał działać... AMD

Recommended Posts

Witam

Wiem, że tego typu postów na forach jest mnóstwo ale żaden nie dal oczekiwanego rezultatu.

Przechodząc do rzeczy grając bardzo często zawiesza mi grę i pojawia się komunikat "Sterownik ekranu przestał działać ale uzyskał sprawność". Najczęściej z tego co udało mi się zauważyć dzieje się to gdy gram i w tle mam odpalony jakiś filmik na YouTube, oczywiście nie jest to regułą. Często na kilka chwil przed błędem w grze można dostrzec artefakty, np.

http://i.imgur.com/CJ5Jkhr.jpg

http://i.imgur.com/8sHJEbH.jpg

http://i.imgur.com/CAXgaUW.jpg

http://i.imgur.com/WdrBtWC.jpg

Próbowałem już:

-instalacji starych sterowników 13.1

-instalacji nowych sterowników 13.9

-instalacji sterowników 13.9 po czym usunięcie Catalyst Control Center ( muszę z tego skorzystać by wyskalować swój obraz aby był wyświetlany na całej powierzchni ekranu)

- reinstalacje systemu

Temperatura karty podczas grania w okolicach 48-58 stopni.

Mój sprzęt to:

Windows 7

Intel i5 2500k

Sapphire ATI Radeon HD7970 ver. OC

Chciałem prosić was o jakiś inne sugestie co mógł bym zrobić aby pozbyć się tego uciążliwego błędu, a może powinienem wysłać kartę na gwarancje?

Link to comment
Share on other sites

Skoro widać artefakty na ss raczej będzie to głębszy problem z kartą,może się przegrzewa. Miałem podobny przypadek na HD 6870,grając w BF 3 wywalało mnie do pulpitu,lecz nie miałem artefaktów. U mnie pomogło troche kombinacji ze sterownikami i wiecej błędów nie było. Spróbuj może u kogoś przetestować karte. Jeżeli będzie tak samo,to prawdopodobnie karta do wymiany.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisałem wcześniej artefakty nie są regułą w sensie nie zawsze jest tak, że się pojawiają a później wyrzuca błąd. Odnośnie temperatur to w normie zarówno procesora 45C i karty 48C (mając odpalonego WoW'a na max detalach) przy jednoczesnym 50% użyciu wentylatorów karty.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj zmienić plan zasilania w panelu sterowania,w zakładce "opcje zasilania" na zalecane. Jeżeli to nie pomoże,sciągnij program do usuwania sterowników,KOMPLETNIE wyszyść stare sterowniki,restart i potem instalacja najnowszych,znow restart. Może pomoże wink_prosty.gif

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...