Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Heroes of the Storm

Polecane posty

Już się bałem że dostaniemy stałą pulę postaci a resztę będzie trzeba kupować ale na szczęście będzie tak jak w lolu ^^. Też jestem ciekawy cen i ile będą sobie liczyć za skórki.

edit

@Zdenio

Chodzi mi o to co napisał poniżej b3rt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - "Bałeś się"? Czyżbyś był jednym z tych dziwnych ludzi, którzy uparcie twierdzą, że model Doty 2 jest gorszy od LoLowego? :P

Płatności faktycznie wydają się sensowne. Dobrze też, że będzie dużo do roboty - ale Blizz raczej zawsze umie motywować do gry osiągnięciami, wyzwaniami i innymi pierdo... em... aktywnościami. Nie ma co, mam nadzieję, że closed beta niedługo się zacznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęły się już streamy z alphy HotSa. Klucze dostali tylko streamerzy i youtuberzy, co było oczywiste, dziwi mnie tylko, że Blizz zdecydował się pokazywać już tak wczesną fazę tworzonej gry. Chociaż może wpływ na to ma fakt, że ten gatunek potrzebuje sporo balansu i dopieszczenia, poza tym konkurencja jest duża (LoL, Dota 2, Smite). W każdym razie ciekawie się to ogląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie moje gdybania, ale skoro klucze dostali już streamerzy i youtuberzy i jeśli nie znaleźli by oni grubszych błędów to oznaczało by, że rozpoczęcie bety jest już kwestią miesiąca-dwóch.

Tak, mam klapki na oczach i czekam na swój key z prawą ręką na myszce i lewą na hotkeyach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Ci streamerzy nie są po to by szukać błędów ich najważniejszym zadaniem jest promowanie produktu. Znając Blizzard beta czy alfa nie ma praktycznie znaczenia dostęp do gry i tak będzie trudny. Do bety na początku dostęp dostaną pomniejsi ludzie z YT żeby jeszcze zwiększyć zainteresowanie reszty społeczeństwa. A później między tłum będą rozrzucane losowo jakieś ochłapy i może zagrasz w zamkniętej becie a może w otwartej. Ja liczę że może dostanę klucz za miesiąc może dwa jak będę miał szczęście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie wkurza nadużywanie terminów "alpha" i "beta". W normalnym programowaniu termin "alpha" z reguły odnosi się do programu "z pierwszego tłoczenia". Czyli zrobiliśmy program i pokazujemy go jak wygląda, prosto spod kowadła. Bez żadnych poprawek, z miliardem błędów, często nawet niedziałający tak jak trzeba. Później jest łatanie, i beta testy, które to łatanie sprawdza w praktyce. Tymczasem po gameplay'ach HotS widać że gra jest w bardzo zaawansowanej formie, ma już konkretnie wyglądające menu, porządne animacje (w alphach często postacie czy obiekty zastępuje się bryłami, np. sześcian podpisany "Diablo"), dźwięki, itd. Alpha i beta w tym momencie to takie tłumaczenie się na siłę: "oto macie grę, ale że jest to alpha to nawet nie próbujcie czegokolwiek oceniać". Skoro to co teraz udostępniono graczom to "wczesna alpha", to w takim razie jaką wersję oglądaliśmy na Blizzconie?

A tak poza tym to na facebookowym profilu HotS twórcy zamieścili 9-cio minutowy filmik przedstawiający to o czym pisałem powyżej, czyli model płatności, menu, poziomy profilu itd. Zapraszam do oglądania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TotalBiscuit i 40 minut gry, sporo rozgrywki. Dwa pełne mecze - Kerrigan i Siege Tank. Pierwszy mecz z botami. Wszystkie ewentualne wady nie są dla mnie wadami (brak itemów i last-hitowania? Meh, od tego mam Dotę czy LoLa). Fajnie tez, że niektórzy bohaterowie mogą mieć 5-6 umiejętności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w założeniu Zamieci nie miało być itemów, więc ciężko to nazwać wadą. Sama gra stawia na pvp od pierwszych sekund gry, więc nie ma mowy o farmieniu jak w LoLu czy Docie, gdzie 20-30 minut to wycinanie w pień kolejnych fal creepów. Nawet "jungle" został tutaj sprowadzony do wzmacniania twojego pushu, a nie pozyskiwaniu golda czy XPków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie tyle są wady ile spłycenie rozrywki. Fajne sa bonusy na mapach ale jak bodajże pierwszy stream z Blizzconu pokazał, nie są na tyle mocne czy zmieniające rozgrywkę aby były wartościowe taktycznie.

Wychodzi jak na razie sztuka dla sztuki. Zobaczymy czy dadzą coś w zamian. Jak na razie nie widzę jakoś stojącej za tym mechaniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem. Z tego co oglądam, to te zadania mają duże znaczenie. Na przykład zamiana w smoka - można za jednym podejściem przebić się przez jeden fort wroga. Klątwa też znacznie osłabia przeciwnika, a działa statku też sieją zniszczenie. Więc wydaje się, że jednak są wartościowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same zadania na mapach to główny punkt zapalny między graczami i walka o nie zawsze jest warta świeczki, bo przechylają (i to konkretnie) szalę zwycięstwa na korzyść tego kto kontroluje punkty (np. wyżej wspomniany smok).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wysłać 2 graczy aby robili owe questy zonowe. Jak przeciwnik wyśle więcej to w tym czasie my pushujemy. Jak wyśle mniej to mamy buffa. Pięknie to było widać jak drugi raz się rzuciła jedna druzyna do kopalni i dostała TAAAAAKIEGO golema. Szkoda, że przeciwna w tym czasie wyrżneła im prawie całą bazę.

To co będzie decydowało o wygranej to zgranie graczy i ich kompozycja drużynowa.

Pytanie do bardziej ogarniętych - da się "budować" jedną postać na więcej niż jeden sposób? Czy raczej każdy ma sztywny build?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopalnia to specyficzny przykład, jedyna sytuacja, w której musimy praktycznie przejść do innej lokacji. To faktycznie może być problematyczne. Ale zbieranie złota, czy szybkie przechwycenie ołtarzy - to już można zrobić sprawniej, przeciwnik nie zdąży pushnąć całej linii i rozwalić murów.

Tak, da się budować na różne sposoby. Malfurion może być supportem, ale można go też budować pod spell damage, na przykład.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem fragmenty na youtube i muszę przyznać, że na razie jestem tą alfą rozczarowany. Głównie dlatego, że oczekiwałem raczej nawiązania do Doty, czyli szybkiej gry, z efektowną grafiką, a jak na razie wygląda to na klon LoLa, gdzie rozgrywka jest znacznie mniej dynamiczna. Zobaczymy co będzie dalej, ale alfa wygląda raczej jak mod do LoLa, a nie świeża produkcja chcąca zamieszać na rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spell damage. Nie wiem... "Siłę zaklęć"? Przepraszam, jeżeli jesteś językowym purystą.

Po prostu niektóre talenty supportów zwiększają ich możliwości supportu, a inne siłę magicznych ataków i autoataku (bo każdy support ma jakiś czar/skill ofensywny). Tak jak Sorakę można budować w LoLu jako AP carry.

@FaceDancer - Dota 2 szybka? I to jeszcze w porównaniu do LoL-a? Dziwne, ja zawsze miałem zupełnie inne wrażenie, że LoL właśnie jest szybszy, a Dota powolniejsza :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zdenio

Oglądałem trochę rozgrywek z LoLa i w porównaniu do Doty uważam, że jest to gra bardziej przystępna dla nowicjuszy, właśnie przez mniejszą dynamikę. Wystarczy jedna sekunda nieuwagi i czasem już jest się martwym. Teamfighty nie trwają zwykle zbyt długo. Poza tym w różnych artykułach porównujących oba tytuły także padały takie sformułowania. Chociaż głównym zastrzeżeniem do Heores jest to, ze wygląda tak naprawdę jak LoL. Spodziewałem się czegoś dużo lepszego niż kalkowanie z innych gier, może jeszcze coś z tym zrobią, bo w końcu pozostało im sporo czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Face

A co ma wspólnego LoL i HotS? Właśnie Dota 2 i LoL są raczej podobne, mają takie same ogólne zasady, taką samą mapę, ale różnią się w szczegółach (np. inna dżungla, brak deny w lol, inaczej działający teleport itd.). Niemniej jakbym już brał się do porównań to HotS jest najdalej od tych dwóch gier. Jest zbudowany na innych założeniach, stawia na szybką grę (żadnego farmienia na lane'ach, klepanina od początku), szybkie mecze (15-20 minut na mecz, w lolu i d2 po takim czasie z reguły dalej farmisz), brak przedmiotów (budowanie talentami i skillami), brak zaawansowanych technik gry (brak deny, brak lasthitów, wspólny poziom dla wszystkich postaci), więcej map z różnymi celami i wiele więcej. Więc co jeszcze ma wspólnego z LoL'em, grafikę? Mógłbym powiedzieć że tak jest, gdyby nie to że Blizzard był wcześniej z WoW'em, i grafika jest wybitnie wzorowana na WoWie, nie na LoL. Silnik gry jest wzięty z SC2 (gra miała być początkowo modem do SC2), stylistyka z WoW'a. Więc jakie jeszcze widzisz podobieństwa do LoL?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jakie jeszcze widzisz podobieństwa do LoL?

Widzę graficzne podobieństwa. Spodziewałem się właśnie czegoś bardziej zbliżonego do Doty, bo ona wyrosła przecież z Warcrafta. Tymczasem sposób poruszania, skala bohaterów, używanie umiejętności. Oglądając mecz alphy HotS zdawało mi się, że oglądam mecz LoLa. Mówisz, że stylistyka jest z WoWa, a ja troche w tego WoWa pograłem i zupełnie mi go nie przypomina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno doszukiwać się podobieństw w grafice z pierwszej Doty i z HotS, bo te gry dzieli ponad 10 lat, co w świecie technologii jest ogromnym przedziałem czasowym. Zresztą, sam stwierdziłeś że Dota wyrosła z Warcrafta, a sam Warcraft 3 też był lekko karykaturalny. Nie można było się spodziewać podobieństw do Doty 2, bo to gra innej firmy która w ogóle nie ma praw do marki (dlatego jest Dota zamiast DotA) i nazw z jedynki (dlatego np. Windrunner to Windranger). Też gram w WoWa od dawna (z przerwami), i to właśnie z nim HotS najbardziej mi się kojarzy. W ogóle wydaje mi się że Blizzard ostatnimi czasy w swoich grach stawia na grafikę mniej efektowną, bardziej "komiksową", a bardziej długowieczną, co widać w WoWie, D3, nawet trochę w SC2 i teraz w HotS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przedwczoraj gram w Heroes of the Storm i po tych kilku godzinach spedzonych przy grze mam calkiem pozytywne odczucia. Co prawda jest jeszcze za wczesnie, zebym mogl jakos solidnie wypowiedziec sie o tej grze (poki co rozegralem ledwie kilka meczy Raynorem, Li Li, Tychusem oraz Valla i jeszcze nawet nie odblokowalem ich bardziej zaawansowanych talentow) i widze, ze wiekszosc testerow tez dopiero uczy sie map i stylow gry, ale zamierzam poswiecic HotS-owi kilka(-nascie) godzin w ten weekend i blizej poznac te MOBE... Jako fanowi tworczosci Blizza bardzo podoba mi sie pomysl stworzenia gry z bohaterami znanymi ze swiatow Warcrafta, Starcrafta i Diablo i mam nadzieje, ze HotS-owi uda sie wreszcie przekonac mnie do spedzenia wielu godzin w tym gatunku gier online.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też testuję grę od środy i na razie jestem bardziej niż zadowolony. W końcu trafiłem na MOBĘ która wpasowuje się w mój "niedzielny" styl grania. Po pierwsze, to odpowiada mi długość trwania meczu. Normalnie kończą się w 10-15 minut, najdłuższy jaki mi się trafił to 25 minut. Zrezygnowano z przedłużonego farmienia na początku i praktycznie od razu zaczynamy walkę. Super sprawa, nie muszę siedzieć godzinę przy jednej grze jak w Docie czy LoLu, farmić itemków i poziomu itd. Druga rzecz, to brak aż tak sztywnej mety jak w ww. grach. Pewnie to kwestia tego że gra jest stosunkowo nowa i z czasem wyrobią się konkretne taktyki, ale wydaje mi się że rozgrywka jest mniej... sztywna. Podoba mi się też że jest kilka map z różnymi celami. Początkowo myślałem że brak przedmiotów u postaci sprawi że gra stanie się szybko nudna, ale różne mapy wprowadzają odpowiednie zróżnicowanie. Czasami zbieramy złoto dla pirata, czasami przejmujemy punkty na mapie żeby wskrzesić smoczego rycerza itd. To w połączeniu z różnymi kombinacjami postaci sprawia że gra się nie nudzi. Podoba mi się też patent z levelowaniem konkretnych postaci co pozwala nam odblokować skórki dla niej czy dodatkowe skille i talenty, na pewno przedłuży to trochę żywotność gry.

Jest też sporo rzeczy do poprawienia. Przede wszystkim leży optymalizacja. Ja rozumiem że to techniczna alfa, ale to przecież silnik SC2, więc nie wiem skąd takie spadki FPS'ów. SC2 miał u mnie stałe 40-60 na Ultra, HotS ma problem z utrzymaniem tych 30, a podczas teamfightów robi się taki slideshow że najlepiej rzucić wszystkie skille, odłożyć myszkę i patrzeć jaki będzie skutek. I to bez względu na ustawienia graficzne, czy Ultra, czy Low, zawsze zrywa tak samo. Czytałem na forum b.net że to powszechny problem, ale do poprawienia. Nie podobają mi się też ceny postaci. Gra wzorem LoL'a wrzuca cotygodniową rotację bohaterów, plus to co sobie wykupimy. Z tym że ceny na ten moment są absurdalne. Postacie kosztują po kilka tysięcy złota (np. Zeratul kosztuje 10000, Nova chyba 7000) a za mecz dostajemy 20 + 10 jeśli wygramy. Proste liczenie ile musimy farmić na jedną postać. Co prawda z czasem dostajemy daily questy, ale z nich też jest 200-500 golda. Trochę bym to zoptymalizował, bo skoro gra chce trafić do niedzielnych odbiorców (a tak wnioskuje po tym jak jest ona uproszczona) to kilkaset gier żeby uzbierać na jedną postać nie jest dobrym pomysłem. Nie rozumiem też dziwnego zabiegu z wybieraniem postaci. Mianowicie postać wybieramy jeszcze przed rozpoczęciem wyszukiwania gry. Czyli nie wiemy z kim będziemy grać ani kto kogo wybierze, a już musimy się zadeklarować kim my zagramy. I po rozpoczęciu gry może się okazać że w ogóle nie mamy supporta w drużynie, a np. samych assasynów. No chyba że za dobór też odpowiada jakiś algorytm, ale i tak wolałbym swobodny wybór zaraz przed rozpoczęciem meczu.

Ogólnie jednak gra na plus. Jest trochę rzeczy do poprawienia, ale wydaje mi się że Blizz znajdzie graczy dla swojej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Z tego co sie orientuje, to za dobor ekipy odpowiada algorytm, ktory stara sie umiescic w jednej druzynie rozne klasy. Podobno ta kwestia lezala i kwiczala pod koniec pierwszej fazy alfy, kiedy wiekszosc ludzi wiedzac, ze wkrotce ich progress zostanie zresetowany, odpuscila sobie gre, przez co bylo malo aktywnych graczy i matchmaking siadal kompletnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...