Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

dawdi17

Nowy komputer, dysk ciągle pracuje

Recommended Posts

Witam. Mam takie problem, że w świeżo zbudowanym pc dysk mieli bez przerwy. Komputer ma raptem dwa tygodnie więc nie jest zasyfiony. Powyłączałem zbędne usługi jak Windows Defender, czy indeksowanie. Komputer przeskanowałem darmowym comodo, nic nie znalazło. Jakieś sugestie?

Konfiguracja:

Intel Core i-5 4440

8 GB RAM

Gigabyte ga-h87-hd3

zasilacz thermaltake 530w

dysk seagate 1 TB

Windows 7 64 bit

Link to comment
Share on other sites

Co uważasz za mielenie (rzecz względna)? Seagate'y raczej głośno pracują i lubią sobie pomielić. =) Masz w związku z tym jakieś problemy?

W każdym razie nie zaszkodzi sprawdzić S.M.A.R.T. dysku, zatem go podaj (możesz skorzystać np. z programu HD Tune, S.M.A.R.T. znajduje się w zakładce Health).

Link to comment
Share on other sites

Co mogę jeszcze sprawdzić? Nie wiem, może to tylko moja paranoja, ale wydaje mi się, że jeśli komputer nie ma nic zmyślnego do roboty to dysk nie powinien pracować. Mówisz, że Seagate'y są głośne, niestety nie mam porówniania dlatego chcę sprawdzić co mogę, tym bardziej, że to nowy komputer a nie chcę już na starcie go zaniedbać.

Tzn on nie pracuje aż tak głośno w "bzruchu" jak podczas np włączania programu. Przykładowo kiedy włączam Spotify to wyraźnie słychać, że on się uruchamia i po tym jest ciszej, ale jednak.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...