Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Perszyng

Brak pulpitu i paska zadań

Polecane posty

Witam, bardzo proszę o pomoc bo sam nie potrafię rozwiązać problemu , który się pojawił po tym jak 2 dni temu użyłem programu REGCLEAN PRO. Program ten miał wykryć błędy w systemie i je naprawić lub usunąć. Regclean odnalazł ponad 600 błędów i je usunąłem, ponownie wykonałem skan tym programem i nie znalazł żadnych błędów, niestety po zrestartowaniu komputera pojawił się czarny ekran zamiast pulpitu i zauważyłem brak paska zadań. Przeglądając to forum natrafiłem na podobny temat i postanowiłem postąpić dokładnie tak jak w tamtym przypadku. Niestety to nie pomogło, zrobiłem skan mbam, otl, logi w załączniku. W menager zadań wpisywałem explorer.exe i też nic nie dawało, w rejestrze jest wpisany aby startował przy uruchomieniu komputera (tak mi się przynajmniej wydaje bo jest tam wpis explorer.exe). Przywracanie systemu z momentu instalacji programu Regclean nic nie dała, poddaje się i jeszcze raz bardzo proszę o pomoc.mbam-log-2013-11-06 (20-27-55).txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro problem pojawił się po użyciu Regcleanera, to jest to najpewniej jego wina. Coś, co uznał za błąd okazało się czymś ważnym. Najprościej będzie po prostu cofnąć zmiany, które zrobił ten program (powinien mieć taką opcję) i zobaczyć, czy to coś poprawi. Przywracanie systemu również może pomóc.

Malwarebytes' nie znalazł infekcji jako takich, znalazł tylko PUP, czyli programy, które instalują się razem z innymi programami, ale najczęściej są niegroźne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jak wspomniałem przywracanie systemu nie pomogło , nadal mam czarny ekran i brak paska zadań, właśnie się boje że coś za dużo usunąłem i zastanawiam się czy można dojść co mogłem usunąć nie potrzebnie i to cofnąć albo podmienić ten plik , bo nie ukrywam że wolał bym uniknąć stawiania systemu na nowo

regclean nie ma opcji przywracania , próbowałem też innych rzeczy ale nic nie pomaga, czy pozostaje mi tylko format ?

czy może jest jakaś szansa żeby uruchomić to jakoś inaczej ? i mam pytanko czemu u mnie nie chce się nawet na chwilę załączyć ten przeklęty pulpit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz nowe konto użytkownika i sprawdź czy na nim będzie to samo. Jeśli tak, to problem jest gdzieś w systemie, jeśli nie, to w profilu użytkownika.

Poza tym w logu z OTL mamy coś takiego:

Error - 2013-11-07 11:07:59 | Computer Name = Perszyng-pc | Source = Service Control Manager | ID = 7001

Description = Usługa Przeglądarka komputera zależy od usługi Serwer, której nie

można uruchomić z powodu następującego błędu: %%1068

Czy kombinowałeś coś z usługami?

Z innych rzeczy:

O1 HOSTS File: ([2013-06-09 12:04:28 | 000,001,487 | ---- | M]) - C:\Windows\SysNative\drivers\etc\hosts

O1 - Hosts: 127.0.0.1 csc3-2010-crl.verisign.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 ocsp.verisign.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 crl.verisign.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 download.dm.origin.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 secure.download.dm.origin.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 loginregistration.dm.origin.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 achievements.gameservices.ea.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 friends.dm.origin.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 avatar.dm.origin.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 ecommerce.dm.origin.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 static.cdn.ea.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 tealium.hs.llnwd.net

O1 - Hosts: 127.0.0.1 heartbeat.dm.origin.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 web.dm.origin.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 store.origin.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 ec2-54-243-231-82.compute-1.amazonaws.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 eaassets-a.akamaihd.net

O1 - Hosts: 127.0.0.1 ssl.resources.ea.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 akamai.cdn.ea.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 novafusion.ea.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 proxy.novafusion.ea.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 ec2-23-23-167-200.compute-1.amazonaws.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 dirtybits.dm.origin.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 chat.dm.origin.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 easo.ea.com

O1 - Hosts: 16 more lines...

Ost za piractwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś ostrzeżenie za piracenie gier EA (innego powodu dla routowania wszystkich adresów EA na localhosta nie widzę). Aż mnie z tego wszystkiego zmotywowałeś do ponownego sprawdzenia logów.

Jak rozumiem uwierzyłeś również w to, że legalny nabywca gry Hitman Sniper Challenge powinien sobie dograć tą bibliotekę:

C:\Gry\Hitman Sniper Challenge\skidrow.dll (Trojan.Midhos) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

albo tą, gdy ma się ANNO 2070:

C:\Gry\Ubisoft\Related Designs\ANNO 2070\solidcore32.dll (Trojan.Krypt) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

Ciekawe są też te wpisy:

C:\Users\Perszyng\Downloads\Anno.2070.Update.1.01-RELOADED\crack\solidcore32.dll (Trojan.Krypt) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
C:\Users\Perszyng\Downloads\OFFICE 2010 PL\mini-kms_activator_v1.053_eng.exe (Riskware.Crk) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

Nie ma licencji Windowsa na 3 kompy (a przynajmniej nie dostępnej dla użytkownika domowego), więc i system masz spiracony. Co za tym idzie zamykam temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...