Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bradwitt

Resetowanie się laptopa bez powodu...

Polecane posty

Witam!!

Mam problem z laptopem HP Pavilion dv6 6150ew (windows 7), który

jest jeszcze na gwarancji do 22.02.2014r. Laptop gdy działa pod

obciążeniem (np. gra Diablo 3) chodzi bez problemu. Gdy działa bez

żadnego większego obciążenia (internet, open office, internet) resetuje się co

jakiś czas bez powodu. Dzieje się to zarówno na baterii jak i przy

podłączonym zasilaniu oraz z odłączoną baterią. Czasem problem nie występuje przez

kilka dni, czasem pojawia się kilka razy dziennie.

Przeinstalowanie systemu na nowo też nic nie

dało. Lapka wysłałem do serwisu gdzie po testach odesłano z powrotem

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... W sterownikach karty graficznej albo zasilania powinieneś mieć możliwość ustawienia ustawienia tylko zintegrowanej karty Intela. Ustaw tak i uruchom jakąś grę - jeśli na zewnętrznej wszystko działa dobrze, a resetuje się w spoczynku (karta zintegrowana), to powinno nam to nieco pomóc w ustaleniu winowajcy zamieszania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem na początku i ustwiłem tylko tak, że komputer chodził na grafice ATI Radeon (bez możliwości przełączania się na zintegrowaną). Niestety dalej się resetował, ale tylko przy bezczynności, oglądaniu filmów, internecie. Przy graniu nie restartował się. Przełączyłem teraz na zintegrowaną i zobaczymy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej przeglądarki używasz? Ostatnie wersje Firefoksa oraz Flasha przy włączonej akceleracji sprzętowej potrafią całkiem nieźle obciążyć kartę graficzną, więc to może być to. Niewykluczone, że podobne rzeczy mogą dziać się również w innych aplikacjach korzystających z Flasha.

Posprawdzaj temperatury podczas normalnej pracy.

Czy w dzienniku zdarzeń są jakieś błędy, które występują mniej więcej w chwili resetów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak po przełączeniu na zintegrowaną kartę graficzną laptop stał sobie włączony od rana do wieczora i nic się nie stało - żadnego resetu... Czyli resetuje się jak jest na karcie dedykowanej i gdy ta karta nie jest obciążona. Podczas grania reset nie występuje. Używam Firefoxa, temperatury od 40 st do 80 st (najwyższe podczas grania). I o co tu chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często się resetował wcześniej? Bo być może to pomogło, ale tylko częściowo. Jeśli by tak było, to wiemy przynajmniej czego szukać.

Sprawdź w podglądzie zdarzeń, czy są jakieś błędy w dzienniku aplikacji i systemowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz był tylko jeden reset (albo dwa) od kiedy lapek wrócił do mnie (czyli przez ponad tydzień czasu). Tych błędów to sporo jest.

-System: ACPI, Service Control Manager, Distrbuted Com, Event Log, Windows CLient Update, Wlan Auto Config, Disk

krytyczne: Kernel Power, Driver Frameworks User Mode

-Aplikacje: Side by Side, Application Hang, .NET Runtime Optimili..., Esent, MSIInstaller, Application Error

Występują też w dzienniku różne ostrzeżenia. Ogólnie nie wiem o co chodzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...