Jump to content
Gofer

Uwagi i pytania do moderatorów IV

Recommended Posts

O to już możesz pytać derchefa, osobiście upomniałbym obydwu. Faktem jest, że Darth7vader wciął się całkiem niepotrzebnie, a nerv0 jeszcze chciał to ciągnąć co doprowadziłoby tylko do niepotrzebnego offtopu.

36 minut temu, emqi napisał:

No to źle Ci się wydawało. Dlaczego ktoś z rangą Amninistratora nie miałby mieć prawa pouczenia użytkowników? W dodatku słusznie, bo rzeczywiście zeszli z tematu wątku.

Chodzi mi o to, jaki wpływ na zawartość forum ma Interia. W gruncie rzeczy to nie ich sprawa co tu się dzieje, bo oni tylko dostają pieniądze za to, żeby wszystko działało jak powinno. Chyba że nie jest to pracownik Interii, lecz Bauera/CD-Action. Wtedy wszystko byłoby w normie. Jednak póki co wygląda to tak, jakby ni stąd, ni zowąd pojawił się jakiś "PRowiec Interii", który zaczyna się tu szarogęsić, a ton jego wypowiedzi nie należy do najcieplejszych

34 minuty temu, emqi napisał:

O to już możesz pytać derchefa, osobiście upomniałbym obydwu. Faktem jest, że Darth7vader wciął się całkiem niepotrzebnie, a nerv0 jeszcze chciał to ciągnąć co doprowadziłoby tylko do niepotrzebnego offtopu.

Skoro jak sam stwierdziłeś - ma on uprawnienia do pouczenia innych, to ma również prawo do odpisania tutaj.

@2real4game Tak naprawdę forum i cały portal należy do Interii, a nie do redakcji, więc teoretycznie oni mogą zrobić z nim wszystko co chcą. W praktyce każdy wie jakby to się skończyło i pewnie tylko dlatego tego nie robią.

Edited by Sevard

@2real4game Upomnienie na temat offtopu to chyba nie jest jakaś straszliwa ingerencja w niezależność forum, nie wiem też jakiego tonu wypowiedzi oczekujesz w tym przypadku. Powiedziałbym, że to był ton zwyczajnie formalny, derchef się tu nie udziela i podejrzewam nie zna innych forumowiczów tak jak reszta moderacji stąd i ciężko żeby z nimi rozmawiał "po przyjacielsku". Nikt zresztą nie każe nam być user-friendly i upominać w miłym tonie, to przecież nie jest przedszkole.

Co do tego jaki wpływ na zawartość forum ma Interia, to szczegółów nie znam, ale podejrzewam że całkiem duży. Musiałbyś zapytać się Ghosta. Drobne upomnienie na pewno nie wykracza poza te granice. Nie rozumiem wzburzenia, przecież nie wystawił nagle nikomu osta za przewinienie nieobjęte regulaminem.

2 minuty temu, Sevard napisał:

Skoro jak sam stwierdziłeś - ma on uprawnienia do pouczenia innych, to ma również prawo do odpisania tutaj.

Też fakt, jeśli będzie chciał to zapewne tu odpisze.

Nigdy nie zamierzałem i nie zamierzam wtrącać się w kompetencje Moderatorów. Tak, mam możliwość, ale to nie moja rola. Zarówna ja jak i oni maja określone cele, które wykonuja jak najlepiej i wzajemnie się uzupełniają.
Co do całej dyskusji, którą nieświadomie wywołałem - tak, to prawda, że nie wiem jakie są wzajemne relacje pomiedzy użytkownikami. Stwierdziłem jedynie, żeby @nerv0 przypomniał sobie jakie są reguły ostrzeżeń, bo był kolejną osobą mijającą się z tematem. Dla porządku nie chciałem wprowadzać dalszego zamieszania. Reszta należy do oceny Moderatorów. 

Czy ktoś może zerknąć na mój blog, otworzyć najnowszy wpis i zatwierdzić napisany przeze mnie komentarz, który pozostaje ukryty już od ładnych paru tygodni?

Chyba tutaj jest dobre miejsce na pytanie- jak można zmienić swoją sygnaturę? Mam nieaktualne, nieaktywne "cuś" i nie wiem jak to usunąć. Ktoś poda "ścieżkę" gdzie się do tego przeklikać?

Panowie, wezcie zrobcie cos z tymi propozycjami tematow w DoGu. Zalozyc jeden temat z wpisem do katalogu na 2tyg./miesiac nie jest ciezko, a niektore propozycje z wystarczajaca iloscia glosow wisza juz 2 miesiace. Ludzie o to tutaj pytali juz dawno temu i nic. 

Edited by RIP
  • Upvote 1

Wiem, że moderatorzy tu niewiele mogą, więc proszę o przekazanie dalej. Chodzi o konto reklamowe sklepu Zadowolenie.pl - poziom porad tego czegoś jest tak niski, że normalny użytkownik już dawno zostałby upomniany. Jego porady często zupełnie nie pasują do wymagań użytkownika i polecane jest chyba to, co zalega im na magazynach, bo na pewno nie to, co się opłaca. Świadczy o tym chociażby fakt, że ta sama rada pojawia się w kilku tematach pod rząd bez zmiany nawet jednej literki. Kurcze - konta reklamowe innych sklepów przynajmniej udawały, że są inteligentne.

• Upvote 1

Dnia 30.06.2016 o 23:53, Sevard napisał:

Wiem, że moderatorzy tu niewiele mogą, więc proszę o przekazanie dalej. Chodzi o konto reklamowe sklepu Zadowolenie.pl - poziom porad tego czegoś jest tak niski, że normalny użytkownik już dawno zostałby upomniany. Jego porady często zupełnie nie pasują do wymagań użytkownika i polecane jest chyba to, co zalega im na magazynach, bo na pewno nie to, co się opłaca. Świadczy o tym chociażby fakt, że ta sama rada pojawia się w kilku tematach pod rząd bez zmiany nawet jednej literki. Kurcze - konta reklamowe innych sklepów przynajmniej udawały, że są inteligentne.

Podejście drugie. Sklep @ZadowoleniePL znowu w natarciu. Tym razem może coś z cyklu znajdź różnice między postami:

Ta sama odpowiedź trafiła chyba do wszystkich tematów mających w tytule słowo "monitor" i bez znaczenia było, czy ten monitor spełnia wymagania autorów tematu, czy nie. Normalny użytkownik dostałby za coś takiego co najmniej upomnienie za spam (przynajmniej za moich czasów). Prosiłbym więc o przywołanie tego spambota do porządku.

• Upvote 11

Nie chcę bezpośrednio @Ghostowi tyłka zawracać, a @derchef ostatnio zniknął, dlatego piszę tutaj.

Niektóre reklamy z głównej są niesamowicie upierdliwe (szczególnie te z filmikami z dźwiękiem, których NIE DA się wyłączyć). Przez to wchodząc na cdaction.pl korzystam tylko i wyłącznie z przeglądarek blokujących reklamy. Trochę szkoda, bo podejrzewam, że przez coś takiego mniej kasy trafia do redakcji. Chyba że mniej kasy otrzymuje tylko Bauer, albo Interia - wtedy problem znika, a i sumienie będę miał czystsze :D

Ja dodam, że korzystam z Opery z włączonym Ad Blockiem oraz oprogramowania Adfender. Inna sprawa, że forum CDA leży na serwerach Interii, właścicielem obydwu podmiotów jest Bauer i to on decyduję o polityce reklamowej. Niestety, takie mamy czasy, że trzeba korzystać z takiego oprogramowania, żeby spokojnie coś przeglądnąć. 

Aha, to o tym, że Bauer jest właścicielem Interii nie wiedziałem. To w takim razie nie będę miał żadnych skrupułów korzystając z blokerów :D

Byłbym wdzięczny jeżeli któryś z modów pochyliłby się nad tym tematem i go przepchnął z czyśćca. Ludzie do wspólnej zabawy znajdą się na pewno.

Edited by Ogoorek1