Jump to content
Gofer

Uwagi i pytania do moderatorów IV

Recommended Posts

Nie dotyczy systemu. Przynajmniej nie bezpośrednio. Jeśli już to co najwyżej można to było umieścić np. w Programach niezbędnych do grania, które kiedyś były nawet częścią Pomocnej dłoni. Programy są jednym z ostatnich miejsc, w których szukałbym podobnego problemu.

• Upvote 1

Ave

Piszę w sprawie użytkownika SferisPL. Jak powszechnie wiadomo i nie jest to ukrywane, jest to reklama tego sklepu i ma błogosławieństwo Ghosta.

Lecz czy nie dałoby się trochę ukrócić działań tego użytkownika.

Mówię głównie o dziale komórkowym, ponieważ w nim się udzielam, jeśli chodzi o sprzedaż sprzętu.

Przykładowe posty z dzisiaj, które są zupełnie nieadekwatne do reszty tematu, a służą temu, aby chyba roboty Google częściej widziały linki do nich.

Jeżeli chodzi i iPhone 5S warto być czujnym w tym przedziale cenowym, dużo osób sprzedaje refubrished lub po prostu chińskie wydania. Myślałeś może o Motorola Moto G 3RD?

W temacie w którym Stillborn w pierwszym poście zaznaczył że nie chce już żadnego telefonu z Androidem.

Sony Xperia Z3 to bardzo dobry model, jednak w tym przedziale cenowym nowy nie będzie do zdobycia. Może warto poszukać LG G2, Sony Xperia Z2 lub może nowa Motorola Moto G 3rd.

Kompletnie zlanie tego, że użytkownik także przeszukuje oferty u operatorów, a nie tylko nowe telefony, z obowiązkowym podlinkowaniem do swojego sklepu i do modelu, który chyba niedawno wszedł do oferty

Można jeszcze poszukać Motoroli Moto G w tym przedziale cenowym. Całkiem niedawno nastąpiła premiera nowego modelu Moto G 3rd, więc pozostałe powinny być tańsze. Sam LG L65 spisze się przy podstawowych czynnościach typu Facebooku, Snapchat itp.

Ponownie mamy sytuację, gdzie w sumie sam twórca tego postu zaznacza że ten telefon jest nie do osiągnięcia w tej cenie(ponad dwukrotnie przewyższa cenę podanego w temacie telefonu), ale obowiązkowy link musi być.

Nie jest to oczywiście nowy proceder, przykładowo tutaj

Sony Xperia w wersji compact będzie tutaj ideala smile_prosty.gif

Podaje telefon przekraczający budżet o ponad 500zł.

Nie da się skrócić takich działań?

Czy jeśli sam będę polecał telefony zupełnie nieadekwatne do tego co chce zakupić użytkownik, też to zostanie zaakceptowane przez moderacje?

• Upvote 2

Witam, zgodnie z poradą Kawalorna zdecydowałem się tutaj napisać o nieoczekiwanym (?) efekcie moderacji postów. Zgodnie ze słowami Smugglera (cytat dam na końcu) moderacja powinna być tylko na wpisy na forum, a nie też komentarze pod niusami (wow, nius to poprawne słowo). Także tego, moglibyście sprawdzić, czy tak ma być, ewentualnie odblokować mi możliwość pisania komentarzy bez moderacji? Dzięki wielkie, tutaj wiadomość od smg

"Nie, modercja obejmuje forum i tam tez mozesz pisac ale kazdy twoj post pojawi sie dopiero, gdy przyklepie to moderator. Koemtarzy nie blokuje. Ale moderacja to takie pogrozenie palcem wiec jak znowu ci sie zrobi literowka taka fajna jak ostatnio albo cos bluzniesz, to wiesz - juz zostales ostrzezony i moze sie zakonczyc dluzszym urlopem od forum albo i banem."

Niestety, Smuggler nie ma racji, gdyż moderacja treści dotyczy zarówno postów na forum, jak i komentarzy na głównej. Mało kto tam zagląda z poziomu forum, więc takie są efekty, że komentarze wiszą bardzo długo niezatwierdzone. Moim zdaniem system jest odpowiedni, bo przecież zachowanie nie zależy od miejsca czy sposobu wysyłania swoich myśli w internet. Staram się tam zaglądać gdy tylko mam czas, bo szkoda mi tych nieświadomych owieczek, ale po prostu uzbrój się w cierpliwość. Może tam dyskusja jest trochę dynamiczna (jeżeli na forum w ogóle cokolwiek jeszcze można nazwać dyskusją), więc może to być uciążliwe, ale tak już jest.

Sprawa o której pisałem jest "w trakcie rozważania w gronie moderatorskim", czy nie jest rozważana bo Ghost już raz wyraził opinię? :)

Nic się póki co nie dzieje, ponieważ w tej sprawie głos musi najpierw Ghost zabrać.

PS

Posłałem PW Ghostowi.

Edited by Stillborn

Ja przybywam z pewną sprawą. Mianowicie:

metalus jesteś głupi

taki oto post dzisiaj zamieścił jeden z naszych moderatorów w LJ.

Ja za podobny:

Alpha, spędzanie dużej ilości czasu na forume sygnalizuje, że przegrywasz w życie, bo nie masz nic lepszego do roboty. Popadłeś w stagnację, nie masz w życiu żadnego celu, więc spędzasz go na odśnieżaniu jednej strony.

Tzn. podobnie jest z grami widjo, ale dobra gra > forume.

Poważnie. ;_;

Ty jesteś po prostu głupi. EOT.

otrzymałem 1 punkt ostrzeżeń.

I tutaj moje pytanko: jak to jest tutaj, co? Zakrawa to trochę o hipokryzję i logikę "co wolno wojewodzie". Żeby było śmieszniej, ja miałem akurat powód do uniesienia, kiedy ktoś mi jak pijany z pokrzyw wychodzi z docinkami w stylu "przegrywasz w życie, bo mnie bozia oświeciła".

Najważniejsze - nie robię tego, żeby mi odjąć punkt (bo mam to gdzieś), ani ukarać podbiela (bo po co? przecież ma rację trollface.gif). Po prostu sprawa mi śmierdzi i chce poznać na ten temat opinię innych.

• Upvote 2

W sumie sam sobie odpowiedziałeś:

- podbiel napisał to w formie niegroźnego żartu;

- Ty napisałeś to chcąc kogoś obrazić.

• Upvote 4

Ale jeśli ktoś faktycznie jest głupi, to czy to się nadal liczy jako wyzwisko, czy po prostu stwierdzenie faktu?

Głupich nie sieją - alkochohlik

• Upvote 13

a czy ktoś ciągle uświadamia cię na temat twojej szczątkowej kultury? :^

• Upvote 1

@Alpharadious: Zauważ, że w LJ w ogóle więcej wolno. Sytuacja jest zupełnie inna, ponieważ stwierdzam głupie zachowanie DMa, który nie przeczytał, albo udawał że nie przeczytał. Ty pisałeś to z wyraźną chęcią obrażenia naszego naczelnego eksperta od spraw wszelakich. Już nawet nie chce mi się tutaj wyciągać faktu, że z Metalusem mam do czynienia ostatnio codziennie na team speaku, gdzie mówimy do siebie pełnym uczuć i szacunku co najmniej 'ty debilu'. Z mojej strony tyle, pragnę jeszcze po przyjacielsku zaznaczyć, że bawienie się w adwokata oraz wracanie do dawno zamkniętych spraw z podejściem 'a on zrobił to samo, ale inaczej' nigdy nie działa.

W sumie sam sobie odpowiedziałeś:

- podbiel napisał to w formie niegroźnego żartu;

- Ty napisałeś to chcąc kogoś obrazić.

Nie czuję różnicy jeśli mam być szczery tongue_prosty.gif.

@Up Nie wracam, chciałem poznać opinię innych i poznałem. EOT cool_prosty.gif

Ja tam czuję ~podbiel

Sprawa o której pisałem jest "w trakcie rozważania w gronie moderatorskim", czy nie jest rozważana bo Ghost już raz wyraził opinię? :)

Ok, Ghost wrócił z urlopu i się odezwał. Konsekwencją tego jest wysłanie przeze mnie PW do Sferis o zaprzestanie spamowania i trzymanie się roli, na jaką administracja się zgodziła (czyli eksperta). Dodatkowo za niedługo któryś z obeznanych lepiej ode mnie moderatorów pokasuje spamerskie posty Sferis.

Kilka lat temu miałem konto na tym forum, ale straciłem do niego dostęp. Postanowiłem zarejestrować się ponownie i chciałbym wiedzieć, czy nie zostanie to uznane za tworzenie multikonta.

Prześlij na PW nick starego konta wraz z jakimś dowodem, że jest to Twoje konto (np. podaj mail, na jaki było zarejestrowane). Wedle życzenia przywrócimy Ci dostęp do starego konta, albo zbanujemy stare (żeby nie były oba konta aktywne).

Sądzę, że byłby to overkill biorąc pod uwagę to, że na nowym koncie ma jeden post. :P

Szczegóły ostrzeżenia

Ostrzeżenie dane przez podbiel do Notatka w Profil.

Tylko werbalne ostrzeżenie.

Zapoznaj się z regulaminem forum - punkt 15 - następnym razem będzie ostrzeżenie.

z tego co wiem to mój profil jest goły więc za co to ostrzeżenie ??

To upomnienie, dlatego nie masz za to żadnych punktów. No i masz wyjaśnione, że to za złamanie 15 punktu Regulaminu Forum.

Chciałbym się odwołać za ostrzeżenie ad języka od @RiPa.

Wg słownika:

zerżnąć

1. rżnąc, oddzielić coś od podstawy;

2. rżnąc, posiekać coś na drobne części;

3. sprawić komuś manto;

4. potocznie: cudze teksty, koncepcje przedstawić jako swoje;

5. wulgarnie w odniesieniu do mężczyzny: odbyć stosunek seksualny;

6. zerżnąć się - wulgarnie: oddać kał

Więc prosiłbym o brak nadgorliwości, to, że modowi się coś kojarzy jedynie z erotyzmem, nie znaczy, ze wszystkim. Zwłaszcza w kontekście, czyli ganku i tłuczenia na kwaśne jabłko przeciwnika. Mogłem użyć innego słowa ale to również nie łamie regulaminu.

• Upvote 1

Na Twoim miejscu zastosowałbym się do cytatu z Twojej sygnaturki.

Wyrażenie 'zerżnąć jak szmatę' jest jednoznaczne i wulgarne. A Twoje tłumaczenie świadczy tylko o Twojej ignorancji i nieznajomości języka polskiego. Otóż szmatę, jako przedmiot, wyżyma się, nie rżnie. Wtedy można mówić o przypadku podkreślonym przez Ciebie. Bo wyżymanie to synonim wyciskania, czyli w odniesieniu do osoby właśnie, kolokwialnie ujmując sprawienie manta. Ostrzeżenie jest jak najbardziej zasadne, a Ty albo kiepsko kombinujesz, albo jesteś z grona tych osób, które nie odróżniają słów 'przynajmniej' i 'bynajmniej'.

• Upvote 14

@Pzkw VIb

"Gankujcie Riven i wyciśnijcie ją jak szmatę" nie ma sensu. Wycisnąć kogoś albo coś z kogoś nie oznacza spuszczanie manta. Można byłoby napisać "dajcie jej wycisk" ale na pewno nie "wyciśnijcie ją".

Nie ucz mnie proszę o języku polskim. Podałem definicję słownikową, nie mam zamiaru kruszyć kopii o takie pierdoły.

Cieszy nas to. W związku z tym temat uważam za zamknięty, bo przepychanki w takim stylu nie są dla nas zabawne, a do tego jak widać po Twojej "argumentacji", nie mają większego sensu. Kolejne posty w tej sprawie będę usuwał. Jeśli chcesz dalej dochodzić sprawiedliwości, pisz do Ghosta.

Podałem definicję słownikową, nie mam zamiaru kruszyć kopii o takie pierdoły.

W dobie internetu łatwo jest skopiować i wkleić definicję słownikową. Z jej stosowaniem jednak mogą być problemy. Widać to w tym cytacie:

Nie ucz mnie proszę o języku polskim

Bardzo bym prosił o wyjaśnienie dlaczego użyłeś tutaj miejscownika zamiast dopełniacza. Jeśli dla Ciebie są to 'pierdoły', to pisz lepiej w suahili, będzie tak samo poprawnie, tak samo zrozumiale, ale bez porównania o niebo śmieszniej.

I nie ucz moderatoru jak ma serfować swoją funkcję, bo wielkie kaka może upadnąć na Cię.