Jump to content
Gofer

Uwagi i pytania do moderatorów IV

Recommended Posts

Czy byłaby opcja żeby jakoś magicznie połączyć tematy o Gothic i Risen ("Gothic und Risen the Series :D)? Te gry są strasznie podobne (gdyby nie kwestie prawne to pewnie w ogóle nie byłoby Risena) i siłą rzeczy będą się przeplatać ze sobą wielokrotnie, co powoduje wielokrotne offtopy. Czy można sobie nawiązywać do Gothica w Risenie i vice versa bez żadnych konsekwencji w stylu "idź se do innego tematu"?

• Upvote 1

Samo połączenie to nie problem, choć przy tej ilości stron na początku byłby pewnie najpierw mały bałagan. Nie wiem też czy dla początkujących nie byłoby to trochę dezorientujące.

Nie widzę natomiast żadnego problemu by obydwa tematy się do siebie odnosiły. Odniesienie w temacie jednej gry do drugiej podobnej to nie żaden offtop jest poza tym (pomijając przypadki w których taki offtop zamienia się w kilkustronicowego flame'a) Nie można popadać w paranoje że w temacie o Ghoticu wspomnienie o jakiejkolwiek innej grze jest niedozwolenie.

b3rt, pls.

Choć są zbliżone, to IMO nie powinno się ich łączyć, bo to jednak kolejna seria. Ale gdy ktoś przychodził z takim tekstem "idź se do innego tematu", to gdy rzeczywiście trzeba było iść do innego tematu. :P

Ale wątpię, żeby ktoś ci tak napisał, jak będziesz porównywał Gothica do Risena, vice versa, et cetera. Jakbyś gadał tylko o Risenie w temacie o Gothicu, skupiając się na nim jako osobnej grze... to wtedy. Ale jest różnica między "robić temat o Risenie" a "wspominać o Risenie", nie? :P

Czy byłaby opcja żeby jakoś magicznie połączyć tematy o Gothic i Risen ("Gothic und Risen the Series biggrin_prosty.gif)? Te gry są strasznie podobne (gdyby nie kwestie prawne to pewnie w ogóle nie byłoby Risena) i siłą rzeczy będą się przeplatać ze sobą wielokrotnie, co powoduje wielokrotne offtopy. Czy można sobie nawiązywać do Gothica w Risenie i vice versa bez żadnych konsekwencji w stylu "idź se do innego tematu"?

Ja jestem mocno przeciwny. To, że Risen 1 jest dość podobne do G3 nie zmienia faktu że pozostałe części serii z Gothikiem nie mają nic wspólnego poza hasłami reklamowymi że to gra twórców Gothica.

• Upvote 4

Witam!

Mam małe pytanko "techniczne" - co oznacza ten wykrzyknik w czerwonym kółeczku umieszczony pod moim awatarem? (patrz screenshot)

Dodam tylko, że jest on wyświetlony tylko przy jednym z moich postów.

post-72990-0-17866500-1420450617_thumb.j

Znaczy to tyle że w tym konkretnym temacie ktoś otrzymał ostrzeżenie, ale z powodu błędu skryptu ten wykrzyknik wyświetla się przy wszystkich postach w temacie, a nie tylko przy tym upomnianego.

Dzięki za odpowiedź.

Przepraszam, nie sadziłem, że to pytanie często się powtarza, a do FAQ nie zajrzałem (a na początku chciałem) bo głupio stwierdziłem, że " tam to pewnie nie będzie bo to pewnie jakiś błąd na stronie", teraz wiem, że nie powinienem lekceważyć FAQ ;)

Ej weźcie pilnujcie tego kanału/tematu moderatorskiego! Bo wyciekają moje dane osobowe, którymi potem Konuga na IRCu rzuca mi w twarz. Jak jacyś moderatorzy znaleźli mój profil na facebooku (co oczywiście nie jest trudne), to nie muszą potem sobie o tym plotkować na FA. Tutaj jestem 8azyliszek spod Zamościa i to powinno starczyć.

Nikt nigdy nie podawał na forum twoich danych osobowych, więc swoje żale możesz co najwyżej wylewać w stosownym temacie w Luźnej Jeździe, a nie tutaj. Nie wiem, czy wiesz, ale nie odpowiadamy za to, co robią inni forumowicze, a już tym bardziej za to, co piszą na IRCu.

• Upvote 18

Mówisz więc, że podałeś gdzieś poza forum swoje dane osobowe? W jakimś domniemanym temacie 'moderatorskim', który założył bór jeden wie kto i bór jeden wie kto tam wchodzi, bo to IRC. Po czym przychodzisz na forum i mówisz, że powinniśmy coś z tym zrobić? Rozbawiło mnie to bardziej niż powinno.

• Upvote 19

Guest Konuga

Ja chcę w swojej obronie jedynie dodać, że wczoraj nie wchodziłem na ten kanał IRCa i nie mam nic wspólnego z tą aferą, ktoś musiał się pode mnie podszyć.

• Upvote 1

Mówisz więc, że podałeś gdzieś poza forum swoje dane osobowe? W jakimś domniemanym temacie 'moderatorskim', który założył bór jeden wie kto i bór jeden wie kto tam wchodzi, bo to IRC. Po czym przychodzisz na forum i mówisz, że powinniśmy coś z tym zrobić? Rozbawiło mnie to bardziej niż powinno.

Przepraszam Felessan ale mówię odwrotnie. Nigdzie na Forum ich NIE podawałem. Nawet w tym temacie moderatorskim (do którego i tak nie mam dostępu). Na kanale IRCa ktoś mi napisał (podając się za Konugę), że ON je tam znalazł, rzekomo w rozmowach między moderatorami. I to powyżej napisałem. Tyle.

Raczej z pytaniem niż uwagą, bo nie mam zamiaru kwestionować swojego ostrzeżenia. Ostatnio dostałem ostatnie upomnienie i teraz zbieram punkty. Okej.

Dlaczego jednak przechodzą takie rzeczy jak* 1, 2, 3 czy 4 (autorstwa Quetza zanim został moderatorem). Wiem, że Luźna Jazda rządzi się trochę innymi prawami, ale i tam wulgaryzmy nie przechodzą (pomijając wyjątek z obrazkami za podwójnym spoilerem). W dodatku mój post zawierał konstrukcję "Fck". Niby na zasadzie analogii można to zakwalifikować jako "słowo wulgarne w postaci częściowo wykropkowanej" (choć imo nie powinno się na rozszerzająco regulaminów interpretować), ale to też wielokrotnie przechodziło. Np. tutaj gdzie tuż pod tym postem pisał Młodszy Admin.

Nie chcę zniesienia ostrzeżenia. Proszę tylko o pewien komentarz na temat tych wulgaryzmów. Gdzie można? Jak można? Po jakiemu można?

*autorów tych postów przepraszam, ale nie przytaczam ich tutaj w celu "zareportowania", a jako przykład.

Edited by lubro
  • Upvote 19

Dlaczego jednak przechodzą takie rzeczy jak* 1, 2, 3 czy 4 (autorstwa Quetza zanim został moderatorem). Wiem, że Luźna Jazda rządzi się trochę innymi prawami, ale i tam wulgaryzmy nie przechodzą (pomijając wyjątek z obrazkami za podwójnym spoilerem).

Akurat tam zaskakująco dużo przechodzi. Właśnie dlatego, że to /lj/. Poza tym, czepiać się słówka "shit"?

Nie mamy zamiaru "wyjaławiać" języka w dyskusjach, co to to nie. Nieco mocniejsze słowa, jak wspomniane wyżej, szczególnie w /lj/ przechodzą.

Jednakże zapewniam Cię, że jak zauważymy wulgaryzmy, to reagujemy odpowiednio. Na ogół wiąże się to z wycięciem danego epitetu. I tyle. Chyba, że komuś się to zdarza często, to dostaje upomnienie z wpisem w logu.

Oczywiście, zdarza się, że przechodzą też "konkrety". Cóż, nie wszystko da się wyłapać. Czasami człowiek prześliźnie wzrokiem po tekście i nie zauważy "mięcha".

Dlatego też istnieje na tym forum opcja zaraportowania nieodpowiednich treści, z czego mogą korzystać forumowicze. Jest do dla nas duża pomoc, bo jak już wspomniałem powyżej, nie wszystko się zauważy.

W dodatku mój post zawierał konstrukcję "Fck". Niby na zasadzie analogii można to zakwalifikować jako "słowo wulgarne w postaci częściowo wykropkowanej" (choć imo nie powinno się na rozszerzająco regulaminów interpretować)

Częściowo "ocenzurowany" wulgaryzm wciąż nim jest. Dodatkowo, u Ciebie zadecydowała recydywa, jeśli chodzi o używanie tego typu słów.

ale to też wielokrotnie przechodziło. Np. tutaj gdzie tuż pod tym postem pisał Młodszy Admin.

Jak już wspomniałem, nie zawsze się zauważy wulgaryzmy.

Gdzie można? Jak można? Po jakiemu można?

Wulgaryzmy, w uzasadnionych przypadkach, przechodzą na dobrą sprawę tylko na blogowisku i w /lj/. Oczywiście, odpowiednio oznaczone. O czym widocznie będzie trzeba w /lj/ przypomnieć co poniektórym.

Na samym forum natomiast, myślę że jak użyjesz słowa "dupa", albo emotki (_!_), to nikt Ci głowy nie urwie. Pod warunkiem, że nie będzie to inwektywa skierowana pod czyimś adresem. Przede wszystkim zachowajmy kulturę.

• Upvote 2

Taki oto post pojawił się w "Gramy w Sieci" temat o League of Legends:

Od dyskusji o zmianach w samej grze jest dział "Dyskusje o Grach".

Chciałbym spytać - o co chodzi? W ostatnim czasie w tym temacie pojawiły się tylko dwa posty (wcześniejszy jest z 14 września, więc...). Jeden mój i drugi użytkownika 2real4game, gdzie znajduje się w nich jakakolwiek nieprawidłowość? A może post, do którego Bethezer się odnosił już zniknął?

Edited by Iskier

Tak, posty do których odnosiło się upomnienie zostały usunięte. To dość częsta sytuacja,bo autorzy i tak wiedza, o co chodzi, a pozostali mają darmowe przypomnienie o zasadach obowiązujących w dziale. Znajomość treści usuniętych wpisów nie jest w tym przypadku nikomu potrzebna :)

Jasne, nawet nie interesuje mnie o czym były te posty, po prostu w pierwszej chwili myślałem, że ta uwaga mogła być skierowana do nas, stąd nieporozumienie = )

Tak, posty do których odnosiło się upomnienie zostały usunięte. To dość częsta sytuacja,bo autorzy i tak wiedza, o co chodzi, a pozostali mają darmowe przypomnienie o zasadach obowiązujących w dziale. Znajomość treści usuniętych wpisów nie jest w tym przypadku nikomu potrzebna smile_prosty.gif

Swego czasu stosowałem pewien zabieg, który pomagał w takich sytuacjach i nie pozostawiał niedomówień. Jeśli posty lecą do kosza, a pojawia się uwaga modka, to wystarczy dodać jeszcze jedną linijkę: "Posty łamiące regulamin trafiły do kosza". Dzięki temu nikt nie będzie zdziwiony do czego ta uwaga.

Tak i ja zapomniałem to dodać. Nie mniej - czy posty, które są nad moim są "dyskusją o zmianach w samej grze"? Bo IMO raczej nie zawsze trzeba specjalnie tłumaczyć <no, chyba że ktoś ma nieczyste sumienie i reaguje nerwowo na widok czerwonego kolorku :P>, skoro napisałem czego nie robić i jak widać - nie widać już postów pasujących do opisu.

Wnoszę o suspendowanie lub pozbawienie użytkownika Abyss uprawnień moderatorskich w związku z jego karygodną postawą wobec drugiego użytkownika tj. mnie w komentarzach pod wpisem na moim blogu, link:

http://forum.cdactio...#comment_363205

Nie przywykłem do bycia oskarżanym o co najmniej złe intencje a wręcz o "trollowanie" i nie życzę sobie zwrotów typu "szczekasz gdzieś na dole". Oczekuję rozpatrzenia sprawy i satysfakcji.

Edited by Ostrowiak
  • Upvote 2

Zwrot nie był adresowany do Ciebie, a do Revanchista, który najwidoczniej poczuł się potwornie obrażony tym iż ktoś śmiał się nie zgodzić z jego tezą i zakończył miałką wymianę zdań w komentarzach na twoim blogu. Poinformowałem go zresztą, że w razie jakiś wątpliwości powinien się udać do tego tematu zamiast tupać nóżką w komentarzach.

Ty natomiast natychmiast po powrocie z urlopu na który wysłał cię Yoshi znowu próbujesz tej samej sztuczki co poprzednio i nie mam specjalnych wątpliwości co do twoich intencji tutaj.

• Upvote 2

Zwrot nie był adresowany do Ciebie, a do Revanchista, który najwidoczniej poczuł się potwornie obrażony tym iż ktoś śmiał się nie zgodzić z jego tezą i zakończył miałką wymianę zdań w komentarzach na twoim blogu.

Ty natomiast natychmiast po powrocie z urlopu na który wysłał cię Yoshi znowu próbujesz tej samej sztuczki co poprzednio i nie mam specjalnych wątpliwości co do twoich intencji tutaj.

Niemniej jednak był to zwrot niedopuszczalny w przestrzeni publicznej, tym bardziej w ustach osoby pełniącej władzę moderatorską. Karę odbyłem sumiennie i bez odwoływania się, zgodnie z sugestią zmieniłem ton wypowiedzi i nie życzę sobie przypisywania mi nieczystych intencji. Nie jest rzeczą moderatora wypominać, a już na pewno nie jest rzeczą moderatora prowokować.

Zgłoszenie podtrzymuję, wnoszę o osąd neutralny sytuacji strony niewmieszanej.

• Upvote 1