Jump to content
Gofer

Uwagi i pytania do moderatorów IV

Recommended Posts

Powtarzam, Twórczość umarła.

Chciałbym móc zaprzeczyć temu twierdzeniu, ale niestety, też próbowałem zrobić coś, aby rozruszać temat fotografii na FA, ale na dobrych chęciach się skończyło.

Powtarzam, Twórczość umarła

Więcej: forum umarło. Trzymają się tylko działy redaktorskie i luźna jazda. I nie dlatego że jakimś cudem podkradła użytkowników tworzących Cenne Posty , a dlatego, że zdołała zebrać ludzi, którym się jeszcze chce pisać na forum, które jest aktualnie po prostu za duże jak na swój userbase.

• Upvote 18

Jak widać pochopna decyzja Stillborna spotkała się z bardzo negatywnym odzewem. Proszę innych moderatorów o skomentowanie sytuacji, bo społeczność LJ kłócąca się z jednym Stillem do porozumienia nie dojdzie.

Miętalus, daj se siana i nie rób z siebie ofiary. Stillborn jest SMem, to on skasował ci temat i to z jego decyzją masz się pogodzić. Ewentualnie jakimś cudem się dogadać.

Z tego, co widzę, nikt pogodzić się nie może i czekamy na jakiś bardziej rozbudowany post z ustaleniami. Ankieta Stefana czegoś dowodzi.

Więcej: forum umarło. Trzymają się tylko działy redaktorskie i luźna jazda.

Dokładnie to. Forum się rozrosło i rozbiegło trochę w kilka stron, niepotrzebnie moim zdaniem. Maksymalne rozdrobnienie działów przyniosło więcej strat niż korzyści, bo tak naprawdę każda pierdoła ma swój osobny temat. Nie można odbiegać od tematów, bo zaraz przybiega moderacja i rozgania towarzystwo. Popatrzcie na forum sprzed kilku lat, taki FoS, który teraz jest martwy, miał taki przyrost postów, że po godzinnej przerwie nie było sensu nadrabiać, bo nim się nadrobiło to było kilka kolejnych stron. Teraz nie ma się nawet co odzywać, bo w momencie dostajemy skierowanie do odpowiedniego tematu. Tak jest ze wszystkim: DoG miał 2-3 strony tematów z nowymi postami na godzinę, teraz przyrost jest kilka na dzień. W OoG dyskutowało się godzinami na tematy bardziej ogólne, teraz też jest martwota i tematy w stylu "ulubione majtki bohaterów". Tak samo w działach okołokulturowych, do M&A czy filmów już nawet nie zaglądam, bo nie ma z kim pisać. Tak jak powiedział Rankin, forum jest za duże i za bardzo rozdrobnione jak na tak małą liczbę stałych użytkowników, a przy tym IMO trochę zbyt restrykcyjne.

Sukcesem luźnej jazdy jest to, że jest... luźna. Każdy pisze co chce, jest miejsce na jednolinijkowce, jest miejsce na odbieganie od tematów i luźniejsze dyskusje. I dlatego ten dział żyje i zbiera wokół siebie coraz większą społeczność. Powinno to być sygnałem dla administracji że jednak te pomysły wdrażane przez ostatnie lata (zwłaszcza reforma Huta) przyniosły więcej strat niż pożytku. A nie burzyć to co zaczyna się budować.

Ale chyba nie o tym była mowa, nie? :P

• Upvote 17

Chyba nie pojmuję idei masowego koszenia "duplikatów", które wcale nie muszą nimi być. Forum niby rozmienia się na drobne, ale osobny temat wcale nie musi oznaczać dokładnej kopii "oficjalnego" tematu. A i tak kończy się na poście moda, który daje tylko surowy link do "oficjala", zamykając tym samym temat.

Czyli co? Rozmieniamy się na drobne, ale robić to może jedynie władza wykonawcza?

Nie można zostawiać tematów jakie sobie uzytkownicy wymyślą i gdzie sie toczą dyskusje, bo to jest najmniej istotne, najważniejsze, żeby było milion tematów, bo się wtedy zindeksują w googlach i będą to kilkać i hajs się będzie bardziej zgadzać.

• Upvote 9

Odbiegając od tematu czy Stillborn jest niedobry... Nie było mnie pół roku - kiedy wprowadzono dzienny limit plusów? Dlaczego tak zrobiono?

Dobra, pomyślimy nad problemem. A teraz rozejść się, nie ma tu już nic do omawiania.

Forum się rozrosło i rozbiegło trochę w kilka stron, niepotrzebnie moim zdaniem. Maksymalne rozdrobnienie działów przyniosło więcej strat niż korzyści, bo tak naprawdę każda pierdoła ma swój osobny temat. Nie można odbiegać od tematów, bo zaraz przybiega moderacja i rozgania towarzystwo. Popatrzcie na forum sprzed kilku lat, taki FoS, który teraz jest martwy, miał taki przyrost postów, że po godzinnej przerwie nie było sensu nadrabiać, bo nim się nadrobiło to było kilka kolejnych stron. Teraz nie ma się nawet co odzywać, bo w momencie dostajemy skierowanie do odpowiedniego tematu. Tak jest ze wszystkim: DoG miał 2-3 strony tematów z nowymi postami na godzinę, teraz przyrost jest kilka na dzień. W OoG dyskutowało się godzinami na tematy bardziej ogólne, teraz też jest martwota i tematy w stylu "ulubione majtki bohaterów". Tak samo w działach okołokulturowych, do M&A czy filmów już nawet nie zaglądam, bo nie ma z kim pisać. Tak jak powiedział Rankin, forum jest za duże i za bardzo rozdrobnione jak na tak małą liczbę stałych użytkowników, a przy tym IMO trochę zbyt restrykcyjne.

To jest głos za czy przeciw? Bo już się pogubiłem. Zgadzam się z tezą, że forum jest zbyt rozdrobnione, natomiast stwierdzenie, że jest zbyt restrykcyjne jest, IMO, błędne. To właśnie poluźnienie reguł doprowadziło do tego rozdrobnienia. Smutną prawdą jest to, że teraz dla ludzi priorytetem nie jest dyskutowanie, tylko 'mienie własnego temata na forumie'. te tematy w większości padają po paru dniach, ale zapychają forum i zniechęcają innych do jego przeglądania. Komu by się chciało przeglądać fifdziesiąt tysięcy stron z podobnymi tematami, z których każdy ma tylko po kilka postów? Przytoczono tu przykład działu redaktorskiego, w którym jest duży przyrost postów. Otóż jako mod odpowiedzialny za ten dział sądzę, że wiem dlaczego tak jest. Tam po prostu nie zezwala się na aż takie rozdrobnienie. Sam tam włączam wiele napisanych przez userów tematów do bardziej ogólnych. Inaczej zamiast np. 'Pytań do Redakcji' czy temacie o konkretnym numerze pisma mielibyśmy kwadrylion tematów w stylu 'Nie działa mi płyta z CDA' lub 'Szmuggler, co dacie za miesiąc?'. I nikt by tego nie przeglądał. Analogicznie spróbuj 'poluzować restrykcje' w tym dziale i zamiast UdM pozwól zakładać własne tematy z pytaniami. Zaręczam Ci, że szybkość odpowiedzi nie wzrośnie, bajzel za to na pewno. Dlatego łączenie i zakaz dublowania tematów uważam za zdrowy objaw, nie za 'restrykcje'.

Odbiegając od tematu czy Stillborn jest niedobry... Nie było mnie pół roku - kiedy wprowadzono dzienny limit plusów? Dlaczego tak zrobiono?

Z tego co wiem limit był zawsze.

@yojo2 - w pierwszych testach jeszcze z plusami i minusami nie było limitów ;)

Chyba dopiero wersja z samym plusowaniem i niezliczaniem tego w profilu limit posiada

• Upvote 1

Jeśli to nie problem (a chyba nie?), to czy można byłoby zwiększyć dwukrotnie (tyle powinno wystarczyć dla narzekaczy) limit dziennych plusów do rozdania?

Albo go znieść? Serio. Czasem jest tyle rzeczy, które człowiek chciałby jakoś docenić, a tu dostaje info o przekroczeniu limitu plusów na dzień. :/

• Upvote 2

Limit został ustanowiony, gdyż niektórzy userzy plusowali się nawzajem bez umiaru. Sorry, pretensje do buraków, nie do moderacji.

@UP

A nie można tych nadwymiarowych użytkowników upomnieć? Szkoda, że konsekwencje ponosi stonowana i bardziej rozsądna większość. Popieram mateusza(stefana) - proszę o podniesienie limitu plusów. Naprawdę - wczoraj dawałem tylko ludziom którzy zasłużyli rozbawiając mnie swoimi postami, a tu nagle zonk i koniec. Za niski ten limit jest IMHO.

Jasne, ale sam jako JA go kilka razy zmieniałem, bo nie odzwierciedlał potrzeb forumowiczów. Był ustanowiony fabrycznie, a dalej to eksperymenty.

Wydaje mi się, że skoro plusowanie nie sumuje się w profilu, to nie ma wielkiego znaczenia ile tych plusów dziennie można rozdać.

• Upvote 1

Dlaczego Papkin i spikain nie mają na forum rangi redaktorów?

@down

A bo zdawało mi się, że za rangi odpowiadają moderatorzy. Chociaż jakiś sens w twojej wypowiedzi jest :)

Każdemu może się trafić chwila słabości. Szczególnie po całym dniu świątecznych porządków. A czego członkami jesteście i co widzieliście, to mało mnie interesuje.

Edited by 2real4game

A dlaczego piszesz o tym w temacie pytań do moderatorów a nie w 'Pytaniach do Redakcji'?

A bo zdawało mi się, że za rangi odpowiadają moderatorzy.

Jakby tak było, to miałbym rangę superhipermoderatora i kolorek lilaróż z lekką nutą błękitu. Wtedy zdegradowałbym Tura do rangi podkurczoturomora i zaserwowałbym mu kamuflaż w stylu 'urban" czyli szarość, bylejakość i ponurość. Oczywiście Tur odgryzł by się tym samym i już nikt nie wiedziałby kto jest modem.

A tak na serio, wydawało mi się, że użytkownik z Twoim stażem jednak rozróżnia pewne rzeczy. Moderatorzy forum, w większości, nie są członkami Redakcji. My tylko pilnujemy tutaj porządku. A jeśli Cię to zadowoli, to tak, widziałem Smugglera.

• Upvote 11

Mam pytanie. Już któryś raz z kolei, w jakimś temacie, obok moich postów, w sekcji licznika ostrzeżeń, pojawił mi się czerwony znaczek z wykrzyknikiem. Nie mam pojęcia co to takiego. To jakiś sygnał od moderatora, cząstkowy punkt ostrzeżenia, błąd czy coś innego? Po kliknięciu znaczka wyskakuje komunikat o wystąpieniu błędu "NO_PERMISSION".

Błąd skryptu wynikający z ostrzeżenia, urlopowania albo zbanowania jednej z osób w danym temacie - wykrzyknik pokazuje się wszystkim. Można to spokojnie olać.

• Upvote 3