Skocz do zawartości
Gofer

Uwagi i pytania do moderatorów IV

Polecane posty

Mam pytanie do osób, które pilnują porządku na forum sprzętowym- dokładniej chodzi mi o laptopy. Odpisywałem dzisiaj na trochę postów, które były skierowane w pewnego użytkownika (niestety nie pamiętam już ksywki), ale wszystkie jego posty po prostu zniknęły. Czemu ich nie ma? I co się stało z tym użytkownikiem? Teraz w niektórych wątkach wygląda tak, jakbym dyskutował z duchem...

EDIT: emulgator- przypomniała mi się ta ksywka :P

Edytowano przez MasterThief
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Osoba ta w swoich postach może i dawała swoje linki do laptopów, ale przynajmniej argumentowała swoje propozycje. Są natomiast osoby na tym forum (Laptopy), które tylko rzucają na prawo i lewo swoimi linkami, bez jakieś głębszej argumentacji i widocznie jest to w porządku wink_prosty.gif

Edytowano przez MasterThief
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu skupiał się głównie na spamowaniu reflinkami, więc podziękowaliśmy mu.

Bo paru innych w laptopach robi coś innego...

Np. jeden taki, który ma nick dziwnie zbieżny z pewnym sklepem, a który to typ co prawda nie linkuje do owego sklepu, ale za to linkuje do sklepów, które należą do tej samej grupy, ale to jest już OK. :/

A tak poza tym - to co piszesz, kłóci się z odpowiedzią yojo na ten post.

[edit]

@Down Zależy od układu gwiazd, fazy księżyca itp.

Edytowano przez Sevard
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają pozwolenie od admina, to mogą. emulgator nie miał.

Od czego taka zgoda zależy? Dla mnie to jest jakiś Matrix po prostu, po co argumentować swoje propozycje, skoro mam pozwolenie na rzucanie linkami, to co tam- dam w jednym poście z 5-7 linków, dzięki czemu nikt inny już nie zdąży nic podać, autor coś sobie na pewno wybierze z moich propozycji, więc jestem zadowolony bo kaska wpadnie wink_prosty.gif No sory, ale tak to wygląda w niektórych wątkach wink_prosty.gif

Nie wspominając już o tym, że zdarzają się sytuacje, że ktoś już poda propozycję pewnego hipotetycznego laptopa, po czym ta osoba zaraz wstawia posta z takim samym laptopem, ale już z polecenia. No przysięgam, że czasami aż skręca mnie ze złości jak takie coś widzę.

@up

Spoko :P

Edytowano przez MasterThief
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraportowałem tą konkretną osobę, ale nie wiem czy coś się zmieni w jego zachowaniu. Może bym się tak nie denerwował, gdyby przy tych linkach były jakieś konkretne argumentacje dlaczego akurat ten sprzęt, a nie inny. Ale wklejanie linków i napisanie jakie tam są podzespoły mija się IMO z celem doradzania jak najlepszego laptopa.

Edytowano przez MasterThief
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo, nie znalazlem tematu takiego wiec dodam tutaj swoja propozycje.

Moglibyscie dodac przy newsach o jakiejs grze jej gatunek czy to strategia, rpg itd. gdyz nie zawsze wiadomo gdy jest jakas nowa gra i o niej piszecie.

Moderatorzy nie zajmują się ani główną, ani newsami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MasterThief:

Jak będę miał wieczorem możliwość, to tymi dialogami się zajmę.

W kwestii emulgatora - jedyna jego aktywność na FA to było wklejanie reflinków, z czego prawie wszystkie pojawiły się między 23.00 a 2.00. Stąd m.in. decyzja o usunięciu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się dowiedzieć, co istotnego jest w godzinach publikacji jego postów? Boty się wtedy magicznie "uaktywniają" (dlaczego akurat wtedy...)? Wiele ludzi pisze posty po nocach (czego przykładem jest chociażby temat "Otwieram nocną" w LJ), więc nie widzę żadnego powiązania. Nie zamierzam się tutaj kłócić, chciałbym się tylko dowiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w zasadzie też. Może gościu "pracuje" chałupniczo rozsyłając linki? Może ma neostradę z prędkością 128 Kb/s rozdzieloną na wszystkich sąsiadów i dopiero o tej porze jest w stanie otworzyć jakąkolwiek stronę? Przykro mi, ale nie sądzę, byśmy mieli okazję poznać powody, dla których był aktywny o tej porze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam więc również na to co powie MikaelDorren wink_prosty.gif No i przede wszystkim liczę, że zrobicie coś z tą drugą osobą (nie będę już wymienił ksywki, moderacja będzie wiedziała o kogo chodzi) wink_prosty.gif

Ale argument o pisaniu nocą w ogóle do mnie przemawia, może inne powody bardziej rozjaśnią tego bana.

Edytowano przez MasterThief
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się dowiedzieć, co istotnego jest w godzinach publikacji jego postów?

Nic, ale to była Jego jednorazowa aktywność w kilka tygodni po rejestracji (nie licząc podobnego w kształcie posta zaraz po niej). Cały czas od tamtej pory nic nie pisał i nagle machnął w krótkim czasie dwadzieścia parę podobnych postów, nierzadko przy tym odkopując nieco starsze tematy (czyli nieważne czy aktualne, grunt by wstawić swojego linka). Mało to podejrzane jakby nie patrzył.

No i przede wszystkim liczę, że zrobicie coś z tą drugą osobą (nie będę już wymienił ksywki, moderacja będzie wiedziała o kogo chodzi)

Bez obaw, w miarę możliwości i dostępnego czasu postaram się tym zająć.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ta jednorazowa aktywność jest powodem bana? Nic więcej? Nie daliście tej osobie nawet dojść do słowa, nie daliście się jej obronić, tylko od razu ban. Są tak na prawdę dziesiątki powodów, dla których osoba ta założyła konto, a wypowiadać się zaczęła dopiero teraz. Jednak wy uznaliście, że ban to odpowiednia kara (tylko za co?)...

Miło, że zajmiesz się tą drugą sprawą. Doceniam wink_prosty.gif

Edytowano przez MasterThief
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chodzi o jednorazową aktywność użytkownika, który poza tym pisał normalnie, to może jednak lepiej się upewnić, czy oby jego konto nie zostało przejęte. Zabezpieczenia forum są jakie są.

Edytowano przez Stillborn
Nie wszystko trzeba ujawniać [Stillborn]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik ten (a raczej, dziewczyna), znalazła mnie na facebook'u i poprosiła, żebym skopiował tutaj pewne fragmenty naszej rozmowy, gdzie próbuje wytłumaczyć, że nie jest żadnym oszustem, a fakt otrzymania bana bez możliwości obrona bardzo ją rozżaliła:

Dziwi mnie to tym bardziej, że ja "na chama" nie wklejam linków tylko argumentuje merytorycznie wypowiedzi w przeciwieństwie do sporej ilości postów tamtego użytkownika. Zresztą bardzo miernej treści merytorycznej przez niego i innych publikowanej jest raczej oczywisty i widoczny na pierwszy rzut oka dla osoby która cokolwiek zna się na temacie. Rozumiem, że jak ktoś zrobi konto to musi być przykuty do komputera? Miałam wolny wieczór to odpowiedziałam na kilka tematów.... jak można za takie coś banować ? W międzyczasie wielki specjalista GAJWER spamuje linkami nawet się nie krępując i nie trudzac na wypowiedz merytoryczną. Co do zarzutu o odkopywaniu, też dziwny, odpowiedziałam na większość topików z 1 strony forum czyli takich, gdzie komuś moja wiedza może się przydać.

Ja się do tych słów w ogóle nie odnoszę, nie jestem po niczyjej stronie. Szkoda, że taką sytuację rozwiązano od razu banem, zamiast po prostu porozmawiać i wyjaśnić.

Mam jeszcze jedno pytanko, jak już tak piszę...wysyłałem dziś na Gajwera raport odnoszący się, w mojej opinii, do niezbyt miłych słów jakie padły z jego ust pod adresem tej forumowiczki: "toksyczny użytkownik"- rozumiem, że takie określenia są w porządku? Pytam, bo nikt tutaj również nie zareagował..

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MasterThief:

Od obrony przed banem jest mail do adminów (klik). Możesz użytkowniczce emulgator przekazać.

Żeby było jasne - nie czepiałbym się, gdyby jej posty nie wyglądały jak z szablonu "polecam + reflink". W formie jaką ujrzałem bardziej przypominało to spam (co jak wiadomo mile widziane nie jest) niż chęć pomocy lub udziału w dyskusji.

Ale jestem w stanie rozważyć możliwość odbanowania.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...