Skocz do zawartości
Gofer

Uwagi i pytania do moderatorów IV

Polecane posty

*Fred w którym dzielimy się swoją ulubioną muzyką

Dział "Muzyka" znajduje się tutaj: http://forum.cdactio...p?showforum=175

Z kolei dział "Manga i Anime" znajduje się tutaj: http://forum.cdactio...p?showforum=172

W LJ można pisać o wszystkim chyba, że tematy poświęcone jakiemuś zagadnieniu są w innej części forum - wtedy się je albo przenosi albo, jeśli jakość postów jest taka a nie inna (w LJ zazwyczaj ciężko o inną) wywala...

Możliwe, że w przelocie poleciało coś co w sumie mogło tam być, ale tutaj przyda się opinia innego moda, usunięte tematy można jeszcze przywrócić jeżeli faktycznie będzie taka potrzeba (i zasadność :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w LJ można rozmawiać o wszystkim, co nie jest związane z CD-Action, forum, grami, sprzętem, programami, sieciami, programowaniem, poglądami, jakimś offtopiciem z "O nas", książkami, filmami, komiksami, mangami, TV, kibicowaniem, RPG, muzyką, zagadkami i zabawami ani humorem...

Idąc tą logiką to praktycznie wszystkie tematy z tego działu powinny polecieć. Na jednej ręce mogę policzyć te tematy z pierwszej strony, które polecieć nie powinny.

  • Upvote 10
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, to przenieście ten temat do odpowiedniego działu (bo dobra muzyka tam była, niektóre posty wyróżniłem nawet własnym certyfikatem cool_prosty.gif) i będzie pięknie. Szkoda, żeby parę stron fajnego tematu się zmarnowało, w końcu kilka osób dość często się udzielało.

Na jednej ręce mogę policzyć te tematy z pierwszej strony, które polecieć nie powinny.

Moderacja wierzy w kreatywność połączonych sił Turambara i Konugi biggrin_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pan Hakken

Oh well, w mej opinii akurat te, które poleciały wyjątkowo wręcz mogły by się znaleźć właśnie poza LJ. Akurat, w mych oczach, podejście do działu bywa tak płynne, że jedna osoba wywaliła by "x" a druga "y" kompletnie innych tematów.

Ofc mym zamiarem nie było pokazanie środkowego palca userom itd. - wiecie przecież, "najbardziej kulturalny user 2013 (?)" musi dbać o swoją reputację :D

Idąc tą logiką to praktycznie wszystkie tematy z tego działu powinny polecieć. Na jednej ręce mogę policzyć te tematy z pierwszej strony, które polecieć nie powinny.

Nie ukrywam, że gdyby dyskusja - o podobnym przerobie choć z trochę większą jakością - odbywała się gdziekolwiek indziej imo byłoby lepiej i zdrowiej, lecz cóż poradzić... w życiu nie zawsze dostaje się wszystkiego :P

Może się pomyliłem, może nie - ewentualne reparacje naprawy będę możliwie soon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualne reparacje naprawy będę możliwie soon.

Z reparacjami to sobie już chyba poradziliście, nie jestem tak małostkowy, by się kilkoma temacikami przejmować ;).

Chodzi im raczej o to, żebyście przemyśleli, czy to:

W LJ można pisać o wszystkim chyba, że tematy poświęcone jakiemuś zagadnieniu są w innej części forum - wtedy się je albo przenosi albo, jeśli jakość postów jest taka a nie inna (w LJ zazwyczaj ciężko o inną) wywala...

jest aby dobrym podejściem, bo tak jak mówię, nie zostanie wtedy miejsca na praktycznie nic.

Edytowano przez Hakken
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Black Shadow: w takim razie chciałbym o coś zapytać, żeby mieć pewność. Weźmy na przykład taki temat z Lużnej Jazdy, jak Gra o Zgon, w którym płynie z wolna strumień luźno powiązanych ze sobą myśli na temat Gry o Tron. Czasem ktoś wrzuci śmieszny obrazek, czasem wywiąże się mała dyskusja o wyższości książki nad serialem, czasem pokłócimy się o spoilery.

No i tu rodzi się moje pytanie: czy tego typu tematy (w których posty pisane są raz serio, a raz nie) są "bezpieczne"? W sensie, czy nie grozi im wywalenie albo selekcja postów i przeniesienie ich do wątków poza LJ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@47

Szczerze? Nie wiem :) Przykład, o którym mówisz jest wybitnie płynny i każdy z moderacji może podejść do niego w zupełnie inny sposób (zakładając jeszcze, że ktoś z zielonych będzie chciał poświęcić swój czas i chęci aby przekopać się przez kilkanaście stron tematu aby wyłapywać każdy pojedynczy post, który powinien być gdzieś indziej czy coś - może yojo by się chciało, bo i tak jest botem, ale reszta z nas nawet jeśli siedzi długo na forum to na pewno nie 24/7 w samym LJ).

Zresztą (może popełniłem błąd) się niepotrzebnie wyrwałem, bo i tak LJ to nie moje poletko jest, więc możesz ewentualnie pytania dalsze skierować do kogoś kto jest tam przypisany albo ma tam wyjątkowo mocną prezencję (z zielonych ofc :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja widzę bardzo proste rozwiązanie. Jeśli coś jest za dobre na LJ, to po prostu przenieście to do odpowiedniego działu, najlepiej zostawiając przekierowanie. W żadnym przypadku nie powinno się usuwać tematu tylko dlatego, że jest za dobry. To by było dziwne. ;)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Jak jest temat 'porozmawiajmy o filmach', w którym wymienia się jednolinijkowcami, to trzeba go wywalić, bo do przeniesienia się nie nadaje. A już np. trolltemat, w którym się żartuje z filmów powinien zostać w lj. Coś jak 'Gothic vs. Morrowind'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu miałoby się wywalać jednolinijkowy temat o filmach w dziale, w którym nie liczy się postów? Teraz pojawiają się jakieś dodatkowe obostrzenia (pomijając te regulaminowe), jakie tematy mogą być dopuszczalne w LJ?

Zgadza się, niby jest podpunkt 2. regulaminu LJ, ale nie jest strasznie doprecyzowany...

Edytowano przez brylant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co komu przeszkadza, że ktoś będzie sobie pisał jednolinijkowce o filmach w LJ? Idąc tą drogą, to w całej LJ powinien zostać tylko temat o cyckach, bo z tego wszystkiego tylko dla niego nie widziałbym żadnego miejsca na forum. Śmieszne rzeczy w końcu powinny być w Humorze (i już samo to załatwia nam większość tematów w tym dziale).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Jak jest temat 'porozmawiajmy o filmach', w którym wymienia się jednolinijkowcami, to trzeba go wywalić,

Już wolę takie tematy, niż twoje w stylu "Wymienię Hakkena na skrzynię biegów od Stara". Proponowałbym nie ruszać Luźnej Jazdy - przecież nikt nie narzeka na jej formę.

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MAGnet FoS został pogrzebany przez coś zupełnie odwrotnego - założono mnóstwo wątków na różne tematy i w końcu okazało się, że już w FoSie nie można o niczym pogadać, bo do wszystkiego znajdzie się na forum bardziej odpowiednie działy (Muzyka, Film, Anime...) lub tematy (Podróże, Kuchnia, Szkoła, Studia...). I w końcu mamy FoS, w którym nie można rozmawiać o niczym, ale mamy też sporo działów typu Muzyka, czy Film, gdzie całkiem luźno pogadać o muzyce i filmie się nie da, bo regulamin na to nie pozwala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy parę lat temu podzielono forum na drobne działy, dodano obostrzenie, żeby od razu przekierowywać rozmowy na określone tematy do określonych działów, także po jakimś czasie FoS zmienił się z "Forumowiczów o sobie" na "Forumowiczów o pogodzie i ulubionych batonikach". Kiedy wreszcie ok. roku temu udało mi się uzyskać zgodę na to, żeby przenosić z FoSu do specjalistycznych działów nie wszystkie rozmowy, a tylko te, które robiły się coraz bardziej obszerne/ukierunkowane, to założono LJ. Z czasem odeszłam, a moderowaniem FoSu nie miał kto się zająć. A to specyficzny temat - to nie tylko pilnowanie regulaminu, ale też zachęcanie ludzi do pisania. Łatwiej jest widocznie nie animować FoSu, bo dzięki temu jest jeden mniej temat do sprzątania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, co? To znaczy, że w Luźnych Gaciach nie mogę sobie założyć na przykład tematu o grze X, bo nie daj borze rozpocznie się tam poważna wymiana poglądów na temat owej gry i temat trzeba będzie zniknąć, albo przenieść? Mode, dajta spokój z tą paranoją. Luźne Gacie nie wchłoną forume. Tak tylko żartowaliśmy, ok? Co komu przeszkadza, że piszemy tam sobie o różnych pierdołach, dla których jest już inne miejsce na forum?

A jak przeszkadza, to polecam przeskanować cały dział, bo jest w nim naprawdę dużo tematów, które pasują gdzie indziej. Ale nie liczcie, że takimi działaniami zyskacie jakoś w moich oczach.

Abyss ciągle smęci, że Luźna Jazda orbituje koło poziomu dna. Jak mają z niej wylatywać dobre tematy dokopie się do chin.

BTW, mój temat został usunięty? So great! Wywalcie też Anime Music Zone, Fred, w którym chwalimy się rysunkami, Nabór do sesji Meido RPG, i resztę tematów, które przecież powinny być w dziale Humor, albo w dyskusjach o grach.

Nie no, to jest naprawdę sytuacja tak abstrakcyjna, że w życiu bym nie pomyślał, że może zaistnieć.

Edytowano przez nerv0
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, teraz ktoś zacznie przetrząsać dział w poszukiwaniu "nieodpowiednich" tematów żeby je zniknąć? Ktoś mógłby chociaż wyjaśnić czemu ma to służyć? Ceniłem sobie Luźną Jazdę głównie ze względu na to, że mogę tam popisać dosłownie o wszystkim nie musząc silić się na przesadnie rozbudowane posty. A teraz w sumie nie wiem jakie tematy wolno tam zakładać, a jakich nie. Na przykład w trollerskim "Gothic>Morrowind" pojawiły się posty, które mogą śmiało znaleźć się w "odpowiedniejszym" miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mała propozycja ode mnie. Nie wywalajcie tematów, które zostały już założone. Niech sobie będą i żyją swoim życiem. Takie znikanie tematów, które miały już trochę postów fajne po prostu nie jest. Powiem więcej, wygląda bardzo źle. Jak chcecie trzymać się swojego pomysłu i to wyrzucajcie tematy, które będą teraz powstawać, zobaczymy co z tego wyjdzie. Ale nie zarzynajcie tego co jest i ma się dobrze, bo kilku rzeczy będzie naprawdę szkoda.

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przeszkadza, to polecam przeskanować cały dział, bo jest w nim naprawdę dużo tematów, które pasują gdzie indziej. Ale nie liczcie, że takimi działaniami zyskacie jakoś w moich oczach.

Abyss ciągle smęci, że Luźna Jazda orbituje koło poziomu dna. Jak mają z niej wylatywać dobre tematy dokopie się do chin.

BTW, mój temat został usunięty? So great! Wywalcie też Anime Music Zone, Fred, w którym chwalimy się rysunkami, Nabór do sesji Meido RPG, i resztę tematów, które przecież powinny być w dziale Humor, albo w dyskusjach o grach.

Nie no, to jest naprawdę sytuacja tak abstrakcyjna, że w życiu bym nie pomyślał, że może zaistnieć.

Kiedy ja nervusie niczego nie usuwałem więc wstrzymaj konie, mam lepsze rzeczy do roboty. Przywróciłem te tematy w których jest jakiś ruch (typu anime music zone), to nie tak, że usuwam z LJ tylko dlatego, że uważam ten dział za taki a nie inny. Po prostu wynikło wczoraj małe nieporozumienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie mówiłem, że to ty coś usuwałeś. tongue_prosty.gif Po prostu zmartwiłem się co będziesz myślał o dziale, gdy polecą z niego jedyne sensowne rzeczy.

I dzięki z AMZone. No coś by mnie chyba trafiło jakby ten temat poleciał i łatwo bym tego nie odpuścił.

Ach, i jeszcze sprawa do przedstawienia na przykładzie mojego Anime Music Zone. Jasne, w dziale Mangi i Anime jest już odpowiedni temat. Super świetnie i w ogóle. Ale wiecie? Rzecz niesłychana, ale jakimś cudem nikt się tam nie udziela! To pewnie fajna rzecz mieć odpowiedni temat w odpowiednim miejscu. Tylko co komu po nim skoro leży martwy? Nie lepiej mieć aktywny temat w Luźnej Jeździe niż oblepionego pajęczyną trupa, który jest za to dobrze skatalogowany i na swoim miejscu?

Edytowano przez nerv0
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...