Skocz do zawartości
Gofer

Uwagi i pytania do moderatorów IV

Polecane posty

Rozumiem. Cóż, szkoda, bo wychodzi na to, że można wypisywać sobie opinie o kompetencji moderacji i wymieniać ich z nicka bez jakichkolwiek konsekwencji. Aczkolwiek rozumiem tę decyzję i będę ją pamiętać na przyszłość.

Zależy kto i co wypisuje. Jak się patrzę na lata spędzone na forum, to ujadają głównie żałosne jednostki, które nie są w stanie podjąć merytorycznej dyskusji. Przerabialiśmy tu posty w stylu 'Szmugler to hój'. Do takiego poziomu nawet nie zamierzamy się zniżać. Niemniej jednak przypominam sobie przypadek, gdy Redakcja wystąpiła (a przynajmniej tak ogłosiła) do prokuratury o ukrócenie działalności jednego trolla. Nie jest więc tak, że są bezkarni. Ja tam też nie jestem przewrażliwiony ma punkcie mojego nicka i opinii o mnie wyrażanych. Niech się dzieci wyżyją, tyle ich, ale są rzeczy, na które sobie nie pozwolę. Ale to już będzie załatwiane poza forum

  • Upvote 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem z własnego doświadczenia:

Jak się zarejestrowałem na FA to miałem 22 lat czyli było gr22 :-) Zacząłem udzielać się więcej na FA jak miałem koło 26.

Później zmieniłem nick na gr86, żeby była widoczny mój rok urodzenia. Później zmieniłem nick na skrót mojego imienia i tak jest dobrze.

Także cwanylis- wiem czemu chcesz zmienić nick :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie odnośnie ostatniego postu Pezeta na "Polityce" http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=239875&st=320#entry3615930. Otóż sam swego czasu zostałem pouczony u możliwy "flamebait", bo wcześniej dyskusja nie wkraczała w gorącą fazę, a ja mogłem doprowadzić do flame'a przez nazwanie kogoś ideologiem. Teraz toczy się normalna dyskusja w poglądach i pojawia się Pezet pisząc o trollach, ziemniakach i ogólnie w swoim stylu podśmiewując się z innych dyskutantów. Z tego co widzę, to jeszcze dwóch moderatorów w poglądach ...AAA... i behemort zaplusowali ten post, więc można powiedzieć, że się z nim zgadzają. Teraz moje pytanie jest następujące: gdzie tu uczciwość? Jedna osoba może podgrzewać dyskusję, a druga nie? Pzkw zawsze był znany ze swojego ciętego języka, może by mi to nie przeszkadzało aż tak bardzo, gdyby nie to, że na innych użytkowników zachowujących się w ten sposób moderacja reaguje wręcz alergicznie. Jak rozumiem wszystko zależy od poszczególnych moderatorów, ale te granice nie powinny być aż tak rozbieżne.

  • Upvote 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym aby pamiętać, że występujemy nie tylko w roli moderatorów, ale również zwykłych forumowiczów i obserwatorów dyskusji (zwłaszcza, że w PiG mam do gadania tyle co Żyd za okupacji). Dałem plus postowi Pezeta zgadzając się z opinią, jakoby Holy ostatnio znacznie obniżył loty pod względem argumentacji swoich tez. Forma wypowiedzi Pezta to odrębna sprawa i musisz poczekać na odpowiedź samego zainteresowanego tudzież administracji.

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BullsFan Wyglądają. ;)

@Face Już któryś raz reagujesz na coś, na co tak naprawdę powinien zareagować Holy, o ile czuje się urażony. Rozumiem, że chcesz go bronić, ale w ten sposób tak naprawdę bardziej mu szkodzisz niż pomagasz.

Edytowano przez Sevard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już któryś raz reagujesz na coś, na co tak naprawdę powinien zareagować Holy, o ile czuje się urażony. Rozumiem, że chcesz go bronić, ale w ten sposób tak naprawdę bardziej mu szkodzisz niż pomagasz.

Nic nie rozumiesz, bo ta sprawa ma dla mnie zupełnie inne znaczenie od tego, czy ktoś został urażony, czy nie. Dostałem pouczenie za jakieś sformułowanie podczas dyskusji i do tego się odnoszę. Czemu mi się obrywa, a później ktoś inny pisze posta próbując podnosić emocje w dyskusji i jest to ignorowane? Poza tym to po części odnosiło się także do mnie, bo sam napisałem pracę magisterską na kierunku związanym ze stosunkami międzynarodowymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że każdy ma prawo do własnych pytań i uwag, ale wyjaśnię swoje stanowisko. Nie wysłałem raportu, ani nie wysłałem zapytania do "Uwag..." dlatego, że obecnie wychodzę z założenia, iż nie powienem mówić moderatorom, jak mają robić swoją robotę. Niech więc robią co uważają za stosowne. Ciężko mi liczyć na reakcję ludzi, którzy są moderatorami i jeszcze ów post polubili, więc nie widzę sensu w zwracaniu tym samym ludziom uwagi w raporcie czy w tym temacie o niestosowności takiego tonu wobec innego współdyskutanta. Ponoć są jakieś granice kultury, których nikogo nie trzeba uczyć, więc widocznie Pzkw VIb ich nie przekroczył. Nie wiem. Ja jestem wszak zwykłym burakiem, który nie zna się na kulturze wypowiedzi. Mogę co najwyżej poprosić o przerwanie konwersacji w przypadku, gdy druga osoba przekracza moje prywatne granice i oczekiwać, że ona to uszanuje (jak np. Sevard).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Exeosus

Moderator nie ma obowiązku powiadamiania usera o każdym skasowanym poście. Ten, o którym zapewne myślisz, poleciał, bo jego miejsce jest w "Gramy w Sieci". Co do zwrotu to oba posty nie były specjalnie objęte, więc napisanie ich kolejny raz to imo mały problem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up - mam nadzieję, że moderatorzy mi wybaczą, ale odpowiedź jest prosta jak budowa cepa - H20 to WODA. wink_prosty.gif Na zdjęciu, po jednej stronie kabla jest szybkozłączka od węża ogrodowego, czy jak to tam się zwie.

Edytowano przez Prometheus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - jesli przekrecenie nie niesie negatywnych podtekstow, to ja sie nie czepiam. Ktos przerobil Valve na Volvo (?!) - prosze bardzo. Ktos przetlumaczyl Microsoft jako "maly i miekki" - prosze bardzo. ale juz zrobienie z Valve "vulwy" (znajact lacine wiedza o co chodzi) czy mikrosoftu "mikroszitu" - no way. Czasem to nawet ciezko powiedziec, czy np. "micro$oft" jest be, czy nie, ale wtedy stosuje zasade, ze watpliwosci powinny dzialac na korzysc przekrecajacego.

Nie wiem jakie tam sa przekrety, ale wrzuc linki i zobacz po jakims czasie, co sie z tymi postami stalo (albo nie stalo).

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z czymś takim się tam nie spotkałem. Moje pytanie było spowodowane powstaniem tematu o Górniku Zabrze, który kojarzy mi się głównie z jakiegoś skeczu o pseudokibicach z tekstem przekręcającym nazwę klubu na, parafrazując, "domostwo dla kur".

Eh, czułem się trochę jak żołnierz na polu minowym.

Jak dla mnie to miesci sie w granicach tolerancji. [smg]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...