Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nomadsoul

Gry GFWL które można aktywować na Steamie

Polecane posty

@ PolskiZiomal5, ta gra nigdy nie wymagała GFWL ani Steama do działania. Stronę wcześniej wyjaśniałem, jak czytać okładki gier i dla pewności gdzie sprawdzać, czy gra wymaga GFWL. W przypadku tej, okładka sygnalizuje tylko to, że gra jest przystosowana do działania na systemach Vista i wyższych, a także parę innych ciekawych opcji, jednakże bez osiągnięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przed chwilą wszystkie moje gry obsługujące GfWL:

PKK- Pomarańczowa Kolekcja Klasyki

XK- Extra Klasyka

PO- Premierowa Okazla

TS- Topseller

Biedra- Biedronka Edition

BF- Best OF

P- Premiera

Street Fighter IV (PKK) - Nie da się aktywować na Steamie

Fuel (XK) - Nie da się aktywować

Juiced 2 (Biedra) - Nie da się aktywować

Red Faction Guerilla (TS) - Nie da się aktywować

Star Wars The Clone Wars Republic Heroes (P) - Nie da się Aktywować

Battlestations Pacific (P) - Nie da się aktywować

007 Quantum of Solace (P) - Nie da się aktywować

Crash Time IV (P) - Nie da się aktywować

F1 2010 (P) - Nie da się aktywować

Super Street Fighter IV Arcade Edition (Biedra) - Nie da się aktywować

Street Fighter X Tekken (Biedra) - Nie da się aktywować

F1 2011 (P) - Nie da się aktywować

Stormrise (TS) - Nie da się aktywować

Lost Planet Wydanie Kompletne (PO) - Nie da się aktywować obu gier

Colin McRae Dirt 2 (BF) - Nie da się aktywować

Batman Arkham Asylum (PKK) - Musiałem wysłać do supportu WB Games zdjęcia pudełka i klucza i przysłali mi kod na Steama

Resident Evil 5 (CDA) - Nie da się aktywować

Kane and Lynch Dead Man (CDA) - Nie da się aktywować

Bulletstorm Edycja Limitowana (P) - Da się aktywować na originie, gra nadal korzysta z GfWL

Warhammer 40.000 Dawn of War II - Klucz daje dostęp do Steama, później gra wymaga GfWL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising na Steamie posiada osiągnięcia. Na razie tylko dwa i nadal wymagany jest GFWL do gry, ale osiągnięcia można zdobyć. Nie wiem, jak z podstawką, ale jeśli dobrze pamiętam, to Chaos Rising pozwalał na zbieranie osiągnięć z podstawki i dodawał swoje.

Edit: Zrobiłem listę gier używających GFWL i sprawdziłem, które są na Steamie oraz jaki jest ich status. Na razie jest bardzo, bardzo biednie. Poniżej lista tego, co już jest zrobione i tego, co jest obecnie robione [tj. tam, gdzie są widoczne efekty i/lub devsi udzielają się na forum]. Za miesiąc sprawdzę, czy coś więcej doszło, podobnie w czerwcu.

Ace Combat: Assault Horizon ? Enhanced Edition - jest usteamowione

Batman: Arkham Asylum ? Game of the Year Edition - jest usteamowione

Batman: Arkham City ? Game of the Year Edition - jest usteamowione

BioShock 2 - jest usteamowione

Gotham City Impostors - jest usteamowione

Insanely Twisted Shadow Planet - jest usteamowione

Osmos - jest usteamowione

Toy Soldiers - jest usteamowione

World of Goo - jest usteamowione

DiRT 3 - będzie usteamowione

Ms. Splosion Man - będzie usteamowione

Warhammer 40,000: Dawn of War II - raczej będzie usteamowione

Warhammer 40,000: Dawn of War II ? Chaos Rising - będzie usteamowione

Ze sklepu Steama wypadło parę gier Segi. Usunięto już: The Club, Stormrise, Universe at War: Earth Assault. Prawdopodobnie ten sam los czeka w najbliższych dniach Virtua Tennis 4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maksv6

Obecnie nie da się tych gier podpiąć do Steama. Choć Capcom jest wydawcą Lost Planet, to jednak ani nic nie obiecał, ani nic nie robi w tej sprawie.

Podobnie ze Street Fighterem IV i SF Tekken. Tu co prawda zapowiedzieli, że będą chcieli przenieść, ale z racji, że devsów nie ma aktywnych na forum tych gier (na Steamie), to nie można powiedzieć, czy cokolwiek robią w tym temacie poza zapowiedziami.

Powyżej wypisałem więc tylko te gry, które są najbliżej przejścia z GFWL na Steam. Reszta "pewniaków" z listy na serwisie joystiq (która jest z 17 stycznia tego roku), to tylko przypuszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może ogólne, bo żadnych konkretnych zmian w przypisywaniu gier nie zauważyłem. ale myślę że nadające się do tematu.

Został już trochę ponad miesiąc do rzekomego wyłączenia GFWL i tak ogólnie zastanawiam się o co w tym wszystkim chodzi? Sam posiadam kilka gier korzystających z tego systemu i ze względu na moje tempo grania wielu z nich nawet nie skończyłem, a jeszcze wszystko dopełnia fakt, że gry PC sumują mi się z osiągnięciami na konsoli przez co zrobił się totalny bajzel. Weźmy choćby Fallout 3, wcześniej zdobywałem kilka osiągnięć, ale miałem problemy z profilem i wszystkie statystyki się wyzerowały. Od tamtej pory do F3 nie wracałem, a w międzyczasie Bethesda usunęła już GFWL z wersji Steam, w efekcie na konsoli w statystykach zostało F3 z zerowym postępem punktów, może wydawać się że to pierdółka, ale mocno razi, a tak samo mam też z innymi grami.

Bardziej nurtuje mnie inna poważna kwestia, mianowicie dostęp do starszych gier, na Steam przeniesiono już Batmany i Bioshock, co było dobrą decyzją. Co jednak z całą resztą starszych gier? Wspomnijmy chociaż Gears of War na PC, które zawiera kilka poziomów zapełniających fabularną wyrwę w konsolowej wersji, dla fanów i nie tylko, stare Gearsy nadal są grą do której warto wracać. Podobnie sprawa ma się z "FUEL" to jedna z fajniejszych samochodówek, tylko co dalej? Aktualnie nie mam ochoty by maksować tę grę przez 60 h byleby zdążyć do końca czerwca, ale z chęcią kiedyś bym do niej wrócił, a tak to wszystko jest uzależnione od decyzji Codemasters.

Ostateczna konkluzja jaka się nasuwa jest wręcz nieprawdopodobna. To wszystko to jakiś jeden wielki cyrk!!!

Na dobrą sprawę od plotki z 2013 nie natknąłem się na jakiekolwiek oficjalne potwierdzenie czy zaprzeczenie ze strony Microsoftu, na ich stronach jest jedynie informacja o zamknięciu rynku, a nie całej usługi. Z drugiej strony część wydawców ucięła już wsparcie dla GFWL, a to wszystko bez żadnego oficjalnego potwierdzenia. Pytanie co teraz? Czy GFWL naprawdę zostanie wyłączone w lipcu, co z komputerowymi osiągnięciami na konsolach, czy zakupione gry nadal będą działały? Czy może jedyne wyjście to przechodzenie na siłę wszystkich tytułów w obawie, że mogą przestać działać wraz końcem czerwca.

Co sądzicie o tej całej sytuacji i czy natknęliście się na jakieś konkretne informacje? Jak czujecie się ze świadomością, że być może 1 lipca część waszej kolekcji będzie bezużyteczna?

Moim zdaniem najlepszym wyjściem z sytuacji byłoby gdyby Microsoft uciął GFWL, ale jednocześnie pozostawił dostęp do gry offline. Poza tym nie sądzicie że ta sytuacja to swego rodzaju ostrzeżenie, sam aktywnie korzystam z cyfrowej dystrybucji, ale wiecie, teraz GFWL, za 5 lat Steam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedostatnie zdanie. Tak właśnie według Microsoftu ma to wyglądać. GFWL nie będzie już działał, ale będziemy mogli nadal grać, robiąc najpierw konto offline.

Co do osiągnięć, to one są wspólne. GFWL miało być Xbox Live dla PCtów. Miało być mostem, które połączy graczy z konsol i PCtów. Dlatego też gra (np. Fallout 3) jest zapisana na naszym koncie i gdybyśmy teraz kupili Xboxa, to po odpaleniu swojego profilu, powinniśmy dostać możliwość robienia w niej osiągnięć (choć nie wiem, czy wcześniej nie byłoby wymagane ponowne jej kupienie).

Wspomniane przez Ciebie Gears of War i FUEL czeka ten sam los, co usługę. Codemasters nie zamierza przenosić FUELa i Dirta 2 na Steam, Epic zaś tak samo nie czuje się w obowiązku przenieść Gearsów (nigdy ten tytuł nie trafił na Steam z powodu umowy/konfliktu z Microsoftem, konkretniej albo konflikt na linii Microsoft-Steam, albo umowa między Epic a Microsoftem.), Bulletstorma zaś przenieśli na Origin.

Podobny los czeka sporo gier z GFWL i niestety na chwilę obecną można powiedzieć, że tylko 13 pozycji (na 73 gry) uwolniło się lub zaraz się uwolni od tego systemu i przejdzie na Seamworks. Resztę można podzielić na gry, które prawdopodobnie przejdą (bo są już na Steam i twórcy coś tam mówili), na gry opuszczone (które czeka kasacja ze sklepu Steam [jeśli takowe wcześniej był], ale nie z kont graczy) oraz na niewiadome, które czekają na określenie swojego losu.

Chyba najprościej podać listę gier, które nie zasłużyły na drugie życie (albo studio zostało zamknięte, albo devsi odpuścili sobie przenoszenie, albo też umowy z Microsoftem wiążą takie studia. Przykładem trzeciego problemu jest Lionhead Studios):

Age of Empires Online

BlazBlue Calamity Trigger (na Steamie jest wersja non-GFWL i bez osiągnięć)

CarneyVale: Showtime [gra dostępna była z poziomu marketu]

Dark Void (na Steamie jest wersja non-GFWL i bez osiągnięć)

Dirt 2

Fable III

FUEL

Game Room [gra dostępna była z poziomu marketu]

Gears of War

Mahjong Wisdom [gra dostępna była z poziomu marketu]

Microsoft Flight

Quantum of Solace

Section 8

Section 8: Prejudice

Shadowrun

Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes

Stormrise

The Club

Tinker [gra dostępna była z poziomu marketu]

Tron: Evolution

Universe at War

Vancouver 2010

Viva Pinata

Where's Waldo? The Fantastic Journey [gra dostępna była z poziomu marketu]

Mam około 26 gier które wymagają GFWLa i do tej pory nie przeszły. Mogę powiedzieć, że na razie 9 pozycji będzie bezużyteczne po 1 lipca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SF X Tekken niby już jest na steamie... Ale sądząc po komentarzach, gfwl dalej nie pozwala bezstresowo grać. Btw, mimo tego zagrania ze strony Capcomu, mój klucz (wersja pudełkowa) dalej nie idzie na steamie (może mam poczekać? skoro gra jest na steamie, to chyba powino świadczyć o fakcie, iż capcom rzeczywiście robi coś w kierunku odcięcia się od gfw, tymczasem kod jak nie działał, tak nie działa, dammit!)...

Co do Dirta 3, wiadomo kiedy kody gfw zacznie przyjmować steam? Mam im do supportu spamować? Ja wiem, że już po 1 lipca, i że dalej za Chiny nie wiadomo, czy platforma M$ padnie czy nie, ale developerzy chyba coś robią, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o sequelu Warhammera Dawn of War miałem na myśli podstawkę - bo to ona właśnie przeniosła się na Steamworks. Poza tym Capcom zapowiedział, że Resident 5 oraz Dead Rising 2 wraz Dead Rising 2 Off Roade przeneisię się na Steam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Warhammera GFWLowe była tylko dwójka i dodatek Chaos Rising. Retribution już było w całości steamowe. Jużż jakiś czas temu pisałem, że W2 i dodatek przechodzą na Steam (11 kwietnia pisałem, konkretnie na stronie wcześniej info jest), ale wtedy osiągnięcia nie były aktywne.

Co do posunięcia Capcomu, to bardzo się cieszę. Zarzekali się, że tylko Super Street Fighter IV przejdzie, a resztę sobie odpuszczą, a tu taka miła informacja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy batman Arkham asylum z pomarańczowej kolekcji klasyki można przypisać do steam, bo kod mi nie działał, a jak napisałem do cenegi to odpisali mi, że "Gra korzysta z platformy games for windows live, aktywacja na steam nie jest konieczna/możliwa."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aalard, Batman ten powinien się podpiąć do Steam. Jeśli się nie podpina (błędny klucz), to napisz bezpośrednio do supportu Warnera http://support.wbgam...?style=classic. Warner powinien Ci pomóc i dać prawidłowy klucz. Cenega ma graczy gdzieś, jeśli chodzi o tę sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...