Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nomadsoul

Gry GFWL które można aktywować na Steamie

Polecane posty

Znaczy Game for Windows to nie to samo co Game for Windows Live ?

Tak, to właśnie nie znaczy to samo. W zagranicznych wydaniach bardzo dobrze to widać, polskie przez długi czas miały problem z okładkami (jako, że GFWL w Polsce przez długi czas nie istniał legalnie).

Samo "Games for Windows" na pudełku oznacza, że sprzedawana gra jest kompatybilna z nowymi systemami (wtedy dotyczyło to Visty i Windowsa 7), jest łatwa w instalacji, działa na systemach 64 bity, oraz odpalisz ją w wysokich rozdzielczościach.

Dopisek "Live" oznacza, że poza powyższymi możliwościami, gra posiada także system osiągnięć i listę rankingową.

W przypadku CoDa nie ma dopisku Live.

Przy okazji. Wszystkie tytuły wymagające GFWL są wypisane tutaj (lista była uaktualniana na bieżąco, gdy wychodziła gra wymagająca GFWL. Teraz jest czyszczona z gier, które już odeszły od usługi): http://en.wikipedia....s_?_Live_titles

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się przeszukiwać całego tematu, więc zadam pytanie, jeśli było - przepraszam.

Jak niektórym użytkownikom wiadomo, w Biedronce niedługo będzie Dirt 3, chciałbym kupić, ale czy będę mógł go sobie spokojnie teraz zainstalować, a potem jak już GFWL zostanie usunięte to bezproblemowo podłączę klucz do Steama?

Co do wersji Biedronkowej to się nie obawiam, bo Arkham Asylum bez problemu mi aktywowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że można uaktualnić listę, a konkretnie skreślić z niej dwie gry. Codemasters usunęło Dirta 2 ze Steama, Fuel ma zablokowaną możliwość kupna, natomiast stanowisko Codemasters jest takie:

Fuel - ta gra jest za stara, żeby nam się opłacało przenosić

Dirt 2 - nie opłaca nam się przenosić tego, jak wszyscy grają w Dirta 3

Podobno następne w kolejce są F1 2010, F1 2011 i Operation Flashpoint: Red River, ale Codemasters nie podjęło jeszcze oficjalnego stanowiska w sprawie tych gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna zostać nam na kontach. Będzie się dało grać offline (tworząc nowe konto), ale już po multi sobie nie pogramy. Niestety, przywilej multi i aczików jest jak na razie zarezerwowany tylko dla Dirta 3, którego zamierzają przenieść na Steam.

Przy okazji: Steamowy Fallout 3 pozbył się GFWL. Co prawda nadal instalacja ściąga pliki GFWL, ale klucza już się nie da uzyskać. Liczę, że Bethesda dokończy dzieła i przeniesie grę do końca na Steam.

Btw. wyżej napisałem, że F1 2010 i F1 2011 mogą nie przejść na Steam, ale zajrzałem do linka na początku strony i tam napisali, że zostaną. Cóż, zobaczymy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że można uaktualnić listę, a konkretnie skreślić z niej dwie gry. Codemasters usunęło Dirta 2 ze Steama, Fuel ma zablokowaną możliwość kupna, natomiast stanowisko Codemasters jest takie:

Fuel - ta gra jest za stara, żeby nam się opłacało przenosić

Dirt 2 - nie opłaca nam się przenosić tego, jak wszyscy grają w Dirta 3

Podobno następne w kolejce są F1 2010, F1 2011 i Operation Flashpoint: Red River, ale Codemasters nie podjęło jeszcze oficjalnego stanowiska w sprawie tych gier.

Co za banda niegodziwców, mam całą serie Colin i Dirt w wydaniach pudełkowych premierowych, tak się nie traktuje stałego klienta, w dodatku D3 to jakieś g. rajdów jak na lekarstwo i pełno tych dyscyplin jak z NFS, ciągle gram w D2 na kierownicy i jest to moja ulubiona cześć D. Czy tak trudno jest wyciąć GFWL ? Nie, widać to po piratach, to dlaczego sami twórcy tego nie zrobią ?

Już nawet nie wspomnę o braku polskich napisów w D3 i DS...

Spokojnie, spokojnie. - t3t

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dałem rady aktywować:

Lost Planet 2 z PKK,

Street Fighter IV z PKK,

Fuel z Racing Megapack

Juiced 2: Hot Import Nights z Biedronki,

GTAIV z The Complete Edition,

GTAIV: EFLC z The Complete Edition,

DIRT3 z Kompletnej Edycji,

Dead Rising 2 edycję premierową,

Bulletstorm z EA Classics,

Gears of War edycja kolekcjonerska.,

Resident Evil 5 z CDA.

Przypomni mi ktoś, czy Flatout: Apokalipsa wymaga GFWL?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta... wymaga. Niestety.

Czyli też nie mogę dodać. I nie mam X360. Lepiej, żeby Next Car Game było dobre...

Zoldator, Fuela nie podepniesz. Jak napisałem wyżej, Codemasters olewa ten tytuł i go nie będzie przenosić (a od jakiegoś czasu w sklepie Steam go nie sprzedają).

Warto było spróbować, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DiRT 3 - mam go na steam

GTA IV PC - mam go na steam

Kane & Lunch: Dead Men - nie wiem gdzie odczytam mój klucz (na CDAction - seriale, go nie ma )

Gears of War - nie ma możliwości aktywowania na steam [ szkoda microsoftu kaski ;) ]

Resident Evil 5 - nie działa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...