Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nomadsoul

Gry GFWL które można aktywować na Steamie

Polecane posty

Z mojej kolekcji gier aktywował się tylko Bioshock 2 (Premium Games) i Batman Arkham City GOTY (premierówka).

Niestety wciąż zostało dużo gier których klucze nie wchodzą :/

Street Fighter X Tekken (Nowe Premium Games), Street Fighter 4 ("Bidronka ediszyn"), Bioshock 1 (Pomarańcza), Gears Of War (Platynka), Bulletstorm (premierowa), Batman Arkham Asylum (Premierowa) i pewnie z kilka innych.

Możecie poradzić czy gdzieś pisać do jakiegoś supportu z tym problemem czy po prostu jeszcze odczekać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zestawienia nie aktywujących się na steamie gier dorzucam jeszcze Bioshocka (jedynkę), przynajmniej z PKK, nie wiem jak premierówka.

Premierówka BioShocka również nie chciała się aktywować.

Przecież pierwsza część BioShocka nie wymaga GfWL. Wiem, bo sam ją właśnie przechodzę - tyle, że to wydanie Premium Games.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pandeamon

Jak pisałem, wątek ok, ale nie rozumiem, po co sprawdzać teraz wszystkie inne gry, skoro jeszcze nikt poza twórcami Batmanów i Bioshocka 2 (oraz obecnie Codemasters i Capcomu, ale tutaj daleka droga od słów do czynów) nie ogłosił się z zamiarami przejścia na Steam.

Dlatego uważam, że trochę za szybko sprawdzacie gry, co do których nawet nieoficjalnego info nie ma.

@Darkmen

Z Batmanem to możesz załatwić klucz, pisząc do supportu Warnera i dołączając zdjęcia łyty, klucza, pudełka czy co tam zechcą. Ze Street Fighterami jeszcze długa droga, bo dopiero co Capcom ogłosił, że to planuje. Zanum przejdą od słow do czynów, może minąć trochę czasu.

Co do Bullestorma, to Epic się nad tym zastanawia, natomiast o GoWie nic nie wiadomo (pewnie nie wejdzie nigdy... podobnie, jak GTA IV, co do której to Rockstar nie ma planów przenosin)..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Exclusive

O Ace Combat twórcy również nie wypowiedzieli się, a dzięki temu, że sprawdziłem, ktoś kto posiada tą grę, może ją aktywować na steamie.

W związku z czym nie czepiaj się, tylko podziękuj za to, że inni sprawdzają te tytuły za Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Juluzz,

Empire Earth III nie ma prawa się aktywować. Dlaczego? Bo to nie jest gra Games For Windows Live. Na okładce nie ma dopisku live, na liście gier z GFWL też jej nie ma http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Games_for_Windows_%E2%80%93_Live_titles

Sprawdzajcie tylko te gry, które są na powyższej liście :)

@ Pandaemon

Luz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój PKKowy klucz Bioschocka 2 też sie nie chciał aktywować,ale email do supportu cenegi załatwił sprawęsmile_prosty.gif

Edit:Dirt 2 oraz F1 2010 nie wchodzą.Wydania premierowe

I właśnie między innymi po to jest ten temat.

Owszem prawdopodobnie o niektórych przenosinach będzie głośno, ale o innych pewnie nawet nikt nie wspomni.

Teraz osoby z nie aktywującymi się kluczami gier, które już przeszły na steama wiedzą że mogą się skontaktować z wydawcą bo ktoś był tak miły że sprawdził czy tak się da i podzielił się tą wiedzą.

Co się zaś tyczy znaczka na okładce Games for windows i games for windows live rzeczywiście na okładkach Cod: WAW i Empire earth III występuje tylko logo GFW, natomiast na okładkach innych gier chyba w zależności od wydania pojawia się zamiennie GFW i GFWL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat całkiem przydatny, bo dzięki niemu dodałem do swojej biblioteki steamowej grę BioShock 2, którą kiedys tam kupiłem w wersji Premium Games. Teraz mam achievementy :trollface: .

Przed chwilą sprawdziłem BioShock (Pomarańczowa Kolekcja Klasyki), Call Of Duty: World At War, Symulator Farmy 2011, Formula 1 2010 - żadna z nich się nie podpieła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nomadsoul

Dopisz do listy przy Fallout 3, że tylko zagraniczne edycje pudełkowe posiadają klucz. Naszą Cenega okroiła, wyłączając w menu GFWL. Grę da się aktywować na platformie GFWL, ale tylko przy użyciu zagranicznej wersji i klucza z innej gry.

Co do okładek to tak: Cenegowski Fallout 3 miał wycięty GFWL i nie posiadał na okładce dopisku Live (było to związane z brakiem Live'a w Polsce. Po wprowadzeniu opcji, gra nadal nie została w jakikolwiek sposób naprawiona).

Okładki premierowego Dirta 2 i Fuela [CDP] nie posiadają dopisku GFWL (ani kluczy), ale już reedycje mają.

Mam w swojej biblioteczce Viva Pinata. Gra tylko w premierowej edycji, posiada dopisek Live, ale w środku brakuje klucza (za to w instrukcji jest wpis o usłudze). Nie jestem pewien, co z tym fantem zrobić, ale strzelam, że trzeba napisać do Microsoftu. Postaram się to zrobić i odpiszę, co się udało dowiedzieć.

Uczyniłem edycję, gdyż pomyliłem dirta z gridem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Games for Windows to nie to samo co Games for Windows Live.

Gry takie jak Bioshock, Fallout 3 albo CoD: World at War korzystają z GFW (bez Live) i nie wymagają zakładania żadnego konta w tej usłudze . Siłą rzeczy nie aktywują się na Steam. Radzę sprawdzić, czy dana gra jest w GFWL.

Wyjątkiem są gry EA, jak ktoś wyżej zauważył - taki Bulletstorm (i mnóstwo innych pudełkowych gier EA z ostatnich lat) bez problemu aktywuje się na Originie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallout 3 to wersja wydana przez Cenege nie ma Live.Wiem bo posiadam kolekcjonerke ichniejsza.I takze posiadam wersje F3:Goty na steamie a ta juz wymaga Live.Zreszta ludzie do zamkniecia Gfwl jeszcze prawie rok.Poczekajmy i zobaczymy jak to sie rozwinie.Sam mam sporo gier na steamie ktore wymagaja konta Live.Nie ma co panikowac.Jak to mowia trzeba "wyluzowac bagiete" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na rozwój wydarzeń odnośnie DiRT 2 i 3. Obie gry mam w wersjach premierowych, które nie podpinają się pod Steama. Codemasters wyrażało już gotowość do przeniesienia w pełni swoich produktów na giganta Valve, mam nadzieję, że pociągnie to za sobą pojawienie się osiągnięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie...czyli moja premierówka Battlestations: Pacific się nie aktywuje [ciekawe, czy będzie]. Zachęcony powyższym postem, zrobiłem sprawdzenie swojej kolekcji gier [poza tymi, które już mi weszły] i żadna na razie nie wchodzi.

Dorzuciłem adnotacje do listy, bo niektórych edycji już na rynku nie ma, czasem pojawiają się w stoiskach za dychę w Tesco czy Carrefour lub też gdzieś w zakamarkach stoisk w Auchan i Real, albo też na Giermaszu.

[Cenega premierówka Battlestations: Pacific]: ciężko dorwać

[CDP platynowa kolekcja Universe At War]: ciężko dorwać

[Cenega NPG GTA IV]

[Cenega NPG GTA IV: Epizody]

[Cenega NPG Kane & Lynch Dead Men (z serii Kane & Lynch Edycja Kompletna)]

[Cenega NPG Dead Rising 2 GOTY]

[CDP stary TS Stormrise]: ciężko dorwać

[CDP stary TS Hour of Victory]: ciężko dorwać

[CDP stary TS Lost Planet: Extreme Condition]

[CDP nowy TS Vancouver 2010]

[CDP nowy TS RF: Guerilla]

[Techland Almanach Klasyki Flatout 2]

[CDP XK Hit Flatout 2]: ciężko dorwać

[CDP premierówka The Club]: ciężko dorwać

[City Interactive premierówka Crash Time IV]: raczej ciężko dorwać

[CDP eXtra Klasyka Next Fuel]

[CDP eXtra Klasyka Next Juiced 2]

[CDP eXtra Klasyka Gold Dirt 2]

[Cenega PKK Kane & Lynch: Dead Men]

[Cenega PKK Street Fighter IV]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś co będzie ze starszymi grami, których często nie ma już w sprzedaży? Przyznam, że nie śledzę na bieżąco tematu GFWL, ale w przyszłości na pewno chciałbym jeszcze zagrać w takie gry jak The Club, Juiced 2 czy Gears of War, czy będzie to możliwe po wyłączeniu usługi MS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się tylko domyślać że granie będzie możliwe w ten sam sposób jak przed pojawieniem się usługi u nas w kraju t.j. profil lokalny bez multi. Ale z tego co pamiętam największym bólem profilu lokalnego były znikające lub tracące kompatybilność z grą sejwy. Oprócz kilku dużych wydawców, którzy zapowiedzieli przenosiny kilku tytułów na steamworks tak naprawdę nie wiadomo nic. Największy problem jest chyba z Microsoftem, posiadającym długą historię olewania graczy PC, tym bardziej im dalej od US of A.

W sklepie win8 mamy np. Fable III - próba kupna przekierowuje na stronę xbox gdzie dostajemy następującą informację:

Rynek Xbox.com PC będzie niedostępny 22 sierpnia 2013 r.

W ramach nadchodzącej aktualizacji systemu Xbox 360 kończymy nasz program Microsoft Points. Rynek Xbox.com PC będzie natomiast niedostępny 22 sierpnia 2013 r. Zachęcamy, by wykorzystać punkty Microsoft Points, zanim zakończymy program. Nie będzie można kupować nowych gier, ale możliwe będzie granie w gry kupione wcześniej. Wystarczy tak jak zwykle pobrać je za pomocą klienta oprogramowania Games for Windows LIVE.

Niestety w tej chwili nie jestem w stanie nawet go uruchomić, woła o asystenta logowania WL, mimo że miesiąc temu działał bez zarzutu.

Jak mi się uda napiszę coś więcej. W tej chwili można tylko liczyć na możliwość aktywacji kluczy GFWL na Steam, możliwość aktywacji gier EA na Origin, możliwość gry na profilu lokalnym (offline), patche usuwające GFWL (co jest możliwe vide gry GFWL wydane przez Cenege).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tych wszystkich przenosin mam pytanie. Dotychczas grałem w Bioshock'a 2 przez GFWL, aktualnie mam go aktywowanego na steam. Reinstalowałem ostatnio system... mogę sobie zainstalować grę z płyty i odpalić przez steam? (żeby nie ściągać całej zawartości z neta skoro mam grę na płycie) jeśli tak to jak to zrobić żeby wpis w steam został skojarzony z grą którą będę miał zainstalowaną na dysku? Rozumiem, że po włączeniu gry zaraz po zainstalowaniu będzie chciał korzystać z GFWL, bo tak było oryginalnie na płycie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...