Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nomadsoul

Gry GFWL które można aktywować na Steamie

Polecane posty

Obawiam się, że nie ma takiej opcji - sam wczoraj ukończyłem tę grę, a próbowałem wcześniej jakoś to wpiąć w bibliotekę Steam.

Wersje pudełkowe produkcji, które wymagają GFWL, raczej nie mogą być do niej wrzucone (znaczy się, mogą, ale nie jako 'produkt steamowy'). Po prostu instalatory tych gier są nijak nie powiązane ze Steam.

Instalując z płyty (mam wydanie z nowego Premium Games), możesz to spolszczyć, ale brakuje achievementów (o ile mają dla kogoś znaczenie, bo dla mnie nieszczególnie) oraz dodatek Minerva's Den.

Pobierając poprzez Steam - nie masz polskiej wersji, ale za to jesteś w posiadaniu (jeśli aktywowałeś grę z oryginalnego pudełka) wspomnianego DLC.

Warto wiedzieć, że po pobraniu fake'owego xlive.dll z internetu, gra całkowicie pomija GFWL - tak, jakby w ogóle nie była ona nim zabezpieczona. Przydatna informacja, bo to oznacza, że pudełkowa wersja gry wcale niekoniecznie musi być zablokowana po wyłączeniu przez Microsoft swojej zacnej platformy.

I, szczerze powiedziawszy, i tak musiałem pobierać z internetu xlive.dll, bo po instalacji gry brakowało właśnie tego pliku.

Ciekaw jestem również, jak do innych gier ma się wspomniany fake'owy xlive.dll - przeniesienia choćby Kane&Lynch 1 na Steam chyba nikt nie zapowiedział, a chyba jednak trochę szkoda byłoby stracić tę produkcję tylko przez to, że Microsoft przecenił swoje możliwości.

Interesowałoby mnie to też w przypadku Lost Planet:EC czy The Club, albo (i chyba w szczególności) obu pierwszych Batmanów z podtytułem Arkham - Arkham Asylum na Steam nie jest w wersji polskiej, to raz. Dwa, że od zawsze wolę tradycyjną instalację z płyty i to w jej kierunku zawsze będzie mnie ciągnąć. Trzy, że wszystkie DLC, które oferują edycje GOTY obu części, da się bezproblemowo pobrać z internetu i aktywować (zresztą podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Mass Effect 2 oraz 3 - oryginalnej grze nie przeszkadzały ściągnięte dodatki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że z płytki mogę sobie zrobić lusterko... nie ma co, cudowny ukłon w stronę graczy... nawet za cenę darmowego DLC. Aktualnie nie mam możliwości tego sprawdzić, ale może jest opcja żeby zacząć sciągać grę ze steam, następnie wkleić w folder instalkę z płyty i jakoś je "zintegrować"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Altek1600

Gra będzie Ci działać przez pół roku w systemie GFWL, a po tym czasie (tj. po 1 lipca 2014 roku) nadal będzie działać, ale bez niektórych opcji, jak osiągnięcia i multi oraz zapis [czyli de facto gra stanie się bezużyteczna...].

Apropo ewentualnej wersji Steam, to może być trudno o przeniesienie, bo prawa do gry miało studio Juice Games, które połączyło się z THQ, które to się rozpadło. W sieci znalazłem informację, że paru ludzi ze studia Juice Games stworzyło studio D3t, ale zajmują się już tylko grami na mobilki. Może i prawa nadal do gry mają, ale szanse są prawie zerowe.

@ kamilozo

Struktura plików na płycie przystosowana jest do systemu, w którym gra działa na GFWL. Teoretycznie dałoby się zainstalować grę z płyty, potem odpalić na chwilę instalację na Steamie, następnie wszystko z normalnej instalacji przekopiować i zmusić Steam do sprawdzenia spójności plików [co mogłoby dać taki efekt, że Steam ściągnąłby tylko brakujące pliki], ale pewności nie mam, czy to by zadziałało.

Natomiast polska wersja jest w posiadaniu Cenegi, a ta na razie nie chce dorzucać PLkę do wersji na Steam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nomadsoul

Brak multi to akurat nie problem, bo pewnie większość tych starszych tytułów i tak jest już martwa w sieci... Nie pamiętam jak to było z profilem offline, dało się tam bez problemu zapisać grę? Ewentualnie może da się jakoś obejść to GFWL poprzez cracka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że z płytki mogę sobie zrobić lusterko...

Możesz, ale nie musisz - przecież napisałem wcześniej, że po sieci krąży plik xlive.dll (na tej stronie, choćby), który wystarczy pobrać i wkleić do folderu (podmieniając ten 'prawdziwy'), a Bioshock 2 w ogóle nie włącza się z GFWL. Grę spolszczałem przed tym zabiegiem, ale chyba nie ma to większego znaczenia.

nie ma co, cudowny ukłon w stronę graczy... nawet za cenę darmowego DLC.

Cóż, Steam zrobił co mógł. Obwiniaj Microsoft, a nie Valve.

Teoretycznie dałoby się zainstalować grę z płyty, potem odpalić na chwilę instalację na Steamie, następnie wszystko z normalnej instalacji przekopiować i zmusić Steam do sprawdzenia spójności plików [co mogłoby dać taki efekt, że Steam ściągnąłby tylko brakujące pliki], ale pewności nie mam, czy to by zadziałało.

Szczerze mówiąc sam chętnie bym to sprawdził, gdyby nie to, że grę zdążyłem przedwczoraj odinstalować.

A jeśli jeszcze na dodatek działałoby Minerva's Den (teoretycznie powinno, skoro 'Steam ściągnąłby tylko brakujące pliki', a DLC traktuje w ten sposób), to byłoby w ogóle fantastycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pretensji do Valve... mogłem się w ogóle "pożegnać" z grą a tak to mam jeszcze jakąś alternatywę. Po prostu denerwuje mnie takie traktowanie. Niektórzy starają się kupować oryginalne gry bo stwierdzili w pewnym momencie swojego życia "koniec z piraceniem! wspomogę produkcję gier kupując oryginały!", niektórzy kupują je od zarania dziejów, a niektórzy... no wiadomo. W sumie skoro kupiłem grę w PUDEŁKU od powiedzmy Cenegi to skoro staje się ona bezużyteczna jako produkt (bo nie mogę jej zainstalować z płyty?) to może powinniśmy mieć możliwość ją zwrócić? no chyba że jest tak jak w przypadku gier elektronicznych, czytałem kiedyś, że kupujemy niby "subskrypcję"... Rozumiem, że w jakiś sposób mogę sobie poradzić z problemem ściągając jakiś plik, ale czy jest to legalne? mogę rówież ściągnąć witaminkę albo w ogóle grę z "lewego źródła" i mieć to wszystko w poważaniu (teoretycznie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości zwrotów, bo niby komu. Sklepy sobie zastrzegły (i nawet w dziale growym jest ta informacja), że gry, które wymagają aktywacji online nie podlegają zwrotom. Wydawcy też by tego nie przyjęli.

Jak to mówią: "Nie działa? To już Twój problem".

@ k0mp0t

Bez jaj. Pewnie, że się da to zrobić (inaczej nie istniałoby piractwo, skoro do odpalenia gry ściągniętej z dowolnego źródła, wymagane byłoby to samo, co przy grze kupionej). Tylko, że dla ludzi z oryginałami, taki krok to ostateczność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem dlaczego te gry tak teraz tanieją... :P W każdym razie dzięki za informacje, w dystrybucji elektronicznej gier jestem mało obyty, patrzę na sprawę z perspektywy klienta, który z tego wynika, że nie kupił, a wypożyczył grę ;) jak przetestuję sposób ze "scalaniem" to dam znać jak efekty. Na razie EOT z mojej strony w tej sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w jakiś sposób mogę sobie poradzić z problemem ściągając jakiś plik, ale czy jest to legalne?

Szczerze? Mało mnie w tym momencie interesuje, czy ta czynność jest legalna.

Ja sobie nie mam zupełnie nic do zarzucenia - grę posiadam oryginalną i nie mam najmniejszego zamiaru nie korzystać z niej, bo Microsoftowi się nagle odwidziało (zresztą ta ich platforma to od początku był jakiś żart). Jeśli w przyszłości w obieg zostaną puszczone podobne pliki, tyle że do innych gier, które pudełkowo posiadam (albo i może przetestuję akurat ten wspomniany), to nie będę się zastanawiać nawet chwili.

Origin istnieć będzie, póki istnieć będzie EA, UPlay z kolei zależny jest od Ubisoftu, a Steam paść nie powinien, bo teraz praktycznie każda nowa gra (oprócz tych, które są tworzone przez wspomniane wcześniej marki, rzecz jasna) go wymaga i wszyscy się do niego pchają i wspierają. Games for Windows Live było dla odmiany stworzone dla kilku gier na krzyż, nie wiadomo dla kogo i nie wiadomo przez kogo - no i zawiera limit instalacji danej gry, o ile dobrze pamiętam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saqcred 2 nie jest na Steama, GFWL, Uplay czy cokolwiek. Ma swoje serwery do multi.

Co do Dark Soulsa to obecnie aby zagrać, musisz najpierw wklepać klucz na Steam, potem po instalacji klucz wpisujesz na platformie GFWL. Tak więc potrzebujesz obydwu programów do obsługi gry.

GFWL działa jednak do 1 lipca 2014 roku. Jeśli do tego czasu gry nie przeniosą całkowicie na Steam, to będzie ona bezużyteczna (tracisz zapis z profilu online i możliwość zdobywania osiągnięć).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja DSa aktywowałem tylko na GfWL i jakoś działało pomimo informacji na pudełku o konieczności posiadania Steam (co prawda w grę bardzo mało grałem, a mam ją już dosyć długo). Mogę sobie ją od tak aktywować na Steam? Platforma Valve wykryje mi ją wtedy jako grę Steam czy Non-Steam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co się stanie jeśli do istniejącej gry na liście steam dodam taką samą ale z innym kodem? Kupiłem dark souls i po przypisaniu kodu do steam i GFWL skasowałem sobie konto microsoft klikając "zamknij konto" zamiast "wyloguj" :D, pośpiech! PS powinno być "usuń konto" no ale cóż, microsoft wie lepiej.

Dzięki przychylności Cenegi mam nowy kod, i już istniejącą grę na steam dark souls z kodem z którym nie mogę savować, czy nic się nie skopie dodając drugie dark souls z nowym kodem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batmana : AA którego zakupiłem w Biedronce udało mi się przenieść. A jak ma się sprawa z instalacją? Czy będzę mógł skorzystać z płytki, czy jednak będę musiał pobierać ze Steama? Chyba jednak to drugie, chociaż wolałbym jakoś to chociaż częściowo pominąć, bo mam wolnego neta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

Tak gwoli uścislenia ,gdyż mam mętlik w głowie

Jestem posiadaczem takiej oto kopii Bioshocka 2:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/2847514/TEMP/2013-12-10%2018.56.22.jpg

https://dl.dropboxusercontent.com/u/2847514/TEMP/2013-12-10%2018.56.30.jpg

https://dl.dropboxusercontent.com/u/2847514/TEMP/2013-12-10%2018.56.43.jpg

Jak widać jest ona otagowana jako Games for Windows a nie Games for Windows live

Czy ktoś być może próbował aktywować taką kopię? Gra jest jeszcze zafoliowana ,dlatego nie mam możliwości tego sprawdzić na żywym organizmie.

Konsultowałem się u źródła ,czyli u Cenegi i jedyne co mi napisali to , że 'PRAWDOPODOBNIE da się aktywować'

Rozumiem ,ze zarejestrowanie jej na Steam ( jeżeli w ogole istnieje taka mozliwosc) da mi dostęp automatycznie do MInerva's Den?

byłbym wdzięczny za wszelkie informacje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że premierowe edycje Bioshocka 2 były tak wydawane. Na 99% powinny mieć klucz GFWL, a co za tym idzie, klucz będzie się dało aktywować na Steamie (aktywacja klucza na Steamie daje Ci od razu podstawkę plus wszystkie dodatki do gry, w tym Minerva's Den. Jedyne, czego nie będziesz miał, to języka polskiego, który jest przypisany do edycji GFWL [a Cenedze jakoś nie chce się spolszczenia przenosić]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu próbuje aktywować na steam pudełkową wersję gry Batman Arkham City (podstawka) i jest to akurat wydanie Premium Games, które niestety nie chce się aktywować. Czytałem że niektórzy pisali do supportu Warner Bros i nawet po paru godzinach dostawali odpowiedź, a po wysłaniu zdjęć pudełka, keya itd dostawali nowy kod. Napisałem ale jak do tej pory odpowiedzi nie dostałem. Miał ktoś "przyjemność" do nich pisać - i jeżeli odpisali - ile to trwało?

Gra niby działa, bo GFWL jeszcze "żyje", ale mimo iż zacząłem już trochę grać to nie chcę kontynuować, bo savy na nic mi się nie przydadzą, a nie chce mi się bawić w przenoszenie.

Czekam, ale jak widziałem promocję na steamie, to już miałem kupić paysafe' a, jednak się wstrzymałem.

Czekać? Pisać do cenegi? spamić do Warner Bros? Sam nie wiem biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...