Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Roni13321

Rozwiązany: Komputer przestał się włączać

Polecane posty

Witam. Postanowiłem zmienić swój stanowiący zagrożenie dla życia zasilacz Modecom Feel II 400W na OCz Corexstream 500W. Po podłączeniu wszystko było w jak najlepszym porządku, przeglądałem internet, zagrałem mecz w LoLa. Po skończeniu gry, dokładnie w momencie kliknięcia przycisku "Continue" pokazującego się po wygranej/przegranej, komputer się wyłączył. Bez Bluescreenu, jakby stracił zasilanie. Docisnąłem kable, potem włożyłem z powrotem stary zasilacz i nic. Gdyby to był problem z procesorem, lub dyskiem, to PC by się włączył i pokazał błąd. O co może chodzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy listwa zasilająca działa - może przepalił się bezpiecznik. Sprawdź gniazdko, może się uszkodziło. Sprawdź kabel zasilający PC, może z jakiegoś powodu nie działa. Jeśli wszystko to jest sprawne, to musiała pójść do nieba sekcja zasilania płyty głównej, świeć Panie nad jej elektrolitami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na obu zasilaczach nie działa, to musi być jakieś uszkodzenie na płycie głównej. Ciężko powiedzieć, co konkretnie - może to być uszkodzone przez Ciebie gniazdo, może być załatwiony przez zbyt wysokie napięcie jakiś układ. Na odszkodowanie nie masz co liczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ta sekcja, to czy jest szansa by to naprawić? Jakiś serwis jest w stanie to zrobić? I jeszcze sprawa - na płycie głównej, pod zasilaczem, obok karty graficznej, znalazłem niepodłączony kabel. Czy to możliwe, by się wypiął podczas pracy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest możliwe, jeśli nie siedział dobrze to mógł się wysunąć. Podłącz komputer jeszcze raz, na obu zasilaczach - tylko sprawdź dobrze kable! Jeśli nie działa, to zapewne płyta główna do wymiany - potwierdzisz to tylko testem na innym trzecim zasilaczu albo w serwisie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...