Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Reg

Rozwiązany: Słuchawki nauszne (do 200zł)

Polecane posty

Szukam słuchawek nausznych do komputera stacjonarnego - głównie do gier i muzyki. Słuchawki mają grać, przynajmniej w najbliższej przyszłości, ze zintegrowaną kartą (płyta MSI Z87-G45). W grach zależy mi głównie na dobrym pozycjonowaniu w FPSach. Muzyki słucham różnej, ale najwięcej rocka.

Obecnie od nieco ponad roku używam Creative Fatality, które jak wiadomo szału nie robią. Dla mnie nie są nawet takie złe, ale szukam po prostu czegoś lepszego. Wiem, że raczej nie ma sensu pakować się w headset i planuję zakup doczepianego mikrofonu Zalmana, więc na wbudowanym mikrofonie mi nie zależy. Chciałbym, żeby oferowały lepszą jakość dźwięku, były trwałe i wygodne.

Przeglądając podobne tematy widzę, że chyba warto zainteresować się Superlux HD668B, Audio-Technica ATH-AD300 lub AKG K514 MKII.

Miałem okazję korzystać z AKG K512, chociaż nie wiem na ile są podobne do K514. Wrażenia bardzo pozytywne. Słuchawki były wygodne - odpowiadają mi takie duże muszle zakrywające całe uszy. Dźwięk, przynajmniej dla mnie, też w porządku. Tylko trochę słabe basy z tego co pamiętam.

Który z powyższych modeli byłby najlepszy dla mnie? Ewentualnie czy są jakieś inne godne polecenia.

Nie mam jakiegoś konkretnego progu cenowego, ale słuchawki mają grać dobrze na zintegrowanej karcie, więc chyba powinno się udać znaleźć coś do ~200 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem wybór sprowadza się do Superlux HD668B albo AKG K514 MKII. Mam jeszcze kilka pytań.

Które będą wygodniejsze przy dłuższym posiedzeniu (3-4h)?

Czy po ewentualnym zakupie karty dźwiękowej w przyszłości, nadal nie ma większego znaczenia czy wybiorę SL czy AKG?

Które bardziej izolują od otoczenia?

Na razie skłaniałbym się ku Superluxom ze względu na stosunek ceny do jakości dźwięku. Zastanawia mnie jeszcze ich trwałość. Czytałem, że u niektórych pęka pałąk i ogólnie jakość wykonania jest średnia.

EDIT: Wiem, że ciężko to określić, ale czy poprawa jakości dźwięku w porównaniu z moimi Creativami będzie na prawdę tak zauważalna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...