Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gofrus

Płyta główna, up~1000zł

Polecane posty

Witam.

Obecna płyta niestety się sypie - muszę przesiąść na coś innego.

Obecnie:

proc: Athlon x2 250

gpu: Gainward GTS 250 ddr3 512mb

zasilanie: OCZ StealthXStream 2 400W

ramy: ddr3 1333mhz - 2 kości

Niestety nagrywarka pod ATA.

twardziele pod sata.

Potrzebuję:

- nowej płyty głównej - a co za tym idzie pewnie procesora i nowego napędu

- obudowy (bez fajerwerków, byle co i tak będzie lepsze od obecnej obudowy... ;) )

Generalnie coraz większymi krokami idę w stronę home recordingu i produkcji muzy -> granie w gry spada na dalszy plan (co nie znaczy, że w ogóle nie gram).

Ponadto mam słuchawki Shure SHR 440 - gdyby nie konieczność zmiany płyty pewnie w niedalekiej przyszłości zdecydowałbym się na jakieś wzmocnienie dla nich albo w ogóle interfejs audio (obecnie, gdy coś nagrywam to pożyczam od kumpla :D). Dlatego w wyborze płyty albo konkret karta dźwiękowa albo (chyba lepsza opcja) olanie tematu na rzecz planowanego w przyszłości interfejsu audio.

Planowałem wydać na całość z 1000zł. Nie jest to sztywna kwota - znajdzie się coś tańszego, a konkretnego - tym lepiej, więcej będzie na audio później. Podobnie w drugą stronę, jednak wtedy na audio będzie mniej... :(

Generalnie zależy mi na jak najlepszym stosunku ceny do wydajności oraz w miarę możliwości platformie z myślą o rozwijaniu w przyszłości (o ile znów nie trafię na bubel, jak obecna płyta msi 870-c45 - padło coś z zarządzaniem dyskami, cuda się dzieją).

Co do podkręcania, to na tak, ale jakoś mam wyjątkowe szczęście do trafiania na egzemplarze mocno przeciętne, żeby nie powiedzieć słabe jeśli chodzi o oc --> nie będę płakał, jak dostanę wariant nie nadający się do oc.

Według tej stronki wydaje mi się, że ideałem byłby AMD X6 FX-6300.

Co na ten temat powiecie?

Dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając Wasze propozycje dla innych kolegów z forum widzę, że z tą i5 w ogóle nie ma co dyskutować :D

Co do płyty - jest sens wydać na nią więcej? Jeśli tak to ile? Oczywiście pamiętając o stosunku-cena wydajność, przeznaczenie komputera jak w pierwszym poście + sugerowana przez Was i5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obydwóch podanych modelach jest pcie x2.

Czy przy gts 250 sli jest na tyle rozwinięte, że zamiast sprzedać tą kartę i dołożyć drugie tyle na kupno lepszej karty opłaca się kupić taką samą pod sli?

Przypominam przy tym wszystkim, tak jak zaznaczyłem w pierwszym poście, obecnie przekształcam swój komputer bardziej w jednostkę do produkcji muzycznej niż do grania.

Z tym 1000zł to nie jest super sztywny budżet. Zawsze wydawało mi się, że nie ma sensu więcej inwestować w jakieś tam części, bo po prostu na tym rynku jest zbyt duży ruch. Jeśli jednak ten i5 to procek przełomowy, a rozwinie skrzydła jedynie z lepszą płytą, to nie ma wątpliwości, że warto dopłacić, nawet 100 czy 150zł, jeśli jednak nie, to równie dobrze mogę wydać 500zł na płytę z procem i tak powinno być szybciej niż jest teraz, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sli jest nieopłacalne, to jaki jest sens kupowania płyty pcie x2?

Nie lepiej potencjalne pieniądze, które producent przeznaczył na dodatkowy slot, poświęcić na coś innego (chociażby więcej usb), albo w ogóle zaoszczędzić? wink_prosty.gif

Z tego co zdążyłem wyczytać, to w tym i5 jest też karta graficzna. Od razu nasuwa mi się myśl podobna jak przy dwóch pcie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No możesz, ale głównie chodzi o chipset. Dobierz sobie taką, która Ci odpowiada, opcji jest wiele. A że wraz z wysoką jakością płyty dochodzi jeszcze drugi slot PCI-e to się nic nie stało ;).

Bardziej precyzyjne byłoby określenie układ graficzny. Niestety, ale nie wiem jaka to myśl (chcesz robić SLI z integry?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta myśl to

"na cholerę wstawili do tego procesora układ graficzny, skoro za zainwestowany materiał/technologie czy cokolwiek co się wiązało z wstawieniem tam tego układu mogli zwiększyć wydajność, lub po prostu obniżyć cenę, a z tego układu zrezygnować"

przynajmniej dla mnie, laika, jest to nie do ogarnięcia - jakie są praktyczne przesłanki żeby wstawiać do takiego proca układ graficzny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do głównego wątku - przepraszam za zamieszanie, ale zwiększając budżet o 200zł (czyli chcąc wydać maks 1100-1300) na co byście je w obecnej sytuacji przeznaczyli? Na jeszcze lepszy proc, czy jednak płyta główna? Jeśli można prosić o konkrety - byłbym wdzięczny, zamówiłbym ją jeszcze dziś...

Dodatkowo postanowiłem zaopatrzyć się w kartę dźwiękową xonar dx/d1/ds (zobaczymy co się uda wylicytować, jeden z tych modeli)

Oczywiście wciąż zależy mi przedewszystkim na opłacalności, dlatego jeśli nie ma sensu tyle wydawać (np. za miesiąc prawdopodobnie ceny tych części spadną 100+zł w dół), to wolałbym wydać mniej, nie wychodzę z założenia, że "muszę mieć wszystkie fpsy!!!!" wink_prosty.gif

Dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że już ciutkę drogo, muszę jeszcze kupić obudowę i nagrywarkę (stara pod ata).

A co powiecie na i5 4570? Obecnie można za 710zł wyrwać. Warto? Czy może jednak ten 4440? Albo koniecznie dopłacić do tej 3570k?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.

Zawsze miałem pecha ze słabo kręcącymi się prockami (kupowanymi specjalnie do oc) - kompletnie nie mam ciśnienia, wręcz jestem nieprzekonany - biorę 4570.

Jaka płyta do niego? Moglibyście jeszcze coś polecić? Obudowę biorę brutusa M23.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda sensownie...

Co do obudowy, to dotychczas mam obudowę chyba sprzed 15 lat, obecnie całkowicie otwartą (łącznie z blachą na górze obudowy - różne przeżycia...), dyski leżą w ogóle luzem na zasilaczu/nagrywarce, bo w za duże wibracje wpadały w kieszeniach. Generalnie korzystając z czegoś takiego kilkanaście miesięcy nie specjalnie pali mi się, żeby wydawać więcej kasy na praktycznie identyczną obudowę, chyba, że jakąś ważną różnicę między tymi obudowami przeoczyłem (jaką?).

Tak czy inaczej, jeśli innych, lepszych propozycji nie ma, to wygląda na to, że ostatecznie i5-4570 + B85 Pro4 + Brutus M23.

Ostatnie pytanie - przy tej płycie są 2 warianty - mATX i ATX. Jakieś wielkie znaczenie ma?

Oczywiście jeśli ktoś chciałby jednak jakiekolwiek inne modele podsunąć - zapraszam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...