Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoxorPC

Cooler, RAM i obudowa

Polecane posty

Witam,

zamierzam wymienić obudowę, cooler i RAM. Od razu zapytam się, czy mogę do mojego RAMu (sygnaturka) dołożyć dwie inne kośc? Jeśli tak to jakie polecacie (2x4GB)?. Co do obudowy to chciałbym żeby była w miarę tania i żeby miała przegrody z kablami, dwa wentylatory i miejsca na pozostałe. Ogólnie ma być w miarę pojemna, ale nie BigTower. Co do coolera, chodzi mi tu tylko o miejsce. Przydałoby mi się chłodzenie mniejsze od Macho i równie wydajne (i5 4670k na 4,4GHz). Na całość chciałbym wydać ok. 600-700zł i nie chcę przekroczyć tego budżetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250-300zł to obecnie dość normalna cena za 2x4GB, niestety. Co do obudowy to sorki, literówkę zrobiłem - chodziło mi oczywiście o nowszy model 693: http://techplanet.pl/produkty/obudowy/coolermaster-690-iii-advanced-cms-693-kkn1,40716.html

Chłodzenie w Niemczech jest już dostępne, więc i w Polsce powinno niedługo być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia - niby ma kosztować około 150 zł
W Niemczech jest za 35 euro, więc nawet ciut mniej tongue_prosty.gif

35 euro = 146,34 zł na ten moment , więc pewnie u nas będzie to ~ 150 zł :P Na PurePC podali taką cenę, nie wiem ile ma wspólnego z prawdą, w każdym bądź razie te ~ 150 zł trzeba przygotować, bo wątpię żeby kosztował odczuwalnie mniej.

@ autor - skoro tylko do gier to 8GB RAM spokojnie starczy i nie widzę potrzeby kupowania większej ilości.

btw. Tak w ogóle to czemu chcesz zmienić Macho i Zalmana Z9, bo widzę po sygnaturce, że posiadasz te dwie rzeczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macho chcę wymienić, bo jest za duży. Chciałbym mieć chłodzenie z w miarę wąskim radiatorem, np. Noctua NH-U12S. A Zalmana... kiepsko u niego z zarządzaniem kablami, są one za grube i cięzko zamknąć panel, a poza tym ta L50 wydaje się bardzo ciekawa, ma wbudowany kontroler obrotów, usb 3.0 na przednim panelu (w Zalmanie 4x2.0) i ogólnie wydaje mi się, że warto wymienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy ta zabawa jest warta całego tego zamieszania. Skoro więcej RAM-u i tak pewnie jeszcze długo nie będzie ci potrzebne (o ile w ogóle)... Osobiście na twoim miejscu wolałbym rozglądać się za wydajniejszą kartą graficzną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...