Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mentor93

Ankieta dotycząca Steama/iTunes i czytników e-booków

Polecane posty

Mam tutaj parę pytań skierowanych do użytkowników czytników e-booków (np. Amazon Kindle'a), do osób, które myślały bądź myślą nad kupnem jakiegoś czytnika, oraz do użytkowników Steama i/lub iTunes. Kto może, proszę o odpowiedzi lub nawet jedną odpowiedź na jedno pytanie - każdy post się dla mnie liczy. Pytania są mi potrzebne do moich własnych badań ;)

Steam/iTunes:

1. Jakie są wg Ciebie zalety Steama/iTunes, a jakie są jego wady?

2. Czy wolałbyś, aby instalacja Steama była dobrowolna, a gra nie zmuszała Cię do instalacji tej aplikacji (niektóre gry wymagają Steama do działania)?

3. Czy promocje na Steamie kiedykolwiek skłoniły Cię do instalacji Steama na komputerze? Co sądzisz o steamowych promocjach?

4. Czy uważasz interfejs Steama/iTunes za przejrzysty i przyjazny dla użytkownika? Jeśli nie lub jeśli uważasz, że ma on jakieś wady, co byś w nim zmienił?

Czytniki e-booków:

1. Takie podstawowe pytanie - czy lubisz czytać, a jeśli tak, to co czytasz najchętniej?

2. Czy myślałeś kiedyś nad kupnem czytnika, a jeśli tak, to co skłoniło Cię do rozważenia kupna urządzenia?

3. Jeśli myślałeś nad kupnem czytnika, ale się rozmyśliłeś, to co było powodem rezygnacji z zakupu?

4. Jakie są wg Ciebie zalety i wady czytników e-booków?

5. Czy cena cyfrowych wydań książek powinna być znacząco mniejsza od wydań papierowych? Ile wg Ciebie powinna kosztować cyfrowa wersja książki, której papierowa wersja kosztuje 40 zł?

6. Czy chętnie sięgasz po inne tytuły danego autora bądź wydawnictwa, jeśli podoba Ci się dana książka? (np. czytasz jakiś horror, podoba Ci się i potem wchodzisz na stronę wydawnictwa albo księgarni i szukasz innych książek z danego gatunku)

7. Czym się kierujesz przy wyborze danej książki? Opiniami innych czytelników, nazwiskiem autora, recenzjami...?

8. Jeśli ktoś poleca Ci jakąś książkę, chociaż nie należy ona do lubianego przez Ciebie gatunku, to czy zainteresowałbyś się daną pozycją?

9. Czy skusiłbyś się na taką promocję: pięć najlepiej sprzedających się książek Stephena Kinga w cenie, powiedzmy, 50-80 zł za wszystkie? Jeśli nie jesteś fanem twórczości Stephena Kinga, w miejsce autora możesz wstawić innego pisarza lub lubiany przez Ciebie gatunek.

10. Czy chętnie kupujesz książki? Czy kupujesz następną książkę dopiero, kiedy skończysz czytać jedną czy może zbierasz/kupujesz książki, które Cię interesują i zostawiasz je "na potem"?

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie pali, to może ja pierwszy :P

Steam (z iTunes nie korzystam):

1. Na pewno wygoda, wszystkie gry w jednym miejscu i nie muszę się przejmować, że zniszczy mi się/przepadnie płytka. Do tego częste promocje i świetne funkcje społecznościowe. Wady ? To DRM; często wymaga też gigabajtów aktualizacji, by odpalić grę.

2. Mi jest to obojętne, jeśli Steam jest potrzebny do danej gry, to go instaluję.

3. Nie, nie zainstalowałem go dla promocji, tylko dla gier, w które chciałem zagrać (choć często bywały one potem na promocjach :P). Steamowe przeceny to świetna sprawa, tylko żebyśmy mieli przelicznik z dolarów, a nie z eurosów... :/

4. Interfejs Steama jest dla mnie wystarczająco przejrzysty i funkcjonalny, nie potrzebuję nic w nim zmieniać.

1. Lubię, a jakże. Najczęściej sci-fi, fantastykę, czasem inne gatunki np. kryminały, thrillery.

2. Czytnika mieć nie chciałem i nie posiadam, ale czasami czytam na tablecie, jednak rzadko, gdyż preferuję papierowe wydania.

4. Z zalet poręcznośc i lekkośc (cała bibliografia w jednym miejscu). Z wad, to przyzwyczajenie do papieru :P czytnik to po prostu nie to samo.

5. Na pewno powinna być niższa, bo odpadają koszty związane z drukowaniem. Myślę, że 20-30 zł to rozsądna cena.

6. Często sięgam po inne książki autora, którego dzieło mi się spodobało.

7. Preferencje własne są najważniejsze :P

8. Jeśli to nielubiany przeze mnie gatunek - nie sięgnę.

9. Skusiłbym się ;)

10. Nie, ksiązki kupuję rzadko, bo zwyczajnie nie mam pieniędzy. Zwykle interesujące mnie tytuły wypożyczam z biblioteki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steam:

1. Jakie są wg Ciebie zalety Steama/iTunes, a jakie są jego wady?

Odp. - Steam ma tą zaletę, że dzięki niemu, można grać łatwiej z przyjaciółmi, nawet jak zgubisz płytę to w grę nadal będziesz mógł grać i to, że czasami są fajne promocje A wady? Jak dla mnie wadą jest, że gry na Steam są super drogie, oraz, że bez internetu nie zainstalujesz gry, którą trzeba pograć

2. Czy wolałbyś, aby instalacja Steama była dobrowolna, a gra nie zmuszała Cię do instalacji tej aplikacji (niektóre gry wymagają Steama do działania)? Odp. - Jak dla mnie jest to dobrze, że gry wymagają Steam, gdyż zmniejsza to piracenie gier.

3. Czy promocje na Steamie kiedykolwiek skłoniły Cię do instalacji Steama na komputerze? Co sądzisz o steamowych promocjach?

Odp. - Nigdy mnie to nie skłoniło do instalacji Steam. Dopiero później kiedy poznałem metodę kupowania na Steam, bez PayPal'i, kart kredytowych i.t.p.

4. Czy uważasz interfejs Steama/iTunes za przejrzysty i przyjazny dla użytkownika? Jeśli nie lub jeśli uważasz, że ma on jakieś wady, co byś w nim zmienił?

Odp. - Ja osobiście używam skórki do Steam, przez co rzadko widzę oryginalny interfejs, także ciężko mi oceniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steam (iTunes nie używam):

1. Ma taką zaletę, że można zainstalować grę bez potrzeby płyty gdyby mi się zniszczyła/zgubiła, szybko i przyjemnie można grać z przyjaciółmi. Natomiast wady to takie, że bez internetu nawet nie zainstalujesz gry.

2. Ja się tam tym nie przejmuję, to tak jak z innymi programami, potrzebny to instalujesz.

3. Ani razu nie zainstalowałem steama, ze względu na promocję. Na promocjach są ceny niskie, ale w kilku przypadkach było inaczej.

4. Interfejs jest dobry, łatwo się w nim odnaleźć, nic nie trzeba zmieniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie są wg Ciebie zalety Steama, a jakie są jego wady?

Jako że mam na razie stałe, całkiem szybkie łącze to Steam fajnie sprawdza się jako wirtualna półka z grami. Wiadomo, płytka się zniszczy, zgubi czy coś w tym stylu, a grę można w dowolnym momencie ściągnąć. Do tego wszelkie patche pobierają się od razu. Z drugiej strony, konto też mógłbym kiedyś (nie daj Boże :D) stracić, przez co wszystkie gry przypięte do niego poszły by się...no, wiadomo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Re - Jednym słowem - Wygoda i funkcjonalność. Większość gier jakie posiadam są w jednym miejscu (chodzi o bibliotekę), nie muszę się martwić oto, aby szukać bezczynnie patch'ów itp. żeby grę zaktualizować do najnowszej wersji. Wszystko odbywa się automatycznie. Oprócz zwykłego czatu z znajomymi mogę bez problemu "dryndnąć" do nich i rozmawiać bez non stopowego pisania. Wady? Niektóre gry wymagają dużej ilości aktualizacji w GB, a że nie mam szybkiego łącza, to jest to dla mnie udręka. Już nie wspomnę o ściąganiu gry, co waży więcej niż 10 GB. Także jak już wybieram grę w postaci cyfrowej, to sprawdzam jej pojemność. Mogą być wyjątki i dla ulubionego gatunku jestem w stanie poświęcić kilka nocek na ściąganie gry od Steam'a.

2. Re - Z początku nie lubiłem platformy Steam ze względu na konieczność jego instalacji i połączenia z internetem. Choć własny dostęp do internetu mam od niedawna i teraz mi to nie przeszkadza, to z początku musiałem zrezygnować z kupna Half Life 2 i kupiłem go dopiero po 8 latach od premiery. Powiem szczerze, że wolę jak gra jest już na tą platformę, niż np. na Uplay.

3. Re - Ogólnie nie korzystam z promocji Steam. Ale jeden jedyny raz skorzystałem z tego, gdy był L4D 2 za free :P.

4. Re - Interfejs łatwy do opanowania i nawet początkujący szybko zapozna się z tym środowiskiem. Oprócz błękitnego nieba, nic mi więcej nie potrzeba.

Czytniki - Nie, to nie moja działka i nigdy nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Plusy Steam to oczywiście pewno zabezpieczenie. Jeśli płytę z grą zgubisz możesz ją następnie ściągnąć ze Steam, jednak w Empikach już proponują gwarancję na płytę więc ta zaleta po powoli wychodzi. Również niskie ceny na różnych wyprzedażach czy łatwa komunikacja ze społecznością - bardzo łatwo można zebrać grupkę znajomych do rundki np w Team Fortress 2". Minusy to dość surowy regulamin, a przynajmniej tak mi się wydaję. Po zbanowaniu tracisz wszystkie gry, a Valve nie oddaje ani grosza, ale niełatwo ten regulamin złamać ;)

iTunes nie używam bo wolę kupować moje płytki w namacalnych pudełkach.

2. Wolałbym, żeby była dobrowolna bo Steam do życia nie jest tak bardzo potrzebny, jednak jak już jest przymusowy jestem w stanie to przeboleć.

3. Jak wyżej wspomniałem promocje są dla mnie jak najbardziej na plus, jednak Steam zainstalowałem tylko dlatego, że wymagało tego Trine 2, a potem się człek wciągnął :P

4. Steam ma intuicyjny interfejs dość estetyczny, brak wodotrysków, raczej wszystko jest OK.

Książki

1. Lubię czytać najbardziej fantastykę, kryminały i książki historyczne. :>

2. Wole książki papierowe :P

3. -

4. To nie jest tak, że uważam czytniki za złe i bez zalet, ja po prostu wole moje książeczki po przeczytaniu położyć na półce i je potem podziwiać. Zaletą czytników jest na pewno mobilność, a wadą? Hmm... nie wiem :P

5. 10-20 złotych. W przypadku książek jestem w stanie zrozumieć taką cenę bo koszty druku, papieru itp itd (która chociaż jest pewnie mniejsza), ale cyfrowe? Płacę tylko za wypociny autora, których nawet nie mogę dotknąć więc... 10-20 ZŁOTYCH!

6. Jeśli nie mam w planach innej książki to jak najbardziej tak.

7. Recenzjami i opiniami.

8. Jeśli byłaby to biografia Bibera... NIGDY! Ale jeśli coś zapowiadającego się ciekawie to jak najbardziej :P

9. Jak są papierowe to... BIORĘ!

10. Raz czytam od razu po kupnie, a raz na później :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...