Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GalaxyDog

Nieregularne zawieszanie się komputera

Polecane posty

Witam.

Mam cholernie irytujący problem z komputerem. Otóż, z okazji Halloween mój komputer postanowił mnie wystraszyć i zaczął się zawieszać. Robi to już drugi dzień i zaczynam się martwić, że to coś poważniejszego.

Komp po prostu się zawiesza: pojawia się czarny ekran, dźwięk również się zawiesza (wkurzające buczenie z głośników), diody przestają migać, a jedynym wyjściem jest przytrzymanie przycisku zasilania, gdyż przycisk restartu nie reaguje.

Z tego co wyczytałem problemem może być przegrzewający się komputer, ale sprawdzałem temperatury HWMonitorem i wszystkie były w okolicach 40 stopni. Problem pojawił się nagle - nic nie było instalowane, ani aktualizowane. Tylko teraz zaktualizowałem sterowniki do karty graficznej bo myślałem, że to coś da. Źle myślałem...

Przeczytałem również, że może to być wina ustawień PhysX w Panelu Sterowania NVidii, ale to również nie to.

Na dodatek czasami przy przeglądaniu stron, lub odpaleniu jakiejś muzyki ekran gasł, by po chwili powrócić, ale już z komunikatem o tym, że "Sterownik Ekranu Kernel przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność". (Ale to chyba udało mi się wyeliminować tym PhysXem)

Z komputera nie czuć spalenizny, wiatraczki się kręcą, a BIOS nie wygrywa IX Symfonii Beethovena. Jedyne czego nie robiłem to nie wyczyściłem bebechów sprężonym powietrzem, ale z racji tego, że dziś Wszystkich Świętych nie miałem gdzie go kupić.

Specyfikacja komputera:

Windows 7 Ultimate 64 bit

Intel Core i7-2700K 3,5 GHz

NVidia Geforce GTX670

8 GB RAM

Zasilacz Thermaltake Smart 630w

Płyta główna ASUS P8H77

Dodam, że przy pisaniu tego tematu również zawiesił mi się komputer. Boże pobłogosław automatyczny zapis. :)

Bardzo proszę Was o pomoc i z góry dziękuję za wszystkie rady. Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że to może być to? Temperatury procesora nie są wcale wysokie, a wszystko chodzi cicho i nie czuję, żeby się grzało.

Dodam, że teraz siedzę ok. godzinę przy włączonym komputerze. W tle leci muzyka, surfuję po necie i nic się nie dzieje. Zapomniałem również dodać, że World of Warcraft działa świetnie - nie zawiesza komputera, nie zacina się, działa jak natura chciała. Innych gier boję się sprawdzić biggrin_prosty.gif

@Edit: Jednak sprawdziłem. Inne gry zawieszają komputer. Przeczyściłem lekko komputer odkurzaczem tj. nie jeździłem po podzespołach rurą tylko przeczyściłem "kratki" za którymi czają się wentylatory. Chciałem też włożyć rurę do środka żeby przeczyścić wentylator karty graficznej, ale bałem się, że coś uszkodzę.

@Edit2: Na szczęście nie uszkodziłem komputera tymi wszystkimi zabiegami. Po przeczytaniu mnóstwa tematów na forum okazało się, że winowajcą jest NVidia Kernel Driver. Mnóstwo osób ma ten sam problem co ja, takie same objawy i szkoda, że dopiero teraz przeczytałem oficjalne forum NVidii. Niestety rozwiązanie tego problemu jest dość problematyczne, bo jedni mówią że to przez wirusy, inni przez malware a jeszcze inni mówią że najlepiej nie instalować razem ze sterownikami funkcji PhysX i Ustawień 3D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...