Skocz do zawartości
Melosie

Corsair AX 860?

Polecane posty

Cześć mam parę pytań do was odnośnie zasilacza chce robić sli z 780 i nie wiem czy mi starczy mocy i czy wogole ten zasilacz jest dobry ? Będę wdzięczny za pomoc.

to tak obudowę już mam dostałem jako prezent ( Phantoom 530 RED) wiec nie trzeba wliczac w cenne. Sli to bedzie ale w przyszloscie za rok.

I7 4770k

MSI Z87-GD65

2x4GB Corsair vegeance PRO 2133mhz

Corsair H100I

Windows 8.1 64 bit OEM

SEAGATE 7200 64mb 1TB HDD

Budżet to 1200 funtow

Jak koniecznie chcesz wodne to weź Corsair H110i, ewentualnie Swiftech H220. Wziąłbym jednak powietrzne, przykładowo Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme (tylko sprawdź czy się zmieści).

Pamięci powinny mieć napięcie 1,5V i być niskoprofilowe. Reszta w porządku.

Edytowano przez Omas

A polecisz jakiś dobry ram ale nie musi być nisko profilowy bo raczej nie chciałbym mieć takiego klocka w obudowie w której jest okno wiec wole zapłacić trochę więcej i widzieć coś :P A tak poza tym reszta jest dobra?

Reszta jest ok. Choć osobiście wziąłbym RAM z niskimi radiatorami (są tańsze, a różnicy prawie nie ma).

Zobacz jeszcze Cooler Master Seidon 240M, niezłe chłodzenie wodne, temperatury naprawdę niskie tylko trochę głośny pod obciążeniem.

Oczywiście pomyłka, nie ma H110i. Osobiście celowałbym w Swiftecha H220 jeśli chodzi o wodne.

Ok to będę kupował to myślałem o tym wodnym h110 ale nie podoba mi się ze nie świeci ( ja lubię jak coś dobrze wygląda i chodzi jak żyleta) To ten zestaw będzie dobry?

Intel Core i7 4770K

MSI Z87-GD65-GAMING

Corsair CMY8GX3M2B2133C9R Vengeance Pro Series 8GB (2x4GB) DDR3 2133Mhz CL9

Corsair AX Series AX860 860W Platinum Power Supply

Corsair Hydro Series H100i

Western Digital 1TB internal Hard Drive

Microsoft Windows 8 Standard 64 bit OEM

Subtotal:

?820.28

Karte graficzna to będę kupował za tydzień EVGA gtx 780 SC ACX

Zapomniałem napisać ze komputer do gier będzie służył w 70% i 30% do renderingu na youtube let's play

Edytowano przez Melosie

Ja nie mówię, że to zły wybór. Dla mnie po prostu jest nieopłacalny. Na jednej karcie biorąc Gigabyte można oszczędzić 200zł, mając to samo. Co dopiero przy SLI 4 stówy zysku, które chociażby na dodatkowy RAM można wydać.

30 funtów różnicy jest, wg mnie przy takim budżecie nie jest to aż tak dużo. Poza tym i tak nie za bardzo jest do czego dorzucić.

@Autor

Do komfortowego grania i nagrywania potrzebne będą dwa dyski twarde.

30 funtów to 150zł. Na jednej karcie... Według mnie to BARDZO dużo. Nie ważne przy jakim budżecie. Zważając na fakt, że w cenie 300zł można wziąć drugie tyle RAMu lub drugi dysk, IMO sprawa byłaby oczywista. No, ale to nie ode mnie zależy...

Dobrze to jaka inna kartę proponujecie zamiast EVGA ja ja chciałem ja kupic ze względu na możliwość dokupienia gwarancji na 10 lat. A co do cooler to opłaca sie te h110 względem h100i duza różnica temperatury jest miedzy nimi?

Ja bym proponował wziąć kartę Gigabyte lub MSI. Mają 3-letnie gwarancje. Zaoszczędzisz kasę, którą możesz przeznaczyć na dodatkowy dysk skoro chcesz nagrywać.

H110 jest kilka stopni wydajniejsza, tylko przydałoby się wymienić wentyle na cichsze i, ewentualnie, świecące.

A to o ile stopni ? jak 5 to nie jest tak dużo bo ja tez nie będę szala z oc narazie bo jak kupie wszystko to procek będzie na turbo 3.9ghz zaś podkręcę do 4.4 jak będzie brakować mocy i będzie dobrze. A co do wentylatorów to jakie byś polecił z świecących?

Edytowano przez Melosie

No właśnie ok. 5 stopni będzie. Ogólnie to nie ma aż tak dużej różnicy, za H100i przemawia program kontrolujący obroty wentyli. Ważne tylko żebyś nie wziął przypadkiem H100.

Z wentyli zobacz nowe Enermaxy - podświetlenie LED i inne bajery.

Edytowano przez Omas

A co do komputera to płyta główna jest dobra czy może opłaca się dopłacić do czegoś innego? A reszta dobra tak poza tym bo się trochę denerwuje czy kupie dobre rzeczy bo to mój pierwszy składany komputer bedzie

Do niczego innego nie musisz dopłacać. Wyżej to już mpowery od MSI czy jakieś TUF, ROG od Asusa. Wszystko działać będzie. Płyta jest bardzo dobra.

• Upvote 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.