Jump to content
mariusz1024

Windows 8.1 problem z Modern UI

Recommended Posts

Na sowim lapku (Asus K53TA) w wakacje zainstalowałem sobie Windows 8 64 bit Pro i wszystko działało poprawnie sterownik do karty graficznej z Windowsa 7 nie było problemu z modern ui, wszystko działało poprawnie. Jak pojawiła się aktualizacja 8 do 8.1 to postanowiłem ją sobie zainstalować. Po udanej instalacji 8.1 zauważyłem, że coś jest nie tak ze sterownikami do karty graficznej np. nie mogłem zarządzać przełączaniem miedzy kartami graficznymi, filmiki na YT w 1080p tak się przycinały, że nie dało się ich oglądać(na pewno nie jest to problem z buforowaniem). Tak więc postanowiłem całkowicie odinstalowałem sterowniki do karty graficznej i pobrałem sterowniki stąd. Po instalacji tych sterowników zaczęły dziać się dziwne rzeczy z modern ui i niektórymi aplikacjami na Windows 8.1 problem z YT dalej jest a nawet jest gorzej niż wcześniej. Załęcze kilka screenów abyście zobaczyli jak to wygląda. Bardzo proszę o pomoc.

post-51365-0-01371800-1383238783_thumb.p

post-51365-0-77051100-1383238806_thumb.p

post-51365-0-21582700-1383238823_thumb.p

post-51365-0-23522800-1383238829_thumb.p

Wygląda na to, że udało mi się rozwiązać problem(przynajmniej częściowo, bo problem z YT pozostał). Jak by ktoś miał podobny problem to wykonałem następujące kroki:

1) Usunąłem sterowniki AMD,

2) w trybie awaryjnym wyczyściłem pozostałości po sterownikach przy pomocy Driver cleaner,

3) pobrałem sterowniki do karty graficznej (do laptopa Asus K53TA) z oficjalnej strony asusa, a następnie je zainstalowałem,

4) pobrałem sterowniki AMD Catalyst 13.11 i je zainstalowałem wybierając nie standardową instalację,

5) na liście sterowników do zainstalowania odznaczyłem AMD Catalyst Control Center (pozwala to na zachowanie możliwości przełączania grafiki),

6) po instalacji sterowników problem z UI zniknął jednak problem z przycinaniem na YT (w 1080p) pozostał.

Jak by ktoś miał jakiś pomysł odnośnie tego YT chętnie wysłucham.