Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PLDan

Piłka Nożna VI

Polecane posty

Tak, Bereszyński trzymał za rękę Ntibazonkizę w polu karnym i tu nie ma wątpliwości, powinna być jedenastka. Przypominam jednak, że rzut karny to jeszcze nie gol.

Cracovia nadziała się na kontrę przy stanie 2:1 i straciła gola. Ba, nadziewali się przy stanie 3:1. Gdyby przegrywali "tylko" 3:2 to zapewne kontr Legii byłoby jeszcze więcej. Chyba nikt nie wierzy, ze przy 3:2 nagle chłopcy Stawowego by zaczeli bronić (tylko czego?) i sami grać z kontry. No ale Marciniak popełnił błąd.

Decyzja Komisji Ligi i dla mnie absurdalna, bo Legia poradziłaby sobie z Broziem w obronie, a tak to od razu jest gadanie jak to Ekstraklasa SA za pomocą swych narzędzi faworyzuje warszawski klub.

Ta decyzja to nawet samą Legię zdziwiła, odwołanie zostało złożone dla zasady, nikt nie myślał, że się uda.

Swoją drogą mógłby mi ktoś wytłumaczyć obecność Bereszyńskiego w tym spotkaniu? W końcu w meczu z Lechią dostał drugą żółtą i czerwoną kartkę, co powinno chyba sprawić, że pauzuje w najbliższym meczu tych rozgrywek tj. tym z Cracovią.

konsekwencji czerwonej wyklucza gracza tylko na mecz, w którym te kartki dostał, wtedy mnie poprawcie, bo w błędzie tkwić nie chcę.

Już od kilku sezonów z następnego meczu wyklucza tylko bezpośrednia czerwona. Dwie żółte wykluczają, ale tylko wtedy, jesli druga oznacza osiagniecie okreslonego limitu (w Polsce to chyba 4, 7 i 11 kolejna zółta karta w sezonie). Gdyby żółtko za faul na Matusim było czwartym Bereszyńskiego to wtedy wczoraj by grać nie mógł, ale było drugim albo trzecim.

True. Mimo to Urban powinien wyciągnąć kogoś z młodzieży, jeśli widzi w jak słabej dyspozycji jest Wlado, Pinto, Miki. Z chęcią bym zobaczył jak poradzi sobie w meczu Raphael Augusto czy Efir.

Efir jest zdaje się kontuzjowany. Znowu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manchester City - FC Barcelona i Arsenal - Bayern Monachium zapowiadają się bardzo ciekawie. Będzie ciężko dla uczestników typera smile_prosty2.gif

Bayern nie będzie miał łatwo. Arsenal będzie ciężko pokonać. Barcelona również nie będzie miała łatwo. City pokazał, że jest mocnym zespołem, także może Manchester wyeliminuje Barcelonę.

m(s)

Legia jest jak Bayern w Niemczech. Klub jest bogaty i rządzi na naszym podwórku, dlatego inaczej patrzy się na Legię. Nie wiem co miałeś na myśli o tych sępach.

Mówią że pieniądze nie grają, oby to się sprawdziło w środę smile_prosty2.gif

Przestań używać tych ciemnych liter, bo na domyślnej skórce nic nie widać - Gofer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywajcie Bayernu do Legii bo to dwa inne światy.

Tak dużo pisałem o Arsenalu co tak naprawdę stać w ten klub w tym sezonie, a za nie długo będę mieć szybką odpowiedz.

Wielkie starcie Arsenal-Bayern już w lutym. Na takie spotkania czeka się, wielki Hit oby nie z nazwy. Jednak ja nie daje szans Arsenalowi, ale w piłce wszystko jest możliwe. Ja się nie martwię czy obejrzę bo mam Canal+smile_prosty2.gif.

Barcelona może mieć wielkie kłopoty, City to klasowy zespół co nie raz pokazał. Mam nadzieję że te mecze nie będą w jednym dniu, bo będę mieć ciężki orzech do zgryzienia który mecz oglądaćsmile_prosty2.gif

Pozostałe pary również ciekawe, i ciężkie do wytypowania zwycięzców.

Borussia Dortmund powinna się cieszyć z losowania, trafiła na średni zespół. Choć w Rosji będzie piekło, ale i tak jest faworytem tego dwumeczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo się w Legii dzieje. Orlando Sa zimą przyjedzie na testy. W sumie to nie byłby najgorszy wybór, tylko chodzi o inną sytuację. Tego zawodnika na 100% poleca Dossa Junior (grali ze sobą), oraz Helio Pinto który grał także w lidze cypryjskiej. Taki układ koleżeński "pomagajmy sobie" Żewłakow pewnie nie będzie miał nic przeciwko temu, ale żeby jakością Orlando się wybijał, bo Pinto gra poprawnie raz na jakiś czas, a Dossa jest elektryczny (najlepiej pewnie by się spisywał z Astizem). To zawsze jest ciekawe, że nikt nie chciał tych zawodników do większych klubów greckich np. tylko przyjeżdżają do polskiej ligi albo za darmo, albo za śmieszną kwotę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka niepewnych punktów ale można powiedzieć, że większość drużyn jaka zamelduje się w ćwierćfinale jest już znana. Chociaż zawsze jest prawdopodobieństwo niespodzianki. Zacznę może od końca, oto moje typy z uzasadnieniami:

Arsenal - Bayern Monachium Arsenal to drużyna jaka ma problem z napastnikami, Giroud jest eksploatowany mocno, Podolski niby już zdrowy ale nie grał w lidze od sierpnia, a Bendtner to śmiech, a nie napastnik. Pomoc silna ale jeśli Ramsey już będzie odczuwał skutki sezonu albo dozna kontuzji to już jest spore osłabienie zespołu. Bayern takich kłopotów nie ma, ma szeroką kadrę, bardzo silny i doświadczony skład i jest w stanie wygrać z każdą drużyną na świecie. Poza tym jeśli Arsenal w lutym będzie w grze o mistrzostwo to trener Wenger może chyba jednak trochę LM odpuścić gdyż ma za wąską kadrę do walki na wszystkich frontach.

Olympiakos Pireus - Manchester United Każda drużyna marzyła o wylosowaniu Olympiakosu. Niby w kadrze mają paru doświadczonych graczy (Ibagaza, Saviola, Karagounis) ale to jednak drużyna z najsłabszym składem spośród tych w 1/8 i w starciu z doświadczoną drużyną United, nie mają szans. Niezależnie od walki w Premiership, dla klubu z Old Trafford obowiązkiem jest przejście dalej mając za rywala Olympiakos i nie sądzę by Grecy byli w stanie cokolwiek ugrać, może u siebie ale to też nie jest pewne.

AC Milan - Atletico Madryt Nie śledzę za bardzo ligi włoskiej ale wiem, że Milan radzi sobie słabiutko. Do lutego mają jeszcze czas by to odmienić, może się skupią na Lidze Mistrzów jeśli sezon w lidze spiszą na straty przy świetnej formie Napoli, Romy i Juve ale mimo wszystko póki co faworytem do awansu wydaje się być Atletico.

Bayer Leverkusen - Paris Saint-Germain Mecz jaki Manchester United rozegrał z Bayerem na ich boisku obnażył wszystkie braki Niemców. Są w grze o wicemistrzostwo Niemiec, czując oddech BVB na plecach ale w LM słabiutko. PSG naszpikowane gwiazdami o wzbogacone doświadczeniem z poprzedniego sezonu powinno gładko rozstrzygnąć ten dwumecz. A Ibrahimovic to gracz mogący w pojedynkę rozstrzygać mecze, gdy potrzeba.

Galatasaray - Chelsea Galata może u siebie, przy wsparciu fanatycznych kibiców, coś ugrać ale na wyjeździe raczej nie mają szans. Ich największe gwiazdy nie są już pierwszej młodości, a Jose Mourinho to doświadczony trener i na pewno przyjrzał się jak grał Real z Turkami. Sentymentalny powrót Drogby na Stamford Bridge zanosi się po prostu na pożegnanie tureckiej drużyny z tą edycją Ligi Mistrzów.

Schalke 04 - Real Madryt Dwumecz bez historii. Schalke to najsłabszy z niemieckich zespołów w tej LM, kadrowo mocno odstają od Realu, który ma w składzie nie tylko Cristiano Ronaldo ale też przede wszystkim jako trenera Carlo Ancelottiego zwanego trenerem "pucharowym" gdyż w pucharach jego ekipy radzą sobie lepiej niż w lidze.

Zenit Sankt Petersburg - Borussia Dortmund I tu jest pewna wątpliwość. Zenit to niezła drużyna (a ciekaw jestem jakie będą temperatury zimą w Petersburgu) i na własnym stadionie mogą niezły rezultat osiągnąć. Z BVB pewnie odejdzie Lewandowski (czy już w zimowym okienku?) no i Dortmund nie zachwyca już tak bardzo jak w ubiegłym sezonie. Do lutego może się wiele pozmieniać ale Rosjanie nie są bez szans. Mimo wszystko, odrobinę bardziej prawdopodobny wydaje mi się awans Niemców.

Manchester City - FC Barcelona Najtrudniejsza para. City musi mocno i zaciekle walczyć o tytuł mistrzowski, Barca ma nieco lżejsze zadanie. Jednak Man. City ma w składzie wielu klasowych graczy, Pellegrini wiele lat pracował w Hiszpanii (Villarreal, Real) i wie jak sobie radzić z tamtejszymi drużynami, a Barcelonie brakuje kontuzjowanego Messiego. Dużo w tym dwumeczu zależy od taktyki ale sądzę, że jednak odpadną Katalończycy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zawsze jest ciekawe, że nikt nie chciał tych zawodników do większych klubów greckich np. tylko przyjeżdżają do polskiej ligi albo za darmo, albo za śmieszną kwotę.

Greckie kluby chyba ciągle są gniecione przez kryzys, więc na transfery nie ma kasy, a i piłkarze się tam nie pchają, bo nie wiadomo jak bedzie z wypłatami.

@UP - do meczu z City Messi powinien już wrócić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia miała młodych wpuszczać? Na ostatni mecz przed przerwą? Pewie skończyłoby się to tak jak w Lubinie, Jagiełło schodzi po 30 minutach gry. Mnie rozśmieszyło coś innego w sondzie Ligi+Extra. Najbardziej przeceniony bramkarz - Miśkiewicz i najlepszy trener - Jan Urban... no ja nie wie kto na to głosował

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olympiakos Pireus - Manchester United Każda drużyna marzyła o wylosowaniu Olympiakosu. Niby w kadrze mają paru doświadczonych graczy (Ibagaza, Saviola, Karagounis) ale to jednak drużyna z najsłabszym składem spośród tych w 1/8 i w starciu z doświadczoną drużyną United, nie mają szans.

Trochę szacunku dla rywala :) A szczególnie w tak trudnym dla nas okresie nie powiedziałbym, że coś jest pewne. Z naszą grą pewne jest jak na razie to, że w ogóle zagramy z Olympiakosem. I że będziemy się męczyć. Jak to powiedział niedawno któryś z komentatorów: Każdej drużynie ciężko jest wygrać na Old Trafford, ostatnio przekonał się o tym sam Manchester United.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sędzia gwiżdże na niekorzyść Legii, to nic się nie stało, dobrze tym niemilcom. Jednak nie daj Boże będzie odwrotnie, wtedy sędzia kalosz psujący spektakl i wypaczający wynik spotkania, który z pewnością zmieniłby się o 180 stopni względem obecnego. To właśnie boli antyfanów, ale nie mogę przecież od nich wymagać sprawiedliwiej oceny, prawda?

Tutaj powinieneś zauważyć pewną prawidłowość. Otóż ja meczów Legii na żywo nie oglądam. Wypomniałem ci ten poprzedni komentarz, bo w poprzedniej kolejce odpisałeś zaraz po meczu, a tutaj cisza. Zupełnie jakbyś nie chciał poruszać tematu. Zobacz sobie w jakich godzinach skomentowałem te błędy sędziowskie. Dopiero późno w nocy, kiedy zdołałem obejrzeć powtórkę Ligi+ Extra, stąd mój odpis świeżo po obejrzeniu tych kontrowersji. W zeszłym tygodniu odpisałem zaraz po tobie, ale gdyby nie twój post nawet nie wiedziałbym, że Legia przegrała z Lechią. Dlatego nie mogę się zgodzić z twoją tezą o mojej niesprawiedliwej ocenie. Równie dobrze mogę powiedzieć, że ty nic nie napisałeś, a Demilisz w swoim poście nawet nie zająknął się o błędach sędziowskich. Na tej podstawie mogę cenić, że wasza ocena jest niesprawiedliwa, bo ze zrozumiałych względów faworyzujecie swój klub.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gliwicki Klub Sportowy ?Piast? SA informuje, że Dariusz Trela został wystawiony na listę transferową. O podjęciu tego kroku zadecydowała rozmowa z zawodnikiem, który wyraził chęć dalszego rozwoju i gry w dobrym klubie zagranicznym. 24-letni golkiper z zespołem Niebiesko-czerwonych jest związany od 2011 roku. transfermarkt.de podał, iż Parzyszek podpisał z Benfiką Lizbona czteroletni kontrakt, jednak do końca sezonu będzie wypożyczony do dotychczasowego swojego klubu - De Graafschap.

Ja trzymam kciuki żeby Parzyszkowi się udało. Oczywiście druga liga holenderska (jak sobie wspomnę te wynalazki jak Benson czy Voskamp...) nie mniej w każdej kolejce coś strzela, choć w ostatniej kolejce wybuchnął niczym Bereszyński i dostał czerwoną kartkę.

Nie mniej to początek następnego odcinka: Sprzedajemy młodych do silniejszych klubów niech grzeją ławę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szacunku dla rywala smile_prosty.gif A szczególnie w tak trudnym dla nas okresie nie powiedziałbym, że coś jest pewne. Z naszą grą pewne jest jak na razie to, że w ogóle zagramy z Olympiakosem. I że będziemy się męczyć. Jak to powiedział niedawno któryś z komentatorów: Każdej drużynie ciężko jest wygrać na Old Trafford, ostatnio przekonał się o tym sam Manchester United.

Mam pewien szacunek do rywala czemu dałem wyraz w komentarzach pod newsem na stronie o naszym klubie ale nie przesadzajmy z ostrożnością. Olympiakos jest najsłabszy z 16 zespołów jakie pozostały w grze o puchar. Co może się stać? Większy kryzys? Odejdą w styczniowym okienku Van Persie, Rooney, De Gea, Evra, Januzaj, Vidic, Rafael, Valencia? Nie. Być może United wygra oba mecze np. po 1-0 lub u siebie/na wyjeździe (niepotrzebne skreślić) zremisuje ale jestem przekonany, że losy dwumeczu będą cały czas pod kontrolą. Jakikolwiek by nie był kryzys w tym sezonie, nie wyobrażam sobie byśmy mogli odpaść z Olympiakosem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jakie są stosunki między kibolami Ruchu, Cracovi i Legii? Bo może ostatni atak to był sposób na "odreagownie" niesprawiedliwej wygranej Legii. ;) Co to za zdziczenie ostatnio się dzieje. Niedawno ŁKSiacy zaatakowali Widzewiaków w Bydgoszczy. Dlaczego akurat w Bydgoszczy?? A teraz szalikowcy Ruchu zaatakowali kiboli GKSu gdy ci brali udział w uroczystości upamiętnienia wydarzeń w kopalni Wujek. Jak wielkim draniem trzeba być by robić tak straszny czyn?? Nie mogli tego zrobić kiedykolwiek indziej?? I dlaczego GKS?? Przecież oni na razie są w drugiej lidze - Ruch tryiumfuje. Po co jeszcze bić drugoligowców??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę się doczekać dzisiejszego meczu. Bilet zakupiony, teraz pozostaje czekać na ciekawy mecz. Mam nadzieję że Górnik sprawi niespodziankę. Nie jesteśmy faworytami, ale piłka jest nieprzewidywalna. Tym bardziej że Górnik świętował 65 lecie klubu

Zgred13:

Sam jestem wielkim kibicem Górnika. Nie lubię pewnych klubów , ale to nie jest powód aby kogoś bić lub demolować stadiony.

Dla mnie są to zwykli bandyci, których powinno się porządnie ukarać. Co kierowało kibolów, aby atakować podczas obchodów, szczerze nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kierowało kibolów, aby atakować podczas obchodów, szczerze nie wiem.

Nie znacie się. To nie była bójka lecz próba historycznej inscenizacji. Jedni mieli być górnikami, a drudzy oddziałami ZOMO. Niestety nie doszli do porozumienia kto ma być kim i wyszło z tego drobne nieporozumienie.

BTW, ciekawe co się stanie w Bydgoszczy. Stadionowa tłuszcza wypowiedziała wojnę właścicielowi, tylko dlatego, że zaczął współpracować z policją i nie wpuszczać pewnych elementów na stadion. Pamiętam, że już w I lidze były różne incydenty, a nawet w mniejszych miasteczkach, gdzie grały zespoły niezwiązane z Zawiszą. Po prostu ci ludzie nie potrafią zachowywać się inaczej. Niektórzy piszą, że w Bydgoszczy muszą okrzepnąć w Ekstraklasie, żeby to się zmieniło. Bzdura. Legia chyba jest całkiem okrzepnięta, a i tak co chwila zbiera razy wymierzane przez swoich fanów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że sympatią darzę np klub A, a np klub B nie lubię, nie kibicuję, lubię jak "głupio" przegrywają to nie znaczy że miałbym z takim kibicem nie iść na piwko, pograć razem w piłkę czy być friend, tak samo mamy w polityce, widać jak pewna partia zieje jadem i to jest chore.

Nie lubię kiboli, nie jestem wstanie zrozumieć jak można się tłuc, wyzywać itp. To są wandale, pseudokibice, którym zależy na bijatykach, rozróbach itp rzeczach, a o kibicowaniu nie mają pojęcia.

Rozumiem jak się krzyknie sędzia h. sędzia kalosz, człowiek ogląda mecz, to się denerwuje na pewne decyzje, ale potem to mija, możemy być źli, zdenerwowani, wkurzeni na decyzje tego pana z gwizdkiem, ale to nie znaczy że mam iść i go bić itp.

Jesteś kibicem Legii ? Fajnie można pójśc na kawę, herbatkę piwko, ewentualnie winko (innego alkoholu nie pijam tongue_prosty.gif) i możemy razem pooglądać mecz denerwować się, wkurzać się ale mam nadzieję że nie dostanę w pysk za to że nie kibicuję Legii

Mam kolegę, kibica Legii, który kiedyś nasłał na mnie jakiegoś "goryla" , aż strach było, ale na szczęście dużo nie oberwałem, i to ma być normalne? Bo ja nie jestem kibicem pewnego klubu, choć chciałbym żeby porządnie reprezentowali nasz kraj w Europejskich Pucharach jak już muszą - bo jak widać wygrywają naszą ligę, ale nic innego nie potrafią, chociaż wygrali "last match", bo inaczej pośmiewisko.

Dla mnei za wtargnięcie na boisku, wandalizm, zakrywanie twarzy powinny być takie kary że się nie wypłaci, coś jak w Anglii i u nich jak na razie cisza, a przecież kiedyś też mieli problemy z kibolami, ale sobie umieli poradzić a u nas nie potrafią, bo nawet durny polityk pójdzie i będzie bronić kibola który uderzył w twarz piłkarza Legii, to potem kibice myślą że im to wolno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niektórzy kibice potrzebują adrenaliny, lub pokazać kto tutaj rządzi, bo innego wytłumaczenia nie widzę. Ok jak chcą to niech się kibole biją , ale na neutralnym gruncie, a nie gdzie przebywają prawdziwi kibice.

Co do kar, to pamiętam mecz u nas z Polonią Warszawa gdzie po ostatnim gwizdku Górnik spadał z Ekstraklasy. Na boisko wtargnęli ludzie, w tym znajomy znajomego. Dostał za to 5000zł kary ,i 5lat zakazu chodzenia na mecze. Ja uważam że kara sprawiedliwa a wy co sądzicie? Za dużo czy za mało dostał?.

Co do dzisiejszego PP, to na pewno idę. Liczę że Górnik ukoronuje zwycięstwem tą dobrą rundę i zamelduje się w kolejnej rundzie PP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Demilisz w swoim poście nawet nie zająknął się o błędach sędziowskich.

Po Musiale też nie jechałem, a pomógł Lechii znacznie bardziej niz Marciniak nam. Zresztą pórównaj sobie co sie tutaj działo w poprzednim sezonie po meczu z Wisłą w Krakowie, a co teraz po meczu z Lechią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjechali już na święta wszyscy nasi Legioniści...

A co jeszcze Legia ma wspólnego ze świętami? Też jest cienka jak barszcz :). Poważniej - ja wiem, że Legi może już nie zależeć na PP bo jest liderem tabeli i zmierza na Mistrza. Ale przegrywać aż 3-1? A pierwszą bramkę strzelić dopiero po ponad godzinie? Mistrz Polski takich rzeczy robić nie powinien.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...