Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PLDan

Piłka Nożna VI

Polecane posty

@Up - zagranie Anity było celowe ponieważ gdyby nie machał łapami to piłka znalazła by się w siatce. Czy to instynkt czy przemyślana decyzja, to nieistotne. Czerwona kartka i karny się należały. Ale źle się dzieje w państwie Manchesterskim skoro Ferdinand w mediach krytykuje (przed meczem) Moyesa... Ferguson na takie numery by sobie nie pozwolił. Aż strach myśleć co by było gdyby jednak Rooney latem odszedł do Chelsea. Co by nie mówić o Waynie i jakich mu wad nie wytykać (a ma sporo) to jednak w każdym meczu chce wygrywać i strzelać gole i pracuje całe spotkanie dla zespołu. U innych zawodników tego nie widzę, może prócz Valencii, Evry. Ale im się często zdarzają rajdy flanką zupełnie bez pomyślunku. Nie sądzę by Moyes został zwolniony po sezonie, myślę, że przynajmniej dwa sezony może popracować. Tylko co się stało z tym, że SAF miał zostawić następcy kompletny skład skoro sporo zawodników zawodzi... Może okres zmiany trenera musi być połączony z wymianą składu bo podobno do wydania latem było 60 mln, a kupiono tylko Fellainiego w ostatniej chwili i to za zbyt dużą kwotę bo do końca lipca za taką sumę mógł być pakiet Baines+Fellaini. Tylko jaki topowy gracz przyjdzie do klubu środka tabeli i bez takiej osobowości jak Ferguson na ławce trenerskiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up - zagranie Anity było celowe ponieważ gdyby nie machał łapami to piłka znalazła by się w siatce.

Widziałem skrót i żadnego machania łapami tam nie ma. Ba, nawet Anita z tą ręką ucieka, ale żeby mieć czyste sumienie to powinien np. schować obie ręce za plecami. Dlatego dla mnie powinien tam być karny dla United mimo wszystko.

Arsenal - Everton 1:1

Pierwsza połowa trochę ospała. Do 40 minuty o wiele lepiej radzili sobie goście, a Arsenal nie mógł wejść na właściwe tory. Dopiero w okolicach 41 minuty przycisnęli na tyle mocno, że Martinez i spółka mogli odetchnąć z ulgą że nie stracili gola. Pierwsza bramka dla Kanonierów to świetną akcja po przerzucie Rosickiego, przytomne podanie Wallcota i choć Giroud fatalnie spudłował to na posterunku był Oezil. Jednak tym co najlepsze popisał się 4 minuty później Deolofelue(możliwe że inaczej się piszę jego nazwiskotrollface.gif ) który kompletnie zaskoczył obrońców i Szczęsnego i posłał petardę praktycznie z miejsca w lewy róg bramki.

Bez problemu na równo z syreną mógł to przyćmić Olivier G. ale po atomowym strzale z 30 metrów już po doliczonym czasie gry piłka trafiła w spojenie.

Ogółem mecz bez kontrowersyjnych decyzji Webba, a wynik zasłużony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 2:0

Wygrywa lepszy, ale nie za zasługą skutecznych ataków, a baboli sędziego. Legia MUSIAŁA przegrać. Goście zagrali żałośnie słabo, nie zasłużyli na zwycięstwo, ale tak samo nikt nie zasługuje na takie potraktowanie przez arbitra, który wypaczył wynik tego meczu. Dziwię się ciszy w temacie, bo po decyzjach sędziów w przeszłości na korzyść Wojskowych, zaraz była bura jak to warszawianie zyskują dzięki dwunastemu zawodnikowi.

Zacznijmy od początku.

-Pazio wycina Kucharczyka, a gwizdek milczy. Nie ma faulu, choć powinna być czerwień i to gospodarze graliby w osłabieniu praktycznie przez cały mecz.

-Tuż przed pierwszą akcją, po której został podyktowany pierwszy karny, Kostrzewa fauluje Vrdoljaka. Ponownie cisza, akcja idzie dalej, Wawrzyniak popełnia błąd i wylatuje z boiska fundując rywalom karnego.

-Drugi karny był podyktowany nieprawidłowo. Bereszyński fauluje Japończyka przed polem karnym i Lechii należał się rzut wolny.

-Za chamski faul Bereszyński w końcówce powinien obejrzeć bezpośrednio czerwień, a nie drugą żółtą. Nie wytrzymał emocji - trudno, ale za to się odpowiada.

@DOWN

Jasne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Chyba przeszłości. smile_prosty.gif Pan Musiał już drugi, po Białymstoku, raz wysyła przekaz, że kiedy on sędziuje Legii mecz wyjazdowy to gospodarze mogą łamać kości Legionistom, bo on i tak tego nie zauważy.

Jedyny plus taki, że na tabeli to się nie odbiło, bo zarówno Górnik jak i Wisła wtopiły. Co zresztą sprawia, że Legia przezimuje na czele tabeli - musiałby się stać prawdziwy kataklizm na Łazienkowskiej za tydzień, zeby Górnik wyprzedził nas bilansem bramkowym (zakładając, że sami wygrają z Lechią w sobotę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się ciszy w temacie, bo po decyzjach sędziów w przyszłości na korzyść Wojskowych, zaraz była bura jak to warszawianie zyskują dzięki dwunastemu zawodnikowi.

Pierwsza rzecz, nie wszyscy muszą oglądać Legię. Ostatnio grali tak słabo, że od patrzenia na ich mecze aż zęby bolały. Bardziej istotne wydaje się, że po tych wszystkich sytuacjach na korzyść Legii w innych meczach, teraz gdy coś takiego przydarza się stołecznej drużynie wielu uważa, że jest jakaś sprawiedliwość na tym świecie. Zdarzyło się to, co po części zapowiadałem. Będą takie mecze, gdzie sędziowie zaczną gwizdać w drugą stronę, żeby nie być posądzanymi o faworyzowanie Wojskowych. Dziwne, że akurat Musiał popełnił tyle tych błędów, bo uważam, że jest to jeden z lepszych polskich sędziów.

EDIT: Oglądałem skrót i rzeczywiście kilka sytuacji odgwizdano na niekorzyść Legii. Najpierw czerwień dla Pazio, następnie faul na Vrdoljaku, po którym pada gol na 1:0, wreszcie karny na 2:0. Z tej ostatniej decyzji rozgrzeszyłbym sędziego, bo przy tej widoczności i dużej ilości śniegu na boisku mogło być ciężko z właściwą oceną, gdzie znajduje się pole karne. Z drugiej strony czy sędzia wypaczył wynik meczu, myślę, że nie do końca. Legia przyjechała dość kiepsko umotywowana i ta statystyka 15-0 w strzałach w pierwszej połowie robiła wrażenie. Można oczywiście pogdybać czy Lechia grająca w 10-tkę na 11 legionistów dawałaby radę tak grać.

PS Kuciak dziwnie się zachowywał. Najpierw prawie sprezentował gospodarzom gola, bo bardzo słabym przyjęciu piłki, a następnie miał pretensje do Matsui po wykonanym rzucie karnym. Tyle, że powtórki pokazały, że Japończyk nie zatrzymał się podczas egzekucji jedenastki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuciak to zawinił przy obu karnych, zresztą czemu on się wcale w żaden róg nie rzucił? Co do sędziego, to fakt popełnił błędy, największy to chyba ten z drugim rzutem karnym, bo jak oglądałem LIgę+Extra to p.Sławek mówił, że przy pierwszym karnym sędzia:

1. Był źle ustawionym

2. Pazio też odegrał szopkę i sędzia mógł uznać, że doszło do zderzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Górnik nie wykorzystał szansy na doścignięcie Legii :-)

Meczów Legii nie oglądam, bo grają już od dłuższego czasu. Zresztą przy innych meczach naszej ukochanej Ekstraklasy również można zasnąć.

Legia zagrała wczoraj fatalnie. Widziałem tylko skrót mecz, ale dawno nie było, żeby Legia dostała aż dwie czerwone kartki. O ile pierwszy karny można jakoś wytłumaczyć, to drugi już nie

m(s)

Sędzia na pewno nie był w dobrej formie. Tylko ile to razy inne zespoły zostały skrzywdzone przez sędziów. Nawet na spotkaniu prezesów klubów I ligi, mówili że poziom sędziowania jest fatalny. Przecież Legia nie będzie miała tylko szczęścia do sędziów. Nie chcę mi się nawet liczyć, ile to razy Górnik lub inne kluby zostały skrzywdzone przez sędziów. Oczywiście zdarzały się przypadki, że Górnik korzystał na decyzjach sędziów. Niestety, ale trzeba się do tego przyzwyczaić.

PZPN musi coś zrobić z sędziowaniem, bo kiepsko to widzę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym chyba sposobem byłoby regulaminowe wprowadzenie możliwości podpierania się powtórkami z kamer. Sędzia główny mógłby gwizdnąć i zatrzymać grę na minutę czy trzy i przez radio poradzić się technicznego który siedziałby przy monitorach. I system chalange (jak w tenisie), w którym ze 3 razy na mecz, to trenerzy mogliby żądać powtórek. No i jakaś poszerzona Komisja Regulaminowa do której dokoptowano by także przedstawicieli klubów, Ekstraklasy S.A. a może i nawet klubów kibica. Bo na razie sędziowie z PZPNu odpowiadają przed ludźmi z PZPNu. To nie jest zbyt przejrzysty i skuteczny system.

Tylko powtórki mogłby uczynić grę ligową uczciwszą i sprawiedliwszą. Jest to na pewno rozwiązanie lepsze niż 2 dodatkowych sędziów bramkowych, którzy na razie tylko powiększali zamieszanie i zostali usunięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając trochę temat,. Obraniak dogadał się z Nawałką i chce grać w polskiej reprezentacji. Według mnie fajnie, że Ludo chce nadal grać w naszej drużynie. Brakuje nam dobrych "10" na boisku i póki co jego gra w kadrze na pewno będzie wzmocnieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, gdyby mówił po polsku... Drażni mnie to, że rozgrywki międzynarodowe coraz bardzie przypominają te klubowe. Tak się wszyscy śmialiśmy z Niemców, ale ich znaturalizowani kopacze chociaż znają narodowy język...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć to taki Podolski, Ozil czy Khedira to się wychowywali w Niemczech, więc to byłoby idiotyczne gdyby nie znali Niemieckiego. Natomiast polscy skauci wyszukują zawodników z zagranicy, którzy mają jakieś polskie korzenie i wychodzą takie kwiatki, że nie którzy nie znają historii Polski, czy nawet nie znają pojedynczych polskich słów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraniak wraca do kadry.

Kiedyś uważałem, że nie jest on tam tak potrzebny. Myślałem, że np.Zieliński będzie dobrą alternatywą na pozycję nr 10. Okazało się jednak inaczej. Można go krytykować, ale potrafi dobrze dośrodkować i szkoda jednak z niego rezygnować. Jednak musi mówić po polsku oraz nie stroić fochów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najnowszego newsa na stronie wp.pl :

Telewizja Polsat zakupiła prawa do meczów międzynarodowych na lata 2014-2018 - informuje serwis "weszlo.com". Medialny potentat miał zapłacić UEFA aż 35 mln. euro (ok 146 mln. złotych).

No i dobrze bo i tak oglądałem na Polsacie Sport, zawsze to lepsza oprawa audiowizualna, szczególnie raził w uszy ten komentarz na TVP.

Dziś pierwsze mecze w LM, zobaczymy komu się uda awansować, a jutro to już ta TVP pokaże, ale niech jeszcze Polsat wykupi LM i będzie można oglądać:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kolejka L.M jest wielką niewiadomą. Zespoły które mają awans mogą grać w rezerwie, ta kolejka to loteria w niektórych meczach. Jednak liczę że Juventus awansuje, wystarcza im remis.

Dla mnie niema teraz różnicy na czym są mecze międzynarodowe, ważne żeby były, a ja żebym miał te kanały. Ja nie patrze na komentarz, oprawę itd.

Gdybym na to patrzył, to faktycznie TVP z komentarzami to tragedia , Polsat ma zdecydowanie lepszych komentatorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość. Polsat ma lepszych komentatorów. W TVP tylko Laskowski daje radę, bo Zawackiego coś nie widać ostatnimi czasy. Zmorą wszelkich Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy jest właśnie brak komentatorów, bo Jasina czy Iwański są marni, a Szpakowskiego nie lubię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale, żeby nie byłoby takiej sytuacji, aby Polsat kazał sobie płacić w PPV te x złotych za obejrzenie gry reprezentacji Polski. Mimo wszystko marzę, aby nc+ wykupiło licencje na Mistrzostwa Świata i Europy, lecz to niestety marzenia ściętej głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podczas meczu z Czarnogórą, kiedy to nie było ogólnodostępnej transmisji, sponsorzy podnieśli larum, że widownia była za mała. A że sponsorzy mają bardzo dużo do powiedzenia, to nie ma się co obawiać o brak meczów polskiej reprezentacji w otwartym kanale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ wyniki w tej kolejce, spodziewałem się niespodzianek ale nie aż tyle. Jedną z nich jest przegrana i odpadniecie Juventusu. Horror Borussii, mało brakowało a na Lewandowskiego padły by gromy za sytuacje na sam z bramką, gdzie trafił w boczną siatkę. Do tego dodajmy porażkę Arsenalu który o mały włos byłby za burtą L.M. Wyniki dla mnie niespodziewane. Gratulacje dla Borussii która nie oczekiwanie wygrała grupę śmierci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Juventusu. W lidze włoskiej grają bardzo dobrze, a w LM jakoś słabo grali. Od razu mi się przypomniał mi się mecz na stadionie Narodowym z Anglikami :-)

BVB choć miała pewne problemy, udało im się awansować. Dobrze, że Lewy strzelił gola.

Seria pomyłek sędziowskich ciąg dalszych. Jak pisze portale, w meczu Schalke z Basel, sędzia uznał bramkę, choć na pozycji spalonej było aż 4 zawodników. Także- Polska nie jest sama z błędami sędziowskimi :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historyczny moment dla polskiej piłki. Legia zdobyła gola w ostatnim swoim spotkaniu udowadniając, że nie zależy im na LE, bo są za mocnym zespołem!. Maciek Iwański po tym meczu będzie miał co dzieciom opowiadać, a bramka Jodłowca będzie pokazywana w TVP Historia. Brawo Legio!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj BVB widać, że przez niemal całą drugą połowę się męczyła. Walili, bili, stukali, ale w końcu zdobyli bramkę. Znowu w końcówce. Myślałem, ze OM im jeszcze w doliczonym czasie bramkę wpakuje, to by było dopiero.

Lewy nie strzelił na pustą? Nie on pierwszy i nie ostatni. Trzeba czekać teraz na losowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apollon Limassol - Legia Warszawa 0:2

Brawo Legia, w końcu niezłe spotkanie piłkarzy Jana Urbana. Pytanie tylko czemu tak późno? Czemu piłkarze zaczęli grać dopiero, gdy pozostało walczyć o pietruszkę? Oby ten wynik natchnął piłkarzy odpowiednio, by mogli zdobyć 3 punkty w meczach z Cracovią w lidze. i Górnikiem w PP.

Bereszyński. O ile gra całkiem niezła, to zachowanie w 69 minucie to idiotyzm. Niepotrzebna reakcja, Legia grałaby w przewadze. Niestety jednak po raz drugi mecz z rzędu osłabia swój zespół.

Pinto. Podkreślam to co sądziłem o tym gościu od początku, gdy trafił do Wojskowych. Gra słabo, poniżej oczekiwań, ba poniżej naszego ligowego poziomu. W dzisiejszym meczu mnóstwo niecelnych podań. Zero pożytku, zimą powinien poszukać nowego pracodawcy.

Dwaliszwili. Nie wiem który już kolei słaby mecz tego zawodnika. Niewidoczny przez większość spotkania, a gdy dostaje piłkę szybko ją traci. W sytuacji sam na sam nie trafia do siatki.

Brzyski. Robi swoje na skrzydle, celne wrzutki są jego atutem. Najgroźniejsze akcje warszawian najczęściej padają po jego podaniach. Dzisiaj nie tylko asystuje, ale także zalicza piękną bramkę z rzutu wolnego. Jak dla mnie Nawałka powinien mieć dla niego miejsce w składzie.

Jodłowiec. Pewny punkt w drugiej linii drużyny. Odegrać szybko potrafi, a i sam skutecznie wyręcza kolegów wykańczając akcje w polu karnym rywala.

Rzeźniczak. Chyba najlepszy z obrońców Legii w tej rundzie. Niegdyś prawy obrońca, teraz solidnie broni dostępu do bramki Kuciaka jako stoper. Rzadko się myli i gra dojrzale, co na pewno sprawia, że trener Urban może wybierać go do składu w ciemno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...