Jump to content
PLDan

Piłka Nożna VI

Recommended Posts

Zagłębie co z Wami? Kolejny mecz w czapę. Miała być walka o mistrzostwo, a zaraz będzie walka o utrzymanie się  w górnej połowie tabeli. Czyżby brak Dąbrowskiego (który nie łapie się do podstawowej jedenastki Legii) i Piątka (który strzelił 2 bramki w 10 meczach Ekstraklasy) to takie straszne osłabienie? Jestem rozczarowany, bo to drużyna budowana na zdrowych fundamentach, z której powinna brać przykład reszta zespołów. Tymczasem forma ostatnio pod kreską.

Jutro Śląsk gra z Legią. Zastanawiam się ilu kibiców przyjdzie zobaczyć grę klubu ze stolicy. Dotychczasowo w 8 meczach na stadionie we Wrocławiu przyszło średnio 9287 widzów. Słabo to wygląda patrząc na to, że maksymalna pojemność to ponad 45 tysięcy...

Ja nie bede ocenial gry naszego Zaglebia, bo kazdy widzial, ze to kryminal, ale JAK DOBRZE, ze paru zawodnikom koncza sie kontrakty po sezonie, arivederci papa! A trener niech dalej sabotuje sklad naszym superstrzelcem Papadopulosem, Adas Buksa przez dwa ostatnie mecze wypracowal wiecej niz nasz sympatyczny Czech, mlodym sie bardziej chce i maja wiecej ambicji!

Niespodzianki nie ma, Legia z łatwością wygrywa we Wrocławiu. Równie przewidywalnie było z frekwencją - Legia przyciąga jak magnes, 22004 kibiców przyszło zobaczyć ten mecz. To rekord dla dolnośląskiego klubu w tym sezonie Ekstraklasy, poprzednio ponad 13 tysięcy kibiców zameldowało się w meczu przyjaźni z Lechią.

Czeka nas teraz mecz o wszystko ze Sportingiem, choć szczerze mówiąc trudno mi wierzyć w zwycięstwo. Do końca roku pozostanie wymagające spotkanie w Gliwicach. Pyknięcie Górnika Łęczna i Wisły Płock jeśli ich forma się nie zmieni nie powinno być problemem.

Wymagajace spotkanie w Gliwicach? Ogladalem dzisiajszy mecz i to co oni prezentuja to IV liga. Chociaz i tam graja lepiej.

Edited by trzpelek

Piast u siebie jest dla nas wymagającym przeciwnikiem odkąd powrócił do Ekstraklasy. Na 4 mecze wygraliśmy raz, dwukrotnie ponieśliśmy porażkę i raz spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Zwycięstwo było w sezonie 2013-2014, kiedy ligę zjedliśmy jednym kęsem broniąc mistrzostwo Polski.

Pamiętaj jakie jest parcie na Górnym Śląsku jak przyjeżdża Legia. Gliwiczanie nie mają najgorszych piłkarzy i mimo ostatniej kiepskiej gry nie lekceważyłbym ich. Wiadomo, że po tym co prezentuje teraz Legia można spokojnie zakładać wynik 2:0 dla gości.

Przed chwilą, EtrOo napisał:

Z tego co piszesz to podobno wszędzie jest parcie jak przyjeżdża Legia :icon_biggrin:

Patrząc na jednorazowy wzrost liczebności kibiców gospodarzy to nie da się tego ukryć ;).

Dobrze sie patrzy na gre Buksy. Agresywny, idzie do kazdej pilki, bardzo aktywny. Nareszcie mamy 3 punkty na ciezkim terenie!

20 minut temu, trzpelek napisał:

Dobrze sie patrzy na gre Buksy. Agresywny, idzie do kazdej pilki, bardzo aktywny. Nareszcie mamy 3 punkty na ciezkim terenie!

Oglądałem skrót na ekstraklasa tv i muszę przyznać, że Buksa bardzo dobrze się zaprezentował. Strzelił bramkę po składnej akcji całego zespołu, zaś dwa strzały zmierzające do bramki bramkarz wybronił. Tak zasadniczo to gra Zagłębia wyglądała inaczej w stosunku do innych meczów, ze wskazaniem na plus oczywiście. 

Edited by goliat

Dnia 2.12.2016 o 17:51, mateusz(stefan) napisał:

Patrząc na jednorazowy wzrost liczebności kibiców gospodarzy to nie da się tego ukryć ;).

Magia Pazdana :D Sam na mecze z Legią głównie jego obserwowałem...nie zawiodłem się, koleś gra duuuużo wyżej niż nasza liga...na początku myślałem że tak jest postrzegany bo kadra, bo EURO itd. Ale nie, on jest po prostu lepszy od reszty...myślę że w Hiszpanii czy Anglii na lajcie by się odnalazł

Edited by EtrOo

Co to się dzieje w tej kolejce.

Faworyt Termalica przegrywa u siebie przerywają niezłą serię.

Legia prowadzi 2:0, by prawie przegrać 2:3.

Korona zostaje powstrzymana przez Piasta.

Pogoń dzieli się z punktami ze Śląskiem.

Wisła objeżdża lidera 3:0.

Górnik Łęczna nie przegrywa z Cracovią.-

To tylko Ekstraklasa, nic nowego :D 

A Legia zagra w LE na wiosnę. Sporting moze i ma mistrzów Europy w składzie, ale wczoraj wiele zrobić nie mogli. Jasne, kilka razy było gorąco, ale to można było przewidzieć. 

Edited by Demilisz

Wynik lepszy niż gra. Nie bez przyczyny obawiałem się tego meczu, Piast spokojnie mógł stuknąć nam dwie bramki i byłoby 2:0. Z takim wynikiem nie gra się lekko, piłkarze gospodarzy byliby inaczej ustawieni. Na początku drugiej połowy też nas zdominowali. Jednak jest 5:1 i wracamy na podium. Pozostanie pyknąć Górnika u siebie, by zakończyć ten rok z dobrym akcentem. Vadis jest nie z tej Ziemi.

Prezesie Paprocki pamietaj abys nie zaspal podpisania nowego kontraktu ze Zbyszkiem Malkowskim, bo jego kontrakt konczy sie 31.12.16, a to aktualnie najlepszy bramkarz ekstraklasy.Podpisz przed Swietami, bo pozniej mozesz zapomniec, a kiepsko by bylo gdybys obudzil sie po Sylwestrze z reka w nocniku. :)

Z tym najlepszy bramkarz ekstraklasy to trochę popłynąłeś. Ja rozumiem, ze Małkowski jest liderem kielczan i nie raz tyłek im ratuje, jednak nie stawiałbym go w top 3.

Tak wyglada tabela uwzgledniajaca tylko gole Polakow (20 spotkan):

1. Zaglebie Lubin - 39pkt

2. Cracovia - 36pkt

3. Lech Poznan - 35pkt

4. Ruch Chorzow - 34pkt

5. Wisla Krakow - 33pkt

6. Arka Gdynia - 31pkt

7. Lechia Gdansk - 29pkt

8. Pogon Szczecin - 27pkt

9. Wisla Plock - 24pkt

10. Jagiellonia Bialystok - 24pkt

11. Bruk-Bet Termalica - 20pkt

12. Gornik Leczna - 19pkt

13. Korona Kielce - 19pkt

14. Slask Wroclaw - 19pkt

15. Legia Warszawa - 19pkt

16. Piast Gliwice - 16pkt

Najdluzsza passa bez straty gola w sezonie:

375 - M. Putnocky

373 - M. Pawelek

330 - M. Polacek

302 - M. Kelemen

Aktualnie naj K. Jalocha - 109

A jak uwzględnisz tylko obcokrajowców to będzie wyglądać inaczej. I co z tego? :) Legia celowała w Ligę Mistrzów, a skoro nie udawało się to przez 20 lat no to raczej łatwo stwierdzić, że na Polakach do LM się wejść niezbyt da. Więc sięgnięto po obcokrajowców. Jak widać - opłacało się. 

Zresztą mało który liczący się klub zachodni opiera się na graczach z rodzimej ligi. 

Edited by Demilisz

Dnia 18.12.2016 o 23:11, trzpelek napisał:

A kogo bys wstawil w swojej top 3?

Nie daję numerków, ale oni znaleźliby się w mojej topce nominowanych.

A. Malarz - gość, który niejeden mecz Legii uratował. Za Hasiego miał jeszcze więcej roboty, ale nawet w starciach z takimi rywalami jak Real pokazywał klasę. Gdyby nie jego szalone parady Legia tkwiłaby teraz w dolnej ósemce, a ten rok byłby kolejnym bez LM dla polskiego klubu.
Bilans w Ekstraklasie 16/17: 19 spotkań - 22 stracone gole - 7 czystych kont

M. Putnocky - Już grając w Ruchu pokazał prawdziwy potencjał. W Lechu dzięki skuteczniejszej defensywie mógł wykręcić jeszcze lepsze statystyki. W ostatnich 4 meczach Lecha nie pojawił się na boisku, ale nie umniejsza to jego zasług. IMO jeden z lepszych transferów Lecha w ostatnim czasie.
Bilans w Ekstraklasie 16/17: 16 spotkań - 9 straconych goli - 9 czystych kont

M. Kelemen - Pewnie wielu nie spodziewało się, że ten zawodnik wypali w Jagiellonii. Nie zmienia faktu, że sporą cegiełkę dołożył do tego, że klub z Białegostoku jest liderem Ekstraklasy. W porównaniu do swoich kolegów jest już weteranem, a mimo wieku trzyma poziom, co tylko pokazuje jego klasę. Wydawało się, że trudno będzie zastąpić kogoś, kto uchodził za odkrycie ligi, młodą gwiazdę. Tymczasem Słowak poza jednym spotkaniem (ze Śląskiem z powodu stłuczenia kolana) nie oddał miejsca w bramce.

Bilans w Ekstraklasie 16/17: 19 spotkań - 20 straconych goli - 5 czystych kont

W Legii zmarnowałby się. Wygryźć Arka byłoby trudno.

Kurde, dwóch czołowych napadziorów odchodzi z klubu. Mam nadzieję, że klub ściągnie co najmniej dwóch średnich w ich miejsce, bo inaczej nie będzie miał kto strzelać goli na Ajax.

Ciekawostka:

http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Sport/Ultras-World-Legia-Warszawa-ma-najlepszych-kibicow-na-swiecie-00034488