Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PLDan

Piłka Nożna VI

Polecane posty

Jak ktoś mi mówi, że w naszym kraju panuje zbyt mocna krytyka i mamy zbyt duże wymagania, to popatrzcie się na oficjalną stronę MU jaka tam zadyma z trenerem jest. Różne parodie, żarty i zdjęcia Giggsa w postaci Zombie. Nie dowierzam co się z tym zespołem dzieje. Ciekawi mnie czy Moyes już jest na minie czy będzie nadal trenował i czy nadal będzie odpowiadał za rozwój klubu. Ostatni raz trzy porażki pod rząd były 14 lat temu podajże. Zespół gra beznadziejnie, słabo bez charakteru.

Tylko Arsenal :D :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mi mówi, że w naszym kraju panuje zbyt mocna krytyka i mamy zbyt duże wymagania, to popatrzcie się na oficjalną stronę MU jaka tam zadyma z trenerem jest. Różne parodie, żarty i zdjęcia Giggsa w postaci Zombie.

Oficjalna czyli jaką? Hmm?

Nie dowierzam co się z tym zespołem dzieje. Ciekawi mnie czy Moyes już jest na minie czy będzie nadal trenował i czy nadal będzie odpowiadał za rozwój klubu. Ostatni raz trzy porażki pod rząd były 14 lat temu podajże. Zespół gra beznadziejnie, słabo bez charakteru.

Tylko Arsenal biggrin_prosty.gifbiggrin_prosty.gif

Dzisiejszy mecz przegrany był głównie przez karnego z kapelusza jaki podyktował sędzia Mariner dla Sunderlandu. Inna rzecz, że piłkarze United szału na boisku nie robili. To tylko pierwszy mecz półfinałowy, rewanż 22 stycznia ale moim zdaniem lepiej by było wystawić samych młodzików do rewanżu, mieliby więcej ambicji niż ich starsi koledzy. Martwią także kontuzje, dzisiaj Evans schodził z boiska z urazem, oby nic poważnego nie było. Dzisiaj urazu nabawił się też Rafael. Evra już nie ten sam co parę lat temu, Smalling słaba forma, a Buttner to więcej hałasu robi niż działań i mamy dziurawą obronę. Jakby mało było kłopotów.

Ale i tak mogę się założyć, że Arsenal nie zdobędzie mistrzostwa. Odpadnie z wyścigu jak Liverpool. Szczególnie, że poważnej kontuzji nabawił się Walcott. Faworytem do wygrania ligi jest Manchester City, niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, puchar Myszki Miki :D Jeśli nawet jego nie potrafimy zdobyć (ok, jest jeszcze rewanż, ale na OT, więc na 99% odpadliśmy), to co my potrafimy? Najbardziej żenujące było wczoraj to, że Moyes wystawił najsilniejszy dostępny skład. Ponadto kontuzji cały czas przybywa, a najważniejsi piłkarze mają kontrakty do końca tego sezonu. Kto normalny chce grać w tonącym okręcie? Teraz nie mamy piłkarzy pokroju Giggsa, czy Scholesa, że są z drużyną na dobre i na złe. Teraz naszym liderem jest Rooney, który chce odchodzić przy nawet najdrobniejszych potknięciach. Albo van Persie, co to przyszedł zwabiony tylko tym, że w końcu zdobędzie puchar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie niestety

Ekstraklasa nie będzie na Polsacie i będzie miała wyłączność NC+

Szkoda, bo Polsat starał się ligę robić obiektywnie i ma kilku fajnych komentatorów. Teraz będę musiał się chyba na NC+ przejść, bo nie oszukujmy się tam lecą najlepsze ligi, a Polsat ma: Ligę siatki i ręczną, a Orange ma: 1 ligę, Włochy i Francja

Warto podkreślić, że poziom komentowania się stacza na NC+ Oglądałem tam u nich 6 meczy LE z Legią i było jednostronnie. Legia gra znakomicie, ale przegrywa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie na temat zimowych mistrzostw świata w Katarze? Jak dla mnie to chory pomysł i widać że mafia Fifa poleciała na kasę od szejków z Kataru. A można było zrobić w stanach...

Co do Moyesa to trafiłem na jakiejś stronie na zabawny komentarz na temat trenera manchesteru. ,

"Moyes jest jak całoroczna gwiazdka: wszystkim rozdaje prezenty. Nie wygrałeś z nami od X meczów? Teraz wygrasz! Od X lat przegrywałeś na naszym stadionie? Czas skończyć tę passę!

Dobry Dziadek Moyes obdaruje wszystkich..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowy Mundial byłby dla mnie największym nieporozumieniem jakie w ostatnich latach można zaobserwować w świecie piłki nożnej i sportu ogólnie. Nie jest to jeszcze ostateczna decyzja, FIFA ma jeszcze sporo czasu, by spróbować się dogadać z UEFA, innymi kontynentalnymi federacjami i krajowymi związkami, bo to właśnie tu będzie największy problem. Takie zagranie strasznie namieszałoby w rozgrywkach ligowych i pucharowych. Weźmy przykład samych lig europejskich, gdzie w sporej części w terminach zimowych normalnie toczą się rozgrywki ligowe i pucharowe. Trzeba, by wtedy całkowicie zreorganizować na ten jeden sezon, może dwa rozgrywki, a to niekoniecznie musi się spodobać sponsorom i telewizjom. UEFA pewnie również musiałaby zmienić trochę kalendarz LM i LE, bo takie ważne spotkania po jakby nie patrzeć wyczerpującym turnieju na trudnym terenie (nawet w zimie) źle mogłyby wyglądać przy ogólnym zmęczeniu zawodników.

Pożyjemy, zobaczymy jaka będzie ostateczna decyzja, ale przed jej podjęciem FIFA powinna wpierw pozałatwiać wszelkie sprawy z federacjami kontynentalnymi i krajowymi.

@edit

Zresztą samo przyznanie organizacji Mundialu Katarowi było ze strony FIFA błędem. Nie twierdzę, że im się to nie należy, bo skoro są to MŚ to każdy powinien mieć taką możliwość, ale teraz wygląda to tak jakby członkowie FIFA dopiero teraz odkryli, że w tamtym rejonie świata w okresie letnim panują bardzo wysokie temperatury. Ewentualna zmiana terminu może odbić się FIFA i pozostałym sporą czkawką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MŚ w zimie :-) Byłoby to ciekawe.

FIFA zrobiła błąd przyznając organizacje MŚ Katarowi. Warto również pamiętać że w 2022 roku będą również Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Już widzę niezadowolenie ze strony największych lig. Przecież to zaburzy cały cykl ligowy.

Sam jestem ciekawy, jak rozwiąże to FIFA.

W Górniku sporo się dzieje. Mączyński odszedł do Chin. Prezes ma dziś się zjawić w Zabrzu, ale coś czuję że odejdzie w zimie. Teraz klub może jeszcze zarobić.

Dużo zawodników jest sprawdzanych. Z wypożyczeń wróciło kilku piłkarzy. Zobaczymy kto zostanie a kto odejdzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia Warszawa będzie miała nowego właściciela. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zostaną podpisane dokumenty i właścicielami stu procent akcji klubu zostaną dwie osoby prywatne. Uwaga: Legię kupują od ITI Bogusław Leśnodorski oraz Dariusz Mioduski! Wszystko więc potoczyło się w sposób nadzwyczajny: prezesowi klubu tak bardzo spodobało się prezesowanie, tak bardzo wkręcił się w codziennie zarządzanie klubem, że aż postanowił pójść krok dalej ? namówił kolegę na wspólną inwestycję. Transakcja oznacza, że Legia nie będzie miała już ani złotówki długu wobec koncernu ITI.

Informacja dnia. Jak to przeczytałem myślałem, że zejdę. Bardzo mnie to cieszy i mam nadzieje, że Legia wyjdzie na prostą i będzie przynajmniej przyzwoicie nas reprezentowała w LE (o LM nie mówię, bo to jest nie możliwe przez najbliższe 10 lat)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie na temat zimowych mistrzostw świata w Katarze? Jak dla mnie to chory pomysł i widać że mafia Fifa poleciała na kasę od szejków z Kataru. A można było zrobić w stanach...

Również uważam ze jest to wielka pomyłka organizować mistrzostwa świata w Katarze.

Piłkarzom ciężko gra się nawet przy 30 stopniowym upale, a co dopiero w okolicach 40stopni.

Mundial w zimie to wielka pomyłka, lecz może być ciekawie. Jednak to odbije się stanowczo na rozgrywkach w Europie.

Również czekam jak tą sytuację rozwiąże FIFA.

Nie jestem fanem Legii, ale jeśli zmiana właściciela ma zaowocować dobrą grą w Europejskich pucharach, to życzę Legii jak najlepiej .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja FIFY o Zimowym Mundialu to był dzień udawania głupiego w mediach. Większość komentatorów krążyła obok oczywistego faktu, że Katarczycy kupili sobie ten Mundial. Ten cały zjazd przyznający mundiale był bardzo podejrzany, bo to był pierwszy raz kiedy decydowano na 2 turnieje naprzód. I będą kłopoty i w Rosji i w Katarze. Pieniądze zostały już wydane a teraz decydenci FIFY próbują się rakiem wykpić z obietnicy (którą krytykowali wszyscy obserwatorzy). Mam nadzieję, że Szejkowie postawią jednak na swoim :):D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cristiano Ronaldo zwycięzcą plebiscytu FIFA i magazynu "France Football" na najlepszego piłkarza roku.

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Wiem, że ostatnie Złote Piłki Messiego też brzmią śmiesznie, bo niewiele wtedy osiągał. Fakt, śrubował jakieś tam rekordy strzeleckie, ale byli od niego lepsi (patrz np. Iniesta).Teraz Złotą Piłkę dostaję C. Ronaldo za...nic. Portugalczyk nic nie osiągnął w ubiegłym roku. Byłem pewny, że Ribery zgarnie statuetkę, bo wygrał wszystko co było do wygrania. Jak dla mnie ta decyzja jest absurdalna i bardzo krzywdzi zawodnika Bayernu. Spisek? Nie wnikam. Skandal? Jak dla mnie na pewno. Brzmi to tak jakby zdobył ją Lewandowski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiechłem. 8 na 10 kibiców Barcelony, z którymi miałem kontakt dało Złotą Piłkę za ten rok dla Ronaldo. Wiadomo, Leo nie wygrał (przy okazji szacunek dla Argentyńczyka za wypowiedź po przyznaniu nagród), bo grał słabo, to nie mógł zdobyć żelek z Madrytu. W 2010 roku była podobna sytuacja. Sneijder zdobywa potrójną koronę, ciągnie Holendrów do finału MŚ i nie był nawet w finałowej trójce. ZP zdobywa Messi. Sneijder miał więcej atutów niż Ribery w tym sezonie. No i też takie nic. W pojedynku na szczycie (fakt, że baraże, ale co chociażby w nich pokazał Franck?) z Ibrą, CR7 zdobywa 4 bramki, w tym 3 w Szwecji. 9 bramek w fazie grupowej LM co nie udało się nikomu w historii. ZP to nagroda indywidualna, a w tym Portugalczyk był lepszy od Francuza. Wyjąć go z gry Realu, czy Portugalii, to Portugalia nie byłaby na MŚ, a Królewscy straciliby bezpowrotnie szanse na walkę z Atletico czy Barceloną. Franck dostał nagrodę najlepszego piłkarza Europy, tak jak i Iniesta w tamtym sezonie za EURO 2012. ZP wtedy dostał Messi, teraz Ronaldo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie znacznie większą kpiną jest wybór jedenastki sezonu. O ile mnie oczęta nie mylą, mamy w niej... czterech piłkarzy Barcelony! Zastanawiam się czy nie mam problemów z pamięcią, bo to chyba Bayern rozwalił w dwumeczu Katalończyków 7:0, a nie odwrotnie. Tymczasem dominujący na wszystkich frontach Niemcy uzyskali wyróżnień zaledwie trzy. Znaczy, że w ostatnim sezonie Dani Alves zjadał na śniadanie Alabę i Boatenga, a Xavi (którego osobiście cenię) dawał swojej drużynie więcej niż Martínez czy Robben? Obawiam się, że póki Barcelona nie zostanie przejęta przez fachowca pokroju Moyes'a, nadal będzie zgarniać wyróżnienia z automatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elesshar

Nie zgadzam się z Ronaldo, co do reprezentacji. Przez całe eliminacje dziadował, brzydko mówiąc i pokazał się dopiero w ostatnich meczach ze Szwecją. Na plus można mu zapisać, że błysnął w decydującym dla kadry momencie. Obaj strzelili identyczną liczbę goli w eliminacjach - po cztery. Tyle, że u Ronaldo był hattrick z Irlandią Północną i bramka z Luksemburgiem, a Ribery raczej nie należy do czołowych strzelców Europy. Pod względem reprezentacyjnym powiedziałbym, że remis ze wskazaniem na Portugalczyka. Pod względem osiągnięć zespołu, to nie ma porównania. Bayern wszystko wygrał, Real wszystko przegrał. Według mnie to nie był jednak taki "steal" jak Messi wyciągający z kieszeni nagrodę Sneijderowi w 2010, bo tam Argentyńczyk przegrał z Holendrem na wszystkich polach.

Byłem pewny, że Ribery zgarnie statuetkę, bo wygrał wszystko co było do wygrania. Jak dla mnie ta decyzja jest absurdalna i bardzo krzywdzi zawodnika Bayernu. Spisek? Nie wnikam. Skandal? Jak dla mnie na pewno.

Może bym się zgodził, ale cuchnie mi trochę hipokryzją. Przecież Messi też ostatnio wygrywał Złotą Piłkę w cuglach i nie zawsze mu się należała. Poza tym Ribery'ego i tak wyprzedził w głosowaniu Messi, który przez znaczną część minionego roku albo nie grał, albo grał słabo (jak na siebie). To nie żaden skandal tylko norma, bo większość głosujących nie ocenia merytorycznych zasług tylko głosuje na swoich ulubieńców/największe gwiazdy. Co powiedzieć o takim Nawałce, który wsadza na pierwsze miejsce Lewandowskiego?

Dla mnie znacznie większą kpiną jest wybór jedenastki sezonu. O ile mnie oczęta nie mylą, mamy w niej... czterech piłkarzy Barcelony! Zastanawiam się czy nie mam problemów z pamięcią, bo to chyba Bayern rozwalił w dwumeczu Katalończyków 7:0, a nie odwrotnie.

Wszyscy się już przyzwyczaili, że Barca to, Barca śmo. Najlepsza drużyna świata i w ogóle w historii, więc jak tu nie umieszczać dalej jej piłkarzy w drużynie? Nie martw się, zaraz ludzie się "przestawią" na Bayern jako najlepszy zespół w historii świata i będziemy mieli przez kolejne lata ten sam cyrk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc Złota Piłka dla Ronaldo. Już jakiś czas temu przestałem się interesować tą nagrodą, bo od dłuższego czasu ciężko ją w jakikolwiek sposób zinterpretować. Zresztą ciężko też stwierdzić za co dokładnie ta nagroda jest przyznawana. Skoro jest to nagroda dla najlepszego zawodnika w danym roku, to powinniśmy chyba jednak patrzeć przez pryzmat indywidualnych osiągnięć i ich wkładu w ewentualne sukcesy klubowe, czy reprezentacyjne. Choć to nie one wg mnie świadczą o klasie piłkarza. Z drugiej strony mamy świetnych piłkarzy, którzy z klubami wygrywają wszystko, ale ich wkład w grę drużyny nie jest jednak aż tak wielki. Od zawsze są to właśnie takie dwie sytuacje, a tylko jeden piłkarz może być zwycięzcą, więc normalnym jest to, że ktoś będzie takie decyzje negował. Ciężko zadowolić obie grupy piłkarzy i ich fanów.

Nie będę oceniał tej decyzji, bo właściwie cała trójka w tym roku się w pozytywny sposób wyróżniała. Nawet Messi, którego męczyły kontuzje to w meczach, w których występował prezentował się świetnie. Na wyróżnienie zasłużyło też kilku innych zawodników...

Moim zdaniem nagroda ta znacznie straciła na znaczeniu. Organizatorzy powinni chyba przemyśleć sens jej istnienia i ewentualnie wprowadzić jakieś kryteria względem których powinni być oceniani piłkarze. A nie powinny o nagrodzie decydować prywatne preferencje zawodników, dziennikarzy i trenerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ostatnie Złote Piłki Messiego też brzmią śmiesznie, bo niewiele wtedy osiągał. Fakt, śrubował jakieś tam rekordy strzeleckie, ale byli od niego lepsi (patrz np. Iniesta).Teraz Złotą Piłkę dostaję C. Ronaldo za...nic. Portugalczyk nic nie osiągnął w ubiegłym roku. Byłem pewny, że Ribery zgarnie statuetkę, bo wygrał wszystko co było do wygrania. Jak dla mnie ta decyzja jest absurdalna i bardzo krzywdzi zawodnika Bayernu. Spisek? Nie wnikam. Skandal? Jak dla mnie na pewno. Brzmi to tak jakby zdobył ją Lewandowski.

Być może coś mi umknęło, ale czy przypadkiem Złota Piłka to nie jest nagroda dla piłkarza, który zaprezentował SIĘ najlepiej w trakcie ubiegłego? Czy może przemianowali ją na nagrodę dla jednego z graczy najlepiej prezentującej się drużyny? Bayern to kolektyw, w którym jest kilku kluczowych graczy (Ribery, Robben, Muller, Lahm), ale żaden z nich nie sprawiał regularnie, że mecze stawały się teatrem jednego aktora, a moim zdaniem głównie w ten sposób można w całkowicie zespołowym sporcie, jakim jest piłka nożna, oceniać indywidualny geniusz zawodnika. W tym wypadku dużo lepszymi kandydatami do takiej nagrody są Ronaldo, Ibrahimović czy chociażby Bale, który do czasu ciągnął Tottenham w górę jak mógł.

W decydującej fazie to Ronaldo praktycznie w pojedynkę wprowadził Portugalię na mundial (przypomnę może, 4 gole w dwumeczu), więc twierdzenie, że absolutnie nic nie osiągnął jest trochę nie fair. Jak najbardziej zasłużenie zwyciężył, przy czym po wytypowaniu finałowej trójki powinien konkurować z kimś innym. No ale wtedy to już w ogóle byłaby wielka drama, że nie ma tam kogoś z Bayernu (a nie konkretnie Ribery'ego!), który wszak wygrał wszystko...

To nie żaden skandal tylko norma, bo większość głosujących nie ocenia merytorycznych zasług tylko głosuje na swoich ulubieńców/największe gwiazdy.

Kalumnie i pomówienia, Del Bosque z pewnością poddał wszystkie nominacje starannej analizie, aby na tej podstawie wytypować koniec końców Xaviego i Iniestę. cool_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwi mnie decyzja co do wyboru Ronaldo.

Ribery wiele osiągnął z Bayernem, ale nie wyróżnił się niczym szczególnym. Messi jakby nie kontuzje, miałby szanse na wygraną.

Wybór Ronaldo, jak najbardziej popieram. Strzelił dużo bramek oraz odegrał kluczową rolę w reprezentacji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aston Villa - Arsenal 1:2

Mega mocne uderzenie Kanonierów dzięki któremu strzelili dwa gole w 60 sekund i wydawało się że spokojnie ogarną sytuację. Tak się jednak nie stało, bo podopieczni Lamberta wyszli dobrze przygotowani w drugiej połowie i byli zespołem lepszym od Arsenalu. Kompletnie zawiódł Oezil, widać było brak Wallcota. Na szczęście defensywą po raz kolejny świetnie zarządzał Mertesacker w porównaniu do jak zwykle fatalnego Kościelnego. W ekipie z Villa Park widać było duże osamotnienie Benteke który popisał się świetnym kontaktowym golem ze szczupaka. W ogólnym rozrachunku Londyńczycy wywieźli 3 pkt, ale Wenger do ostatnich chwil nie był pewien końcowego wyniku.

Sam mecz był niesamowicie wydłużony. Najpierw 8 min w pierwszej części (Gnabry trafił piłką w twarz gracza Villi) potem 6 min na koniec (krwawiący nos Rosickiego)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozpoczęliśmy ten rok, zwycięstwo 3:0 nad Norwegią, choć to nie było jakieś porywające spotkanie robi wrażenie. Najbardziej podobała mi się gra Brzyskiego, tego chłopaka było wszędzie pełno i chciało mu się strzelać z każdej pozycji. W bramce stanął Leszczyński , jednak ciężko mi go ocenić bo praktycznie nie miał okazji do wykazania się. Jednak w drugiej połowie miał kilka nie udanych zagrań, z których jednak wyszedł obronną ręką. Takie sparingi są dobre żeby zbudować dobry zespół, jednak w dzisiejszym spotkaniu spodziewałem się lepszej gry Norwegów.

W poniedziałek Mołdawia, spodziewam się okazałego zwycięstwa, i dobrej naszej gry tak jak było dzisiaj. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można tracić czas na oglądanie takich meczy? Takie sparingi nie dają absolutnie nic. Smuda to testował, Fornalik to testował i Nawałka idzie tą drogą. Sparingi z Norwegią i Mołdawią mógłbym zaakceptować, ale pod warunkiem, że zagraliby piłkarze z U-21, a tak to wybrano: dwóch, trzech średniaków, miernych piłkarzy Legii (wyjątkiem Bereszyński) i starych dziadków pół-amatorów. Naprawdę się zastanawiam nad samymi zgrupowaniami. Wilusz, Plizga czy Madej. Co dają takie powołania...

Takie pytanie. Czy w tych pseudo-spotkaniach wybił się ktoś z polskiej ligi? Grał ktoś potem w podstawowym składzie? Idę o zakład, że ze Szkocją pewnie zagra tylko dwóch zawodników: Wawrzyniak i Brzyski reszta pójdzie na dno. Aha i pewnie ze Szkocją wyjdziemy ZNOWU zupełnie inną jedenastkę.

Jeżeli ktoś będzie marnować czas oglądając Mołdawię to współczuje. Nie którzy mają ferie, więc idźcie zaszaleć. Pobiegajcie, pograjcie na kompie lub poczytajcie książkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takie mecze są bez sensu.

Ciekawie to skomentował Koltoń lub Kowalczyk, że takie mecze dla niektórych zawodników są po to, żeby mogli napisać sobie w statystykach 1A. Czyli że zagrali w reprezentacji. Jest tym sporo racji. Jednak dobrze zaprezentował się Wilusz. Fajnie jakby trafił do ekstraklasy.

Czerwona kartka dla naszego zawodnika. W sparingach rzadko to się zdarza, ale Polska jest wyjątkowa smile_prosty2.gif

Mecz sam w sobie był przeciętny, Norwegia zagrała bardzo słabo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BVB nie dość że gra słabo, to jeszcze kontuzja Kuby. Mam nadzieję, że nie sprawdzi się najgorsza diagnoza. Jednak nie wyglądało to dość dobrze. Widać że Kuba mocno cierpiał. Dziś mają być znane szczegółowe wyniki badań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Mata oficjalnie w United. Był najlepszym graczem The Blues w tamtym sezonie i gdyby nie on te ratowanie sezonu na koniec przez Beniteza miało by marny skutek. Niesamowita wszechstronność Hiszpana sprawiły że nie wyobrażałem sobie "11" w sezonie 13/14 bez niego. Mou postanowił jednak inaczej i trudno mi przewidywać jak by to wyglądało z Juanem w składzie, ale jak na razie wyniki Chelsea są świetne także zastrzeżeń nie mam. Jednak kwota mocno za duża. Bardziej adekwatne było by coś okolicach 27 mln.

Tymczasem do teamu ze Stamford przybył nie jaki Matić z Benfiki (nie znam gościa) za to niezmiernie cieszę się z pozyskania Salaha z Basel. Na ligowych średniaków w BPL może być jak znalazł, a ogólnie i w tamtym sezonie w LE i teraz pokazuję kawał niemałych umiejętności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tutaj jacyś fani Chelsea? :)

No i Mata oficjalnie w United. Był najlepszym graczem The Blues w tamtym sezonie i gdyby nie on te ratowanie sezonu na koniec przez Beniteza miało by marny skutek. Niesamowita wszechstronność Hiszpana sprawiły że nie wyobrażałem sobie "11" w sezonie 13/14 bez niego. Mou postanowił jednak inaczej i trudno mi przewidywać jak by to wyglądało z Juanem w składzie, ale jak na razie wyniki Chelsea są świetne także zastrzeżeń nie mam. Jednak kwota mocno za duża. Bardziej adekwatne było by coś okolicach 27 mln.

Tymczasem do teamu ze Stamford przybył nie jaki Matić z Benfiki (nie znam gościa) za to niezmiernie cieszę się z pozyskania Salaha z Basel. Na ligowych średniaków w BPL może być jak znalazł, a ogólnie i w tamtym sezonie w LE i teraz pokazuję kawał niemałych umiejętności.

Cóż poradzić, Mata był mocnym punktem zespołu, oby to się na Chelsea negatywnie nie odbiło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak kwota mocno za duża. Bardziej adekwatne było by coś okolicach 27 mln.

Na razie to bym się wstrzymał z takimi osądami, zobaczymy jak się będzie Mata spisywał w nowym zespole. Jeśli będzie grał lepiej niż nasi skrzydłowi (co nie będzie szczególnie trudne), to wg mnie automatycznie będzie wart tyle, ile za niego zapłacono. Da dużo świeżości, to pewne. Poza tym przywrócił nadzieję kibiców United na lepszą drugą część sezonu. Moyes chyba w końcu zobaczył co za smród zostawił za sobą i postanowił działać. Myślałem, że znowu będzie zmarnowane okno i wypowiedzi, że obecny skład sobie poradzi.

Cieszę się z tego, że Fabio został sprzedany, to świetny ruch - pokazanie, że w klubie też liczy się odpowiedzialność i regularność. Nikt nie będzie niepotrzebnie pobierał tygodniówki tylko po to, żeby od czasu do czasu posiedzieć na ławce i pooglądać mecz. Z Andersonem to samo, bo chyba nikt nie łudzi się, że powróci on z tego wypożyczenia. Jego numer zajął Mata, co jest raczej jasnym sygnałem dla Brazylijczyka. Ale i tak nie sądzę, aby ten chciał do nas wracać, skoro już pożegnał się z kibicami w swojej wypowiedzi. Na pewno odnajdzie się w jakimś innym klubie, bo miewał przebłyski naprawdę świetnej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...