Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PLDan

Piłka Nożna VI

Polecane posty

W lidze Bayern jest najsilniejszy, i moim zdaniem nie ma zespołu który by mu odebrał mistrzostwo. Do wczoraj była Borussia, ale wczorajszy mecz pokazał kto rządzi w lidze. Szkoda mi Borussii ze względu na Polaków, ale ostatnio są w poważnym kryzysie i jeśli się nic nie poprawi, mogą mieć dużo kłopotów jak w lidze, tak i w L.M.

Jeśli chodzi poza ligę, to jest kilka zespołów które mogą powalczyć z Bayernem. np:

Arsenal jest w znakomitej formie, Real, Barcelona.

Dziś pierwszy mecz Górnika pod wodzą nowego trenera, jestem ciekaw co zaprezentują. Styl który do tej pory przynosił dobre rezultaty, czy trener przejdzie na swoją wizję prowadzenia zespołu i pozmienia tą naszą grę. Mam nadzieję ze w ten pochmurny dzień, nie pożałuję że wybrałem się na stadion.smile_prosty2.gif

Down:

Ja staram się chodzić na każdy mecz Górnika jak grają u siebie.

A co ma wspólnego czy idę, czy nie idę z twoimi typami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazyli rzuca klątwę na klub rywala, ale ona nie działa, gdy na mecz Górnika idzie któryś z forumowiczów. Innego sensownego wyjaśnienia nie widzę.

Co do Borubara, to choć go lubię to powinien jednak zjeść snickersa i nabrać pokory. Z takimi akcjami to w kadrze pewnym może być tylko Szczęsny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi poza ligę, to jest kilka zespołów które mogą powalczyć z Bayernem. np:

Arsenal jest w znakomitej formie, Real, Barcelona.

Powalczyć to może nawet Wisła Kraków, ale naprawdę sądzisz, że Arsenal jest w stanie wygrać z Bayernem? Owszem są na 1. miejscu w tabeli Premier League, ale zobacz jaki mieli terminarz od początku - z poważniejszych rywali mieli Tottenham, Liverpool i United. Zdobyli z nimi 6 punktów. A gdzie reszta? Początek sezonu to nawet porażka z AV, później tylko wygrane z dolną częścią tabeli. Ich formę dobrze zobrazowała przegrana z Czerwonymi Diabłami. A my przecież do formy dopiero dochodzimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remis w derbach po świetnym spotkaniu. Lekki niedosyt jest, bo można było dowieźć te 3-2 do końca, a rywale strzelili bramkę w 89 minucie ;/ Można się cieszyć, że zespół znowu pokazał wolę walki dwukrotnie odrabiając straty i nawet wychodząc na prowadzenie. Szkoda, że Lukaku jest tylko wypożyczony, bo z nim w składzie na dłużej bardziej radośnie patrzyłbym w przyszłość.

Jeszcze o meczu Borussi z Bayernem. Zobaczcie kto grał tam w defensywie. Z trzonu Piszczek - Subotić - Hummels - Schmelzer nie zagrał nikt. Klopp musiał awaryjnie wstawiać Friedricha, co zbyt dobrze się nie skończyło. Bayern dysponuje tak szeroką kadrą, że w Bundeslidze mogłyby spokojnie rywalizować dwie wystawionego przez niego jedenastki, a podejrzewam, że druga kręciłaby się tak koło4-6 miejsca. W Borussi wypadnie 1-2 zawodników i już jest dramat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera Górnika. Oczywiście na mecz muszę iść, bo warto zobaczyć debiut trenera.

Mam nadzieję, że zawodnicy pokażą się z dobrej i strony. Rywal jest niby ostatni, ale potrafi zagrać dobre spotkanie.

8azyliszek: Jak idę na mecz, to Górnik wygrywa, także jak dałeś wygraną 2 bramek, to zdobędziesz minimum 2 punkty smile_prosty2.gif

Bayern jest obecnie za silny na ligę niemiecką. Silna ławka rezerwowych, znakomity atak, dobry bramkarz. W BVB wychodzi za to brak klasowych zmienników. Wcześniej nie było z tym taki problem, ale teraz jest. Coś podobnie jak Lech kilka lat temu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Man.City - Tottenham 6:0

Ten mecz nie mógł wyjść po myśli Kogutom jeśli te tracą gola w 14 sekundzie... Kaboul podaje do Llorisa, ten słabo podaje do zamulonego Sandro, piłkę przechwytuję Aguero. Pierwszy strzał broni Francuz, ale świetnym i najładniejszym ze wszystkich 6 goli popisuję się Navas. Piłka nie dość że bita z trudnej pozycji, to jeszcze lobująca Llorisa i na dodatek odbita od słupka. Cud, miód, malina. Tottenhamowi nie wychodziło nic. Indywidualne akcje Lameli były skutecznie stopowane, Soldado udowadnia po raz kolejny że karne może i wykonuję świetnie, ale tak to po raz kolejny popełniał masę prostych błędów. Holtby niewidoczny. Powolne kontry też nie mogły zagrozić bramce Pantilimona. A City skrzętnie wykorzystywało równie fatalne błędy obrony teamu AVB. Zarówno Dawson jak i Vertonghen tego dnia nie powinni wychodzić na boisko. Jedyne słowa pochwały należą się Paulinho, bo mimo że przecież rasowym napastnikiem nie jest, to kilka razy oddawał dość porządne jak na niego strzały. Oddać też trzeba Spurs że zostali ograbieni z karnego, po skrobnięciu właśnie Brazylijczyka.

I tym właśnie sposobem Święci z Borucem w bramce dalej mają najlepszą obronę, a zespół z White Hart Lane stracił więcej goli w jednym meczu niż we wszystkich poprzednich razem wziętychsmile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wydarzeniem weekendu w Ekstraklasie była bitwa kibiców ŁKSu z Widzewiakami i policją, na stadionie Zawiszy. To już drugi raz w ciągu ostatnich lat stadion lekkoatletyczny w Bydgoszczy został poważnie uszkodzony przez kiboli. Kurczę ja się pytam - skąd tam się wzięli ŁKSiacy?? Dlaczego za widzewiakami pojechali aż do Bydgoszczy?? "Przyjaźń" z zawiszakami, przyjaźnią ale przecież wystarczyło poczekać aż Widzew będzie grać w Łodzi? Tak zdemolowali stadion swoich kolegów. Sensu i logiki oczywiście w tym nie ma za grosz. Policja powinna wszystkich wyłapać a sądy zamknąć. Bo inaczej to nigdy normalnie nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niższych ligach też tak się zdarzało. Przykładem może być nowa Polonia Warszawa gdzie gra w niższych ligach z zespołami, które są zaprzyjaźnione z Legią, a już takie prowokacje się zdarzały.

To już jest pewne. Od sezonu 2015/2016 w polskiej ekstraklasie będzie limit obcokrajowców spoza UE (dwóch maksymalnie, choć bardziej oficjalnie mówi się o trzech). Jakie są zalety, a jakie mogą być wady? Oto moje zdanie na ten temat:

Zalety:

  1. Kryzys w polskiej piłce: Musowo puszczanie młodzieży

Sezon 2011/2012 ? 30% obcokrajowców

Sezon 2012/2013 ? 25% obcokrajowców

Sezon 2013/2014 ? 23% obcokrajowców

Ta liczba będzie się coraz bardziej zmniejszać. Nikt poważny nie chce przyjeżdżać do polskiej ligi i dlatego bierzemy szrot z Afryki czy Brazylii. Jako, że nie stać na sprowadzenie diamenciku, to kluby muszą wpuszczać młodzież. Oczywiście muszą być trenowani od najmłodszych lat, bo takiego Daniela Łukasika to nie chce, ale technika i zwinność powinna być podstawą. Nasze kluby nie awansują do LE załóżmy więc żeby dopiąć budżet muszą sprzedawać zawodników za kilka milionów. Modne jest kupowanie polaków, więc prezesi postanowili, że wpuszczając co sezon takich: dwóch, trzech mogą sobie pomóc zmniejszając całą dziurę budżetową, która została rozszerzona z braków gry w LE. Na tym może też w przyszłości skorzystać nasza reprezentacja, która będzie miała więcej wyborów na danych pozycjach.

2. Zmniejszenie zarobków piłkarzy i większa motywacja wyjazdu z polskiej ligi.

Zagłębie jest najlepszym przykładem, jak rozwalić pieniążki. Bilek, Vidanov, Jeż czy Rakels to drewna jakich mało. Nie dość, że biorą miesięcznie kilkanaście tysięcy, to nie robią nic na korzyść zespołu. Myśl polskich klubów powinna się zmieniać stopniowo. Nie grający Suler czy Antolovic powinni z góry zarabiać mniej. Dobrym przykładem są kluby z Czech czy Austrii. Nie ma wysokich płac do możliwości piłkarza, ale mają lepsze wyniki i więcej sukcesów. Bierze się to z podwójnej motywacji. Więcej dostaniesz, jak więcej osiągniesz. W Polsce powinno to być nakazane.

  1. Scouting będzie zmniejszony. Baczne przyglądanie się polskiej lidze.

Wiecie jaki był problem polskich klubów? Kilka transferów w jednym okienku, a może jeden się przynajmniej sprawdzi. Takich usprawiedliwień nie chce już słuchać. Wielokrotnie Legia czy Wisła wywalały pieniądze w błoto. Antolovic, Manu, Ogbuke, Descarga, Choto, Cabral, Mezenga, Salinas, Suler, Berezowski, Hubnik czy Knezevic. Ktoś o nich pamięta?.

Wątpliwości

  1. Mam jeden zasadniczy problem. Jeżeli sezon by się rozpoczął, a lada moment polskie zespoły by odpadły zaczęłyby się nowe kochane wymówki, które tak lubię słuchać. ?Nie mamy piłkarzy z silnych lig, dlatego przegrywamy?

A teraz pytanie ile było porządnych transferów przez ostatnie lata: Ljuboja, Rudnev, Melikson i Astiz. To jedyne poważne wzmocnienia przez ostatnie lata jakie nastąpiły.

Mam nadzieje, że będę optymistycznie patrzył w świat już w najbliższej przyszłości. Dość układów między trenerem, a agentem piłkarzy. Czas wyleczyć powoli chorobę polskiej piłki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górnik-Podbeskidzie 2:0

Powiem tak- cieszę się ze zwycięstwa, ale Górnik miał sporo szczęścia. Dobrze, że piłkarze przynajmniej rozgrzali kibiców, bo było mi naprawdę chłodno smile_prosty2.gif Gdyby piłkarze Podbeskidzia byli skuteczniejsi, różnie mogło się to ułożyć. Na szczęście w formie jest Prezes oraz Zachara. Muszę również pochwalić bramkarza Steinborsa. Wcześniej miałem do niego zastrzeżenia, ale tym razem albo dobrze bronił albo miał szczęście.

8azyliszek

Już jakiś czas był spokój na stadionach, a tu znowu banda .... (no właśnie jak ich nazwać?) wszystko psuje. Znając życie, zatrzymani dostaną jakieś grzywny, zakazy i może ktoś zawiasy. Kibole zrzucą się na ich grzywny i nikt nie odczuje kary. Policjanci mogli ich porządnie zlać- może wtedy by coś do nich dotarło

Wysokiandrzej:

Jestem za limitem. Pamiętam szopkę w Pogoni Szczecin. Znając życie, to i tak kluby będą próbowali obejść przepisy. Jednak w całości popieram ten projekt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie rozumiem tego że się biją na stadionach. Jeśli tak naprawdę chcą się bić to niech zrobią ustawkę gdzieś na polach, i mogą wtedy bić się do oporu. Nie dziwię się że mało rodzin przychodzi na mecze, każdy rodzić boi się o swoją pociechę żeby mu nic się nie stało.

Bardzo udany debiut Wieczorka, Górnik miał sporo szczęścia ale co najważniejsze wygrał mecz. Zachara staje się bohaterem Górnika, jak tak dalej będzie grać, to stanie się bardzo wartościowym zawodnikiem Górnika. Ja się ciesze że nie zmarzłem na stadionie, te dwie bramki rozgrzały mnie. Tak dalej Górnik, a może doczekam się pucharów w końcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=eTc81jS_eWg

Ten filmik jest kolejny dowodem na to czemu Legii wszyscy nienawidzą. Dariusz Wdowczyk legenda Legii, były piłkarz oraz trener i nagle przychodzi do niego typowy kibic i mówi "kim ty jesteś, Legia zawsze górą" Jak takie słowa można posyłać w kierunku człowieka, który dla Legii zrobił naprawdę wiele? Okey rozumiem, że człowiek chciał obejrzeć mecz, a Dariusz mu zasłaniał, ale tak obrażać drugiej osoby absolutnie nie wolno. Zresztą widać, że Wdowczyk starał się mocno to wytrzymać i nie chciał się sprowokować, ale każda prowokacja ma swoje granice. Weszło broni "kibiców" Ja bronię Wdowczyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto normalny nie broniłby Wdowczyka? Chyba tylko pseudo kibole Legii, którzy nie byli w życiu na meczu a cwaniakują (przyjedźcie do mojej szkoły zobaczycie co tam się dzieje). Pamiętam sytuację na zawodach w piłkę ręczną. Podchodzi do dwóch "legionistów" byczków, którzy są za Widzewem ( :) ). Na pytanie za kim są (ci z Legii) oczywiście drą japę, że Legia PANY! A Widzew to &$#$%#@. Tamci wyraźnie się wnerwili mieli się tłuc, ale podszedł to nich jakiś mikrus (koszulka Ruchu-Widzewa) i zapytał się ich o dwóch najlepszych zawodników pod względem bramek w Legii. Nie odpowiedzieli a cała szatnia w ryk, bo... widzewiacy znali odpowiedź.

Co do tych spoza UE. Nie mogą podnieść limitu do 3-5 zawodników? Wiemy, że mamy promować Polską piłkę, ale mniejsze kluby mogą mieć naprawdę spore kłopoty. Taki Widzew. Obecnie 7 zawodników. W tym wartościowy Okachi. To co zrobić? Sprzedać go i za tą kasę kupić jakiegoś nawet uzdolnionego członka UE? Ale kto na to pójdzie? W tym może być problem. Co do scautingu to ja się zgadzam. A i jeszcze jak chcą tak naszą młodzież promować, to niech jeszcze dowalą limit średniej wiekowej dla całej drużyny. Takie 28 lat. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smokes Wydaje mi się, że Widzew spanie z ligi i skończy jak ŁKS. Kolejnym krokiem na pewno będzie zmniejszona liczba zespołów w lidze. WKS, Widzew, Ruch i Górnik mają spore problemy i nie zdziwię się jak dostaną kolejną karę. Lech nie ma funduszy na transfery. Zobaczycie co będzie po 30-tej kolejce. O mistrza będą się biły: Legia, Wisła, Lech i Cracovia oraz może Zawisza. Inni się po prostu z biedy wykruszą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.c...h?v=eTc81jS_eWg

Ten filmik jest kolejny dowodem na to czemu Legii wszyscy nienawidzą. Dariusz Wdowczyk legenda Legii, były piłkarz oraz trener i nagle przychodzi do niego typowy kibic i mówi "kim ty jesteś, Legia zawsze górą" Jak takie słowa można posyłać w kierunku człowieka, który dla Legii zrobił naprawdę wiele? Okey rozumiem, że człowiek chciał obejrzeć mecz, a Dariusz mu zasłaniał, ale tak obrażać drugiej osoby absolutnie nie wolno. Zresztą widać, że Wdowczyk starał się mocno to wytrzymać i nie chciał się sprowokować, ale każda prowokacja ma swoje granice. Weszło broni "kibiców" Ja bronię Wdowczyka.

Ech. Co mam Ci napisać? Że przez jednego idiotę reszta jest postrzegana tak jak on? No taka jest prawda. Jeden czy garstka kretynów potrafią przysłonić obraz całości. Pisałem już o tym na blogu, to jest kibol, pod łepetyna ma to samo powietrze jak ci, co kilka dni temu starli się ze sobą w Bydgoszczy. Czego się spodziewasz? Że doceni to co zrobił Wdowczyk dla klubu? Wątpię czy prawidłowo wymieni nazwiska graczy na boisku, pewnie nawet nie wie co zrobił dla Legii Wdowczyk. Na mecze przychodzą oni w poszukiwaniu przygód czyt. burd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zwróciliście uwagę na to, że Widzew to jest chyba jedyny taki klub w naszej lidze, który pozbywa się takich utalentowanych zawodników, no cóż, za grosze, bo mają taką sytuację finansową. Myślę, że jeśli RTS umiałby zatrzymać cześć wartościowych graczy, sytuacja wyglądałaby dużo lepiej. A tak lipa jeśli nie wzmocnią szyków. Po pierwsze powinni wzmocnić obronę. A w szczególności bramkę, bo z całym szacunkiem dla Maćka, to jego ostatnie "wyczyny" są dość mało imponujące.

A właśnie, jak myślicie gdy Widzew potrafił utrzymać część chłopa i miałby lepsze fundusze, nie mógłby plasować się co najmniej w środkowej części tabeli?

@Wyskokiandrzej, z tej twojej listy to najbardziej mi żal Widzewa i Rucha. Ale mam nadzieję, że nie będziesz miał racji i Widzew nie skończy jak ŁKS...bo to by była tragedia. I to wcale nie taka piękna jak to R.Górski śpiewał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze czy tak czy tak Widzew spadnie z Ekstraklasy, jeśli by tak się stało to może jednak ogłosić upadłość i zacząć budować zespół od podstaw.

Nie ma chyba klubu który nie boryka się z problemami finansowymi, jedni są mniej zadłużeni a inni sporo.

Przykład Górnika:

Zadłużenie około 40mln złotych, ale ma w swych szeregach utalentowanych graczy których kupił za przysłowiowe grosze. Ci gracze przez jakiś czas ogrywają się, i dochodzą do wysokiej formy. Później sprzedaje ich za dużą większą kwotę, i ma na bieżące wydatki. Tak było z Milikiem. A teraz powoli szlifują Zacharę. Ja jestem prawie spokojny ze nie zostaną wywaleni za długi z Ekstraklasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kibiców- jak to mówią, są ludzie i parapety. Niestety, czasem przez jednostki lub jedną osobę- cierpi klub lub kibice. Pamiętam akcję z Wisłą i rzuceniem nożem w jakimś meczu pucharowym. Przez wybryk jednego idioty, karę poniósł klub. Jednym z wyjść jest zaostrzenie kar, bo zawiasy i grzywny niewiele działają na kibiców

Większość klubów jest poważnie zadłużona. Jakby wszystkie punkty licencyjne były przestrzegane w 100 %, to nasza liga składałaby się z maksimum 5-6 klubów. Nawet kluby tzw bogate (np. Śląsk czy Lech) mają problemy z finansami

Górnik ma problemy finansowe, ale jakoś sobie radzi. Niestety do pełnego sukcesu droga daleka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez klubu został Mariusz Lewandowski. Doświadczony pomocnik rozstał się z ukraińskim FK Sewastopol.

Mariusz Lewandowski, Ireneusz Jeleń i Ebi Smolarek. Naprawdę mogą grać w T-Mobile i być wybijającymi się postaciami, mimo swojego wieku. Mariusz na bank zakończy karierę w Zagłębiu, Jeleń na razie jest z rodziną, a Smolarka nikt nie chce, bo ma kosmiczne warunki. Szczególnie tego ostatniego szkoda. Wielki bohater na Euro, a potem wielki spadek w dół. Wydawało mi się, że jak był swego czasu w Polonii to rozerwie tą ligę, a tu rozczarowanie. W Jagiellonii też było bardzo kiepsko. Może był dobrze przygotowany, ale może charakter cały czas mu przeszkadza? Bo odpowiedzcie mi jak to jest możliwe, że wszyscy mówią o jego ambicji i dobrej pracy na treningach, jak ogóle go coraz mniej było na boisku?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słyszałem, że Śląsk (!) i Pogoń (!!) są zainteresowane Jeleniem. Co do Lewandowskiego, to jest to to chłopisko dobrze grające. W defensywie naprawdę mocny punkt. Jeśli trafi do Zagłębia to będzie naprawdę mocnym wzmocnieniem i KGHM będzie miało szansę wyjść ze spadku. Ebi. Jeśli trafi do Legii, a słyszałem takie pogłoski, to tragedia. Nie chodzi o to, że zmarnuje koniec kariery, Legia po prostu nie wykorzysta go jakby to mogły zrobić inne kluby. Mają przecież napastników i byłby co najwyżej "kryzysowym" graczem. KGHM, Widzew, Podbeskidzie, Ruch, Lechia, Korona i Śląsk odpadają. Wiadomo długi a dziury w budżecie też duże. Górnik nie będzie coś czuję zainteresowany nim, bo mają masę świetnych napastników. Ja myślę, że największe szanse ma Jagiellonia i... Wisła. Do Lecha by się nie nadawał, w Cracovii nie pasowałby do koncepcji trenera. Została Zawisza i Piast, też myślę, że tam nie trafi. Więc jak mówiłem:

Lewandowski - KGHM

Smolarek - Wisła/Jagiellonia

Jeleń - Pogoń

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzyś242 Jedynym klubem w naszej lidze, którzy nie ma żadnych problemów to Zagłębie. Dla mnie to zagadka i strzeżona tajemnica, że taki klub od kilku lat jest na dnie. Urban, Hapal teraz Leńczyk nie potrafią sobie poradzić z powietrzem tam panującym. Kwiek i Jeż świetni zawodnicy w Górniku, a tu są cieniem. Eksperymenty kończyły się fatalnie. Vidanov czy Cotra to poziom drugiej ligi. Lenistwo, brak ambicji i tylko kibiców szkoda, bo ja się im dziwie, że chcą chodzić jeszcze na mecze. Jedynym obcokrajowcem, który mi się podobał ostatnio, to Boris Godal. Ten obrońca powinien szybko trafić do czołowego polskiego klubu zanim jeszcze potrafi grać w piłkę. Cracovii spadek pomógł (pomimo, że skład się jakoś nie zmienił) i w Lublinie powinno być to samo. Wyrwać chwasty.

Furman ma odejść zimą. Świetnie kolejny chłopak, który będzie grzał ławę. Nie życzę źle młodym chłopakom, ale transfery zimowe zazwyczaj kończyły się fiaskiem. Rybus, Borysiuk i Komorowski po jakimś czasie bardziej rozczarowują niż czarują. Wierzę, że Komorowskiego jeszcze na polskich boiskach zobaczymy, bo zbliża się do emerytury. Inny poziom, więcej meczy i inne aspiracje i tak naprawdę mało kto wtedy sobie radzi. Legia spłaca dług ITI, ale niestety kosztem pogorszenia kariery swoich wychowanków. Jak odchodzić to Latem czego najlepszym dowodem może być Janusz Gol. Chłopak poszedł do rosyjskiej ligi i gra w każdym spotkaniu. Fornalik go nie widział, a Nawałka powinien go szybko powołać. W Legii był cieniem, a tu nagle odsłonił się jako świetny defensywny pomocnik.

No i wiadomość, która powinna być właśnie symbolem wyjazdów z polskiej ligi. Wolski ma wrócić na rok do Legii w formie wypożyczenia. Robią ludzie kariery...

Aha i byłbym zapomniał. Były już! Piłkarz Legii został totalnie wyrzucony z klubu. Jako piłkarz i jako człowiek. Chłopak poczuł się wielki i obraził kilka osób w tym Krzysztofa Stanowskiego. Stanowskiemu trzeba podziękować takim akcją. Promocja takich ludzi powinna być nakazana. Przeczytajcie przykładowy wpis, a potem zapytajcie samych siebie: "Gdzie byli rodzice?"

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1454629_678544115519309_969359702_n.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odbył się bardzo dobry mecz BvB z Napoli. Wicemistrz Niemiec pokonał Włochów 3:1. Dla kibiców niemieckiego klubu to naprawdę dobre wieści, ponieważ wciąż są duże szanse na awans do kolejnej fazy Ligii Mistrzów. Bardzo się cieszę również z tego, że w końcu ofensywne trio: Mkhitaryan, Reus i Lewandowski odpaliło. Szkoda tylko, że Polak nie wykorzystał dwóch setek. Za to na listę strzelców wpisał się nasz inny rodak Jakub Błaszczykowski, który posłał piłkę do siatki między nogami Pepe Reiny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wysokiandrzej

O Zagłębiu już pisałem na początku sezonu. Tam jest taki problem, ze im od dobrobytu przewróciło się w głowach. Mają tak grube kontrakty, że zawodnikom wystarczy, że wybiegną na boisko, pokręcą się 90 minut, wracają do szatni i inkasują pensję. Nie ma żadnego zagrożenia niewypłacalnością (bo państwowy KGHM płaci), w kontraktach nie ma żadnych punków dotyczących wyników, a zwolnić ich też nie można, bo trzeba by było płacić odszkodowanie. I zawodnicy pływają sobie jak pączki w maśle, a my ponosimy koszty tego masła. I oczywiście takich ociężałych zawodników nikt też nie kupi, więc koło się zamyka.

Jak pokazał choćby przykład Poloni, polscy ligowcy dobrze grają tylko jak muszą. Jak od tego będzie zależał jego portfel. Stabilna sytuacja klubu i kontraktu powoduje takie rozprężenie jak w Zagłębiu. Zwykły trener też nic nie zrobi, bo nawet jak posadzi ich na ławce to i tak kasę dostaną. No żyć nie umierać. Żelazny kontrakt Fornalika się kłania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...