Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kacpi324

Monitor "No video input"

Polecane posty

Witam panowie i panię, niestety trafiłem na dość nie miły incydent ponieważ po przeczyszczeniu mojego komputera głównie w grę chodziło mi o cooler od procesora, który był mocno zakurzony. Rozkręciłem komputer wyjąłem kartę graficzną, pamięci ram oraz wcześniej wspomniany cooler przeczyściłem je wsadziłem jak wszystko miało iść, włączyłem komputer wszystkie dźwięki słychać, dysk twardy, wentylator itd. ale na monitorze nic się nie dzieję, resetowałem bios'a poprzez wysunięcie baterii poczekałem ok.20 min., sprawdziłem czy wszystkie kable są dobrze połączone i tak jest, kabel pomiędzy monitorem a komputerem jest dobry ponieważ sprawdzałem na laptopie. Bardzo proszę o pomoc z góry bardzo dziękuję dla osoby, której udało by się jakoś to rozgryźć przewidują nagrodę :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie odpisywałem ale nie miałem dostępu do innego komputera, a więc komputer jest dość stary a raczej na pewno kupiłem go w 2006 roku i służy mi tylko do przeglądania internetu. Płyta główna Gigabyte GA-K8NF-9 (nVidia nForce 4x) procek AMD Athlon 64 3000+, ramy DDRAM 256MB PC-400 GoodRam, Karta graficzna GeForce 6600. Karta jest zintegrowana i na początku podłączyłem pod nią kabel ale i tam jest ta sama sytuacja. Komputer to gruchot ale dużo nie potrzebuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele możliwości, przydałaby się inna płyta główna do sprawdzenia. Bez części będzie ciężko cokolwiek zdiagnozować. Obejrzyj dokładnie kondensatory na płycie głównej i karcie graficznej. Jeśli są wybrzuszone to trzeba je wymienić, co nie daje gwarancji, że karta nie jest padnięta. Zadam może głupie pytanie , ale czy po czyszczeniu nałożyłeś nową pastę termoprzewodzącą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...