Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DarthKoza

Podkrecony Phenom II 1055T X6 - napiecie, temperatura, MSI Radeon 6850 i goracy radiator plyty glownej.

Polecane posty

Hej!

Jak pewnie niektorzy wiedza z moich wczesniejszych watkow - wymienilem procesor. Jako, ze bez OC zachowuje sie on wyjatkowo slabo (A przynajmniej ponizej oczekiwan), to zdalem sie na automatyczne podkrecaniu plyty od MSI. Ustawilo na 3.43Ghz (Z 2.8Ghz) - i wyraznie odczulem skok wydajnosci. Jednakze BIOS ustawil rowniez napiecie na 1.388V - czy jest to dobre napiecie? Nie sprawia zadnych problemow, czy moze ustawic samemu, to co trzeba?

Po za tym - procesor na boxowym chlodzeniu osiaga w stresie - maksymalnie 64 stopnie - to chyba nie jest az tak duzo, prawda? Przynajmniej do czasu wymiany radiatora i wentylatora.

Oprocz tego mam pytanie o moja karte graficzna. Grzeje sie ona niemilosiernie, jednakze wyczytalem, ze po prostu tak ma - w stresie maksymalnie osiaga 85 stopni. Czy mozna to zniwelowac, kupujac jakies inne chlodzenie? Jesli tak - to jakie i w jakiej cenie?

Oprocz tego - moja plyta MSI 990FXA-GD65 ma goracy radiator podczas pracy, wlasciwie az parzacy - chwilowe przytrzymanie i trzeba oderwac palec, aby sie nie sparzyc. Czytalem o tym, ze nie jest to zaden klopot, jednakze chcialbym sie dowiedziec o tym samym - nie sprawia to problemow?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,388V brzmi dość wysoko jak na 3,43GHz. Ręcznie może by się dało zejśc niżej z napięciem lub uzyskać wyższe takty.

Temperatura jest na granicy akceptowalnych.

Co do karty to nie opłaca się zmieniać chłodzenia, lepiej by ją było sprzedać i kupić nową. Ew. możesz spróbować przeczyścić chłodzenie i zmienić pastę (jak jest po gwarancji).

Co do radiatora to jeśli nie ma problemów które wskazywałyby na jego przegrzewanie, to raczej nie ma się co przejmować.

Tematy związane z podkręcaniem umieszczamy w subforum Podkręcanie. Temat przeniosłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo - skoro juz o karcie graficznej mowa - na ile moglbym liczyc za tego MSI Radeon 6850 i sprzedaz pozostalej plyty glownej z procesorem - GIGABYTE GA-MA74GMT-S2 + AMD Athlon II 250 - sprzedawac razem, czy oddzielnie? Chodzi mi o minimalna kwote, moze bym wyciagnal jakas okazje na cos lepszego - i wlasnie co? R7850? Aby nie bylo klopotow z zasilaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki dokładnie model tego MSi, ale minimum 250zł mógłbyś wyciągnąć. A po 400-450zł chodzą już nowe GTX650Ti Boost, które dorównują HD7850 (ale nie kręcą się tak dobrze, niemniej są sporo tańsze). Co do płyty i procka, to myślę, że koło 100-150zł za procek i ok. 100zł za płytę. Próbowałbym sprzedać razem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...