Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dzums

podstawowe aplikacje android

Polecane posty

Mam problem odnośnie aplikacji na androida. Jest ich tak dużo i ciężko wybrać coś sensownego i NAJLEPSZEGO.

1. Która przeglądarka lepiej działa chrome czy opera?

2. Która aplikacja jest najlepsza do zarządzania baterią i energią w tel. Denerwują mnie aplikacje,które działaja w tle jak nie chce np. Facebook, skype i wiele innych oraz aero. Chciałbym taką aplikacje aby to wszystko się wyłączało jak np blokuje telefon.

3. Najlepszy odtwarzacz muzyki?

4. Najlepsza latarka?

5. Jest taka aplikacja z której da się smsować przez internet z każdym numerem i nejlepiej dzwonić?

Ogólnie jak znacie jakieś fajne aplikacje, które trzeba mieć i o nich nie wspomniałem napiszcze. Dzięki za odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Też miałem kiedyś ten problem. Uzytkowałem prawie wszystkie (Skyfire, Puffin, UC, Chrome, Firefox, Opera, Dolphin, Boat) i mogę stwierdzić, że najbardziej uniwersalną jest Boat Browser. Prawie nigdy nie zawodzi.

2. Tasker powinien oferować taką funkcję. Niestety aplikacja jest płatna i z początku bardzo trudno się w niej połapać, jednak im dalej w las, tym mniej przeszkód; gdy przypomnę sobie darmową alternatywę, to na pewno ci o niej napiszę

3. PowerAMP. Gdy sam po raz pierwszy ją uruchomiłem, odrzuciła mnie i po chwili wyleciała z telefonu. Za drugim razem było już okej; używam jej do dzisiaj - Winamp dostał bilet w jedną stronę.

5. Przychodzi mi do głowy sporo programów - pytanie, czy ty ich potrzebujesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze interesują mnie aplikacje do smsowania i sprawna latarka :) dzięki za odpowiedź i sprawdzę te aplikacje co napisałeś. Sporo jest potrzebnych fajnych aplikacji. Jakas pogodynka, nawigacja, fajne gry. Jak jest coś ciekawego piszcie :) a w sklepie googla można płacić tylko kartą kredytową?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wkleić starego posta. Osobiście, większość nie jest potrzebna. Co najwyżej jest fajnym dodatkiem.

task killerow [...] one sa niepotrzebne bo ICS ma juz wlasny task killer

Nie o to chodzi, że ICS ma własny task killer, tylko Android jest tak zaprojektowany, żeby było jak najmniej wolnego RAMu, a sam system zarządza aplikacjami (zamykając co trzeba) tak, żeby się nie blokować. I to od dawien dawna...

Ja od siebie dodam:

  • Steam - wiadomo. smile_prosty.gif Grać nie można, dodawać gier z keyów też nie, ale poza tym chyba wszystko tak: społeczność, kupowanie itp. Może się przydać.
  • Swiftkey - alternatywna klawiatura ze świetnymi, uczącymi się algorytmami predykcji. Po jakimś czasie, "szybkie" SMSy można praktycznie pisać tylko wybierająć podpowiadane słowa, a i przy normalnych tekstach/wiadomościach się przydaje. W przygotowaniu także osobna(!) wersja ze swypem (pisaniem przez przesuwanie palca przy klawiaturze, też wygodny patent).
  • handyCalc/handyCurrency - kalkulator (z przelicznikami i funkcjami/grafami) i konwerter walutowy.
  • MX Player - odtwarzacz filmów. Obsługuje wszystko, co mu podaję (tzn. ja problemów z niczym nie miałem, ale nie używam bardziej egzotycznych formatów)
  • PlayerPro - odtwarzacz muzyki. pomiędzy tym, a PowerAMPem to IMO co najwyżej kwestia gustu.
  • Perfect Viewer - do komiksów w JPG/PNG/itp., ale ma plugin do PDF i świetnie się sprawdza do ebooków,
  • Opera Mobile/Opera Mini - pierwsza to moja zwykła przeglądarka, druga pobiera strony po kompresji na ich serwerach, więc korzystam z niej, jak przekroczę limity i mi internet ograniczają. :3
  • Google Reader - czytnik RSS, jak masz parę urządzeń z Androidem, to wszystkie korzystają z jednego konta.
  • Tasker - program do zautomatyzowania telefonu. Można np. ustawiać skrypty, żeby w określonych godzinach wyłączyć dźwięk albo na noc wyłączyć internet/GPS/inne. BARDZO duże możliwości..

Jak jesteś w technikum/na polibudzie, to mogą też być:

  • Electrodroid - chyba wszystko, co może Ci się przydać na zajęciach z elektroniki. tongue_prosty.gif
  • Wolphram Alpha - "baza wiedzy online". Przydatna przy sprawdzaniu zadań matematycznych - przy bardziej skomplikowanych potrafi objaśnić rozwiązanie krok po kroku.

W sume, to niektóre bardziej na tablet, ale może się przydadzą... smile_prosty.gif

Gwoli ścisłości, od tamtego czasu swype dla SwiftKeya wyszedł - jako update zamiast osobnej wersji. Z kolei Google zamknęło Readera. Ja używam zamiast tego gReadera. Korzysta z Feedly i Theoldreadera.

Opera Mobile jest teraz inna - stara to teraz Opera Mobile Classic. Mini już chyba nie jest dostępna.

Poza tym:


  • DiskUsage - Pokazuje ilość wolnego miejsca graficznie.
  • QuickPic - chyba najlepsza galeria zdjęć.
  • Total Commander - menadżer plików, z charakerycznym dwuoknowym widokiem.
  • Onavo Count/3g Watchdog - dwie aplikacje do kontrolowania zużycia internetu przez pakiety danych. Równie dobre, obie pokazują w Notification Bar, ile Ci zostało w miesiącu.
  • Twitch - do oglądania streamów z gier.
  • Minimalistic Text/UCCW - dwie aplikacje do tworzenia widgetów. Pierwsza do tekstowych, druga do graficznych. Przydatne jeśli chcemy upiększyć telefon. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bramek ja używam czegoś, co nazywa się BramkaSMS - spośród wszystkich darmowych to ta, za którą najbardziej opłaca się zapłacić ;) Interfejs trochę cebularski, bez aktywacji pro czasem ciężko wysłać smsa, ale generalnie z lepszą się jeszcze na androidzie nie spotkałem.

Najlepsza latarka to ta, która dopcha się do diody i działa. Musisz testować - ja korzystam z preinstalowanej na CM.

Przeglądarka - Opera Classic zdecydowanie na słabszym sprzęcie, na mocniejszym przyjemnie korzysta mi się z Dolphina.

I tak, za appki płaci się tylko kartą kredytową/bankową.

A task killery i zarządzanie baterią nie jest potrzebne. 3G i podświetlenie lepiej będziesz kontrolował sam, a kiedy blokujesz telefon procesor obniża swoje taktowanie, deep sleep tak zwany. Tylko sobie bałaganu tymi wynalazkami narobisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wysyłania SMS - Bramka SMS. Co prawda w wersji PRO są limity, ale wersja premium kosztuje całe 10 złotych za rok premium.

Z innych aplikacji, które używam:

- Moon Reader Pro, czyli najlepszy program do ebooków. Oferuje dostęp do biblioteki online, a nawet czytanie tekstu przez np. Ivonę

- OfficeSuite. Jedyny normalny pakiet biurowy na Androida, niestety bardzo drogi

- Tapatalk: bardzo wygodna aplikacja do przeglądania forów

- FX Explorer - najlepszy menedżer plików. Używałem wielu (Total Commander, Root Explorer, Es Eksplorator itp.) natomiast ten jest najlepszy: szybki, można pracować w oknach, intuicyjny

- Titanium Backup w wersji płatnej - bardzo przydatne ustrojstwo. Wywaliłem dzięki temu zbędny syf na tablecie. Wymaga roota

Pogodynka: AccuWeather

Gry: Modern Combat 4, HoMM 2, The Bard's Tale, Ravensword: Shadowlands, Asphalty, NFS: Most Wanted oraz te dla każuali - Angry Birds, Temple Run, Hill Climb Racing, Fruit Ninja, Subway Surfers

w sklepie googla można płacić tylko

kartą kredytową?

Na dzień dzisiejszy to jedyna opcja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...