Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wolfur

Chlodzenie do procesora + zasilacz o dużej mocy (razem 500zl).

Polecane posty

Witam, potrzebuje chlodzenie do procesora oraz zasilacz o dużej mocy (razem 500zl).

Procesor to Phenom II X6 1045t a zasilacz potrzebuje taki, żeby nie ograniczał moich możliwości do SLI/CROSSFIRE w przyszłości jak będę robił upgrejd platformy. Czyli jak najwięcej watów.

Z gory dzięki za propozycje.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testów Basica jeszcze nie ma, a przynajmniej nie widziałem takowych, jednak jeśli będzie to poziom Megahalemsa to brałbym z zamkniętymi oczami jeśli będzie w tej cenie co yojo2 mówi.

Ereboss jest spoko, ale weź pod uwagę, że to jest krowa. Z zamontowanym wentylatorem (który wystaje ponad końcówki rurek cieplnych) chłodzenie ma ~167mm wysokości. Nie wszędzie Ci się to zmieści. Jaką masz obudowę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basic 81 na zdjęciach wyglada kropka w kropkę jak Megahalems i takiej bym oczekiwał po nim wydajności. Poleciłbym go i za 200zł, a za 150zł to wręcz jak za darmo :P

Co do zasilacza to jest OK. Jak się nie myle platforma CWT PUQ, ta sama co w np. Corsairze GS800.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[beeep] nie urywa, chyba nie mam na co czekać, mogę brać coś innego.

Pytanie jak ten Evo 212 się ma do reszty coolerów? jest 10zł tanśzy i akurat się zmieszczę w budżecie z nim + B800 od Enermaxa.

Chyba że jeszcze jakies propozycje? ewentualnie powiedzcie czy warto doplacac 15zł do tego Rajinteka Erebossa?

No i pytanie co do zasilacza B800 - czy to jest według was konstrukcja która z powodzeniem wytrzyma te 4-5 lat (bo co tyle zdaję się zmieniać zasilacz)? Martwi mnie 24 miesiące gwarancji w morele.net :/

Ogólnie zmieści się ten Raijintek Ereboss... mogę brać.

Ale jeszcze czekam na odpowiedzi co do zasiłki :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność podobna, ale Raijintek jest sporo głośniejszy i do tego - z tego co piszą ludzie - ma beznadziejną pastę w zestawie, w przeciwieństwie do Macho. Dlatego niższa cena jest w pewnym sensie uzasadniona.

W każdym bądź razie i tak bym dopłacił do któregoś z tych chłodzeń, bo ten CM do solidnego kręcenia 6 rdzeni to raczej taka sobie opcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastę mam Arctic MX4 w zapasie.

No spróbuję na tego Raijinteka wycisnąć trochę forsy.

BTW z tego co czytałem to właśnie Raijintek jest głośniejszy o 3-4 decybele niż większość innnych chłodzeń głównie dlatego że ma wysokie obroty nawet przy niskim obciążeniu, ale te obroty pozostają bardzo podobne nawet przy dużym obciążeniu. Taki fan profile po prostu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Radeona 7970/280x zakupiłem jednak GTX 660 2GB - czekam na Maxwelle zanim wypompuję na kartę graficzną 1500zł lub więcej bo chciałbym żeby moja nowa 'high-endowa' karta była aktualna pod względem architektury przynajmniej przez dwa lata. Kepler jest już u kresu życia, więc kupiłem za 650zł od ASUSa 660 i już.

Za resztę forsy zamówiłem sobie słuchawki Superlux HD 681 Evo do których się od dawna przymierzałem. teraz poluję na cooler do procka, a następnie na zasilacz.

Teraz tak, ładnie współpracuje GPU z Phenomem II x6 1045t no ale jak wiecie mam chłodzenie boxowe. Ustalilismy zebym bral Raijinteka, ale mam problem:

Nie jestem pewien czy zmiesci mi sie cooler - tzn. jego wzmocnienie (podstawka) z tyłu płyty głównej, bo w mojej prof.S.Jonalnej budzie mam w kij mało miejsca za płytą główną i się boję że nie zmieszczę wzmocnień, tym samym uniemożliwiając sobie zamontowanie coolera. O miejsce na samą wieżę się nie martwię bo i tak gram z otwartą budą obecnie. Jakieś pomysły który cooler się montuje podobnie jak boxowy tak zebym nie musial zmieniac wzmocnienia?

A może jakieś pomysły/porady jak to zmieścic?

http://images10.newegg.com/NeweggImage/productimage/13-128-392-05.jpg

to się mieści i zostaje poniżej 10mm tylko miedzy obudową a płytą główną. Zmieszczę np. Hyper 212 EVO?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian

Skąd stwierdzenie, że Ereboss ma słabą pastę? To co jest dodawane do Macho Black White to leje się jak woda prawie, już ta pasta od Erebossa gęściejsza jest.

@Wolfur

Erebossa szczególnie w przypadku podstawki AMD odpuść. Na tej podstawce trzeba montować cooler horyzontalnie, wentylatorem nad kartą graficzną, a że jest to kolos to wentylator jest całkiem niedaleko karty graficznej. Testowałem ostatnio Erebossa oraz Themisa

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-raijintek-themis-0p105255-602807/

którego też montuje się tak samo jak Erebossa, ale jest połowę mniejszy, przez co wentylator jest dalej od karty graficznej i ten Themis wypadł kilka stopni lepiej niż Ereboss... Ba, nawet lepiej niż Macho Black White.

Przeglądając zagraniczne recki mogę śmiało powiedzieć, że ten mały Themis jest świetnym chłodzeniem. W testach za granicą wypadał praktycznie identycznie jak Ereboss odstając o kilka stopni w najbardziej wymagających testach. Wentylator też ma lepszą kulturę pracy od Erebossa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian

Skąd stwierdzenie, że Ereboss ma słabą pastę? To co jest dodawane do Macho Black White to leje się jak woda prawie, już ta pasta od Erebossa gęściejsza jest.

Przecież napisałem, że z wyczytanych opinii. Ktoś pisał chyba na PClab, na jakimś zagranicznym forum też czytałem narzekania. Pewności jednak nie mam, a testów konkretnych brak, więc tylko o tym wspomniałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta jest jaka jest, ale Macho Black White oraz Ereboss na pastach do nich dołączonych wypadają podobnie wydajnościowo z zastrzeżeniem, że jest to na platformie AMD, gdzie Ereboss ciągnie powietrze znad karty graficznej. Na Intelu Ereboss najprawdopodobniej miałby niewielką przewagę nad Macho Black White nawet na standardowej paście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...