Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gregorr

Rozwiązany: Zasilacz do 400 PLN następca Zalman ZM-750-HP

Polecane posty

Nawiązując do tematu z problemami sprzętowymi http://forum.cdactio...howtopic=235219.

I stracie zaufania do mojego 3 letniego Zalman ZM-750-HP

Postanowiłem jednak wymienić zasilacz i ustaliłem budżet na 400pln. Co byście w tej kwocie polecili na oku mam w tej chwili 2 modele:

Kiepsko dostępnego Seasonic X-Series X-560 KM2

http://proline.pl/?p... X-SERIES X-560

albo

Lepa Enermax G650-MAS

http://www.morele.ne...650-mas-554108/

I teraz tak to po moich poszukiwaniach ale w zasilaczach nie czuję się za mocny więc nie wiem czy dobrze wybrałem.

Sprzęt z jakim będzie pracować to:

Mobo - MSI-Z77 MPower

CPU - Intel i5 3670k tak będzie kręcony

GPU - GTX770 OC WFIII + dodatkowe OC

SSD - OCZ Vector 128GB i mam nadzieje że nie odejdzie z nim w zaświaty

HDD - 2 TB RED

DVD - Jakiś Asus

RAM - Kingston 8GB 1600MHz

Do tego kilka wentyli karta dźwiękowa.

To chyba tyle. Wiem że 650W nie jest potrzebne ale może na przyszłość się przyda jakiś Titan może nowy grzejnik od AMD :P albo jeszcze cuś innego tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, pomyliło mi się, sam myślałem że modularny :P Modularna wersja 600W jest za 450zł, ale to już się raczej nie opłaca. No to pozostaje LEPA (jeśli zamierzasz kręcić do oporu przy zmianie karty na np. R9-290X) lub Seasonic (w innym przypadku). Alternatywę może stanowić np. Corsair RM550 - parametrami (poza mocą) zbliżony do LEPY, ale cichszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą Ty czasem opuszczasz forum ?! Pierwsza odp z linkiem po niecałej minucie, to się nazywa czas reakcji !

Corsair RM 550 - wydaje się bardzo Ciekawy full modular i te kabelki nawet na wtyczce 24 pin wyglądają - miodzio. Wyrasta na lidera.

Lepa - podobne kabelki ale 24 Pin standardowe psuje troszke efekt tongue_prosty.gif

Seasonic - kable standardowe i czytałem że potrafi być głośny, a w dodatku kilka opinii o sporej awaryjności. (Ale jak wiadomo z tym to loteria przykład mojego OCZ świetna opinia a u mnie 2 zgony w kilka dni)

Co do R9-290X pewnie się nie skusze bo za czerwonymi nie przepadam wszystkie jakie miałem umarły śmiercią tragiczną i to nigdy nie kręcone, no i jakoś mam na nie alergię. Ostatnio nawet 2 zestawy złożyłem na AMD i w jednym karta fabrycznie uwalona ehhh. Z moją 770 spokojnie powinienem dać radę do następnej generacji albo i 2.

Więc myślę że 550 styknie nawet przy mocnym OC obecnego sprzętu.

Ktoś jeszcze jakieś propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok do zamknięcia! Nie mogłem się doczekać zamówiłem co by na poniedziałek już był :P

Padło na Corsair RM650 za 418 PLN więc nie jest źle.

Dopłata za te dodatkowe 100W tylko 30zł więc prawie nic a jest zapas na jakieś dziwne GPU kiedyś, i te kabelki po prostu mnie kupiły :).

Wielkie dzięki za pomoc Yojo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...