Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dusieqq

mini itx do 4000 zł / 800 funtów

Polecane posty

hej zastanawiam sie nad jakimś sprzętem do gry, patrzyłem na laptopy i w tej cenie niema nic sensownego dlatego zdecydowałem się na mini itx i tylko mini itx, zależy mi na jak najmniejszym zajmowaniu miejsca a mini itx to maksimum tego co mogę i chcę zająć.

Próbowałem złożyć jakiś sensowny zestaw itx i wyszło mi coś takiego:

CPU: Intel Core i5-4670K 3.4GHz Quad-Core Processor (?173.99 @ Aria PC)

CPU Cooler: Zalman LQ-310 Liquid CPU Cooler (?54.30 @ Amazon UK)

Motherboard: MSI Z87I Mini ITX LGA1150 Motherboard (?101.84 @ Scan.co.uk)

Memory: Corsair Vengeance 8GB (2 x 4GB) DDR3-1600 Memory (?59.99 @ Amazon UK)

Storage: Seagate Barracuda 500GB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive (?35.00 @ Amazon UK)

Video Card: Asus GeForce GTX 670 2GB Video Card (?215.60 @ Scan.co.uk)

Case: BitFenix Prodigy (Orange) Mini ITX Tower Case (?69.95 @ Aria PC)

Power Supply: Fractal Design Tesla R2 500W 80 PLUS Gold Certified ATX12V Power Supply (?59.94 @ Amazon UK)

Optical Drive: Samsung SH-224DB/BEBE DVD/CD Writer (?12.38 @ Amazon UK)

Total: ?782.99

stronka której używałem do składania kompa to uk.partpicker.com

Czy taki zestaw jest dobry? co moge w nim zmienić i dlaczego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujesz podkręcać procesor?

No i pytanie, czy Bitfenix Prodigy to rzeczywiście mała buda (bo chyba takiej poszukujesz?), bo jest bardzo szeroka i w praktyce jest dość sporawa.

obecnie nie. nie ma potrzeby ponieważ procesor i tak jest już sam w sobie mocny, moc obliczeniowa ta sama co i7-4770mq. Co do budy widziałem mniejsze ale mam wątpliwości czy mi się karta zmieści więc wybrałem bitfenixa.

A to nie ATX przypadkiem zamiast itx? ;>

Dysk bym zmienił na np.: http://www.scan.co.u...che-8ms-ncq-oem niewiele droższy, 2 razy większy i do tego szybszy.

A zasilacz na ten: http://www.scan.co.u...12v-fan-atx-v23, tańszy, sprawdzony, porządny.

dysku większego mi nie trzeba, obecnie ledwo zajmuje 80% 250 gigowego a jak coś trzeba to po prostu usunę, nie lubie chomikować zbytecznego śmiecia smile_prosty.gif. zasilacz, nie chciałem oszczędzać na zasilaniu, wolałem coś droższego ale dobrego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xeon nie neguje po prostu mówię co mi jest potrzebne a co nie, i tak z resztą zrobiłem kolejne zmiany w kompie.

Karta graficzna z gtx670 na gtx760 jest trochę droższa ale ma lepsze chłodzenie, zegar itp lecz nadal mieszcze się w budżecie.

drugą zmianą jest zasilanie. biore 650w tego samego producenta cena trochę większa ale nadal mieszczę się w budżecie.

Co do procesora nie wiem czy opłaca mi się kupywać słabszą nie przystosowaną do OC wersję, za kilka miesięcy wymagania gier pewnie pójdą w górę i zapewne będę dokupywał nową kartę graficzną, nie chcę żeby mi procesor odpadał w przedbiegach.

Dysk faktycznie jest niewiele droższy i zmieniłem na ten proponowany przez ciebie smile_prosty.gif

Obecny zestaw prezentuje sie tak:

CPU: Intel Core i5-4670K 3.4GHz Quad-Core Processor (?169.75 @ Scan.co.uk) V

CPU Cooler: Zalman LQ-310 Liquid CPU Cooler (?54.30 @ Amazon UK)

Motherboard: MSI Z87I Mini ITX LGA1150 Motherboard (?101.84 @ Scan.co.uk) V

Memory: Corsair Vengeance 8GB (2 x 4GB) DDR3-1600 Memory (?59.99 @ Amazon UK)

Storage: Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive (?42.98 @ Aria PC)

Video Card: Gigabyte GeForce GTX 760 2GB Video Card (?222.98 @ Dabs)

Case: BitFenix Prodigy (Orange) Mini ITX Tower Case (?69.95 @ Aria PC)

Power Supply: Fractal Design Tesla R2 650W 80 PLUS Gold Certified ATX12V Power Supply (?71.00 @ Ebuyer)

Optical Drive: Samsung SH-224DB/BEBE DVD/CD Writer (?12.38 @ Amazon UK)

Total: ?805.17

odznaczyłem V rzeczy już kupione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież stron z testami tych zasilaczy jest na pęczki, więc nie rozumiem w czym problem. To tak jakby tego OCZa odrzucić, bo OEMem tego modelu jest firma bądź co bądź raczej rzadko wykorzystywana (Great Wall) - ale że jest wystarczająco testów potwierdzających porządność tej zasiłki, to nikt jej nie odradza. Tak samo jest z Fractalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten fractal ma certyfikat gold80, twój bronze80 poza tym wydaje mi się że jest to dość mało znana nastawiona pod design marka więc może stąd ten brak jakiś bardziej znaczących testów.

Karta faktycznie nie zwróciłem uwagi, chipset ten sam. chłodzenie lepsze, zamieniona, kartę i tak kupię ostatnią czyli tak za coś koło 2-3 tygodni więc ceny pewnie się jeszcze pozmieniają na dodatek może i opadną smile_prosty.gif

poszperałem dosłownie 5 minut w google i znalazłem taki bardzo techniczny test.

http://www.hardwares...ly-Review/1711/

dobrze myślisz nie jest modularny.

A właśnie mam jedno małe pytanie, ten procek ma wbudowany gpu, zastanawiam się czy dam radę uruchomić kompa bez zewnętrznej karty graficznej aby poinstalować rzeczy typu windows, antywira itp itd przed kupnem właściwej karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz. Ciekawe tylko dlaczego w żadnym(!) spisie polecanych zasilaczy jaki widziałem, nie było tej marki wpisanej. Ani w polecanych ani w odradzanych. Postanowiłem więc podać coś, co cenowo jest niemal identyczne, a jakościowo na pewno porządne.

EDIT:

A czy ten FD jest w ogóle modularny? Bo z tego co widzę to chyba nie bardzo. A OCZ owszem, jest.

Fractal nie jest jakąś bardzo popularną (czy też znaną z zasilaczy) marką i pewnie z tego powodu jej brak. To samo można powiedzieć o np. Cougar, A-Data, LEPA, InWin, Lian Li, EVGA, NZXT, Scythe, Ultra, Thortech, itp... które to nie na wszystkich białych listach się znajdują. Brak marki na białej liście nie oznacza z automatu, że należy do czarnej listy (i vice versa).

Nie, Tesla nie jest modularna - modularne są Newtony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz. Ciekawe tylko dlaczego w żadnym(!) spisie polecanych zasilaczy jaki widziałem, nie było tej marki wpisanej. Ani w polecanych ani w odradzanych. Postanowiłem więc podać coś, co cenowo jest niemal identyczne, a jakościowo na pewno porządne.

Nie ma go, bo część tych list nie jest aktualizowana, a Tesla R2 wyszła nie aż tak dawno temu. Poza tym to mało popularna zasiłka w Polsce, więc autorzy zestawień mogli ją po prostu pominąć.

Co do zasilacza - podałem Ci DOBRY, MOCNIEJSZY niż ten, który sam podałeś (a nawet z zapasem do Twojego zestawu), więc będzie jeszcze lepszy. Z tego co mi wiadomo, to 530W > 500W, czyż nie?

Smart SE ma na linii 12V z tego co pamiętam @456W, natomiast Tesla ma @498W. Więc 530W niekoniecznie musi > 500W.

Zresztą, idąc tym tokiem myślenia, wynika, że pierwszy lepszy noname z 700W też będzie lepszy, no bo przecież ma więcej mocy...

Tesla to bardzo dobra zasiłka, choć jak wspomniałeś niemodularna. Niech autor sam wybierze czy zależy mu na lepszych parametrach elektrycznych, czy odpinanych kabelkach. W każdym bądź razie, skreślanie FD tylko za to, że nie jest u nas znany, jest bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XeoN:

Chłodzenie dodatkowe sobie póki co odpuszczam, kupie je dopiero wtedy gdy zacznę się bawić OC poza tym pierw chcę w ogóle wiedzieć ile mi miejsca zostanie i czy w ogóle się to dodatkowe chłodzenie zmieści.

Co do radeona też ciekawa opcja chociaż obawiam się trochę radeonów ponieważ miałem z nimi wiele problemów w przeszłości i nadal mam (radek w lapku, złom) więc nie jestem co do nich przekonany, zawsze miałem wrażenie że jak biore proc z intela to i karta z nvidi a jak proc amdkowy to i karta radeon nie wiem czy to ma cokolwiek ze sobą wspólnego ale utrał mi sie w głowie taki mit że pracują one ze sobą najlepiej.

Kolejna sprawa odnośnie tej karty jest taka że zajmuje AŻ trzy sloty! nie wiem czy ona mi się w ogóle zmieści. Podczas gdy ten gtx zajmuje dwa.

@Reszta:

Biorę tesle 650W nie 500W jak planowałem na początku, chcę mieć porządny zapas mocy który dźwignie późniejszy overclocking. No i w razie gdybym chciał kupić dwie karty graficzne i je połączyć ten zapas mocy się przyda tym bardziej.

Co do modularności zasilacza, nie zależy mi aż tak bardzo na tych kabelkach więc raczej nie będę marnował na to kasy.

EDIT!

Doszedłem do wniosku pewnego, odpuszczam sobie póki co karte, będę jechał na zintegrowanej, lola mi pociągnie, endless space także więc będę miał w co grać, w zamian za to mogę przeznaczyć do 350 funtów na kartę ponieważ nie będę się mocno z nią spieszył jakoś będę w stanie spokojnie więcej kaski odłożyć i kupić coś naprawde mocnego. Pamiętajcie proszę że jest to zestaw mimi itx i żeby nikomu nie wpadło do głowy żeby mi polecić złożenie poczwórnego zestawu gpu bo to nawet slotów tyle nie będę miał :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

650W to jednak może być mało na łączenie dwóch kart i OC. To taka trochę bez sensu wartość - do jednej karty to przeważnie nadmiar mocy, do dwóch za mało. Pod CF / SLI raczej celowałbym w coś ~ 850W. Niemniej, łączenie dwóch kart jest raczej średnio sensowne, lepiej mieć jedną, a mocną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam że lepiej jedną a porządną jak robić sobie syf w kompie dwiema wink_prosty.gif więc jaką mi możecie polecić? zastanawiałem się nad radeonami z 3gb ramu ale nad żadnym szczególnym modelem.

Edit: Zakupyyyy :D

CPU: Intel Core i5-4670K 3.4GHz Quad-Core Processor (?169.75 @ Scan.co.uk) V

CPU Cooler: ----

Motherboard: MSI Z87I Mini ITX LGA1150 Motherboard (?101.84 @ Scan.co.uk) V

Memory: Corsair Vengeance 8GB (2 x 4GB) DDR3-1600 Memory (?59.99 @ Amazon UK) V

Storage: Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive (?42.98 @ Aria PC) V

Video card: ----

Case: BitFenix Prodigy (Orange) Mini ITX Tower Case (?69.95 @ Aria PC) V

Power Supply: Fractal Design Tesla R2 650W 80 PLUS Gold Certified ATX12V Power Supply (?71.00 @ Ebuyer) V

Optical Drive: Samsung SH-224DB/BEBE DVD/CD Writer (?12.38 @ Amazon UK) V

Total: ?805.17

wszyściutko dojdzie do soboty max :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ludziska sorki za doubleposta, oto kolejne fotki. Brakuje tylko psu i dvdromu :(

1sze foto, właśnie taki chce mieć cpu cooler na czasy overclockingu, tak zmieści się.

CW-9060009-WW - Corsair H100i Hydro Series CPU Cooler, LGA 115x, 1366, and 2011 & AM2, AM3, FM1 and FM2

rohi.jpg

2. tam na górze gdzie jest to czarne, te obudowe da się wymontować a właściwie siatkę stalową aby zrobić miejsce pod duże chłodzenie dla procesora, ah czego chcieć więcej co nie? :D ten corsair luzem tam wejdzie, widziałem już jak ktoś tam zamontował chłodzenie takiego rozmiaru :)

wtwq.jpg

3. bliższe spojrzenie na wnętrze kompa, wyjąłem źle zamontowaną szafkę na kolejne dyski twarde ponieważ kolidowała mi z płytą główną, po kolejnym zamontowaniu pasuje jak ulał, ktoś po prostu ją źle włożył, nie ważne. W każdym bądź razie i tak mam zbyt mało złączy sata żeby obsłużyć wszystkie 5 półek więc wyjmuję tą szafkę, poza tym obawiam się że gdy będę próbował zamontować grafikę to okaże się że mi się nie zmieści więc szafeczka idzie do pudła :)

2is6.jpg

4. panel boczny. Mam w planach namalować na nim sprayem dynie halloweenową, koleżanka mi robi projekt kontur w photoshopie, nawet jeśli miałaby się trochę rozpuścić i pocieknąć farba... to będzie wyglądało jeszcze bardziej epicko :D

Typowy panel, włącznik, reset, wejście na mikro i audio i dwa złącza usb 3.0

h7ur.jpg

5. 10 minut po zrobieniu zdjęć doszedł mi dvd rom no cholera xd jest po prostu czarny więc nie chciało mi się robić kolejnego zdjęcia :)

a973.jpg

6. ostatnia fotka panelu tylnego na dole miejsce na psu, górny wiatrak podłączony do płytki głównej dla dodatkowego przepływu powietrza, nic specjalnego co prawda ale jest. Jak widzicie jest miejsce na dwa sloty karty, to tyle co potrzebuje gigabyte z chipsetem 770x więc zmieści się :)

7d3f.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dawno mnie tu nie było, kolejne części doszły ale psu nadal nie doszło (w środe powinienem mieć)

Oto kolejne zdjęcia mojego potworka i opis części które są już na miejscu:

200minimetrowej średnicy wiatrak na obudowe. Jego zadanie jest proste, pompować do środka jak najwięcej chłodnego powietrza, z tyłu jest jeden fabryczny 120mm wiatraczek i od góry kolejny. oba mają za zadanie odprowadzać całe te ciepło zgromadzone w obudowie.

Kontroler wiatraków z możliwością podłączenia 5 różnych wiatraków z pięcioma oddzielnymi termometrami do mierzenia i dostosowywania prędkości wiatraków do panującej wewnątrz temperatury, jeszcze zastanawiam się nad ich rozmieszczeniem, mam czas.

Zamówiłem także specjalne gumowe łączenia do instalacji wiatraczków które mają za zadanie zniwelować rezonesans między wiatrakami a obudową poza tym były o wiele łatwiejsze w montażu niż wywiercać dziury gównianymi śrubkami.

Wisienką na torcie był prezent od www.overclockers.co.uk czyli mała paczka żelek haribo które pochłonąłem instalując nowy wiatrak i kontroler smile_prosty.gif

A oto i zdjęcia smile_prosty.gif

pdjj.jpg

e1qk.jpg

b864.jpg

zbx7.jpg

lvqm.jpg

q127.jpg

lyll.jpg

W środowym zamówieniu przyjdzie reszta rzeczy czyli zasilacz, klawiatura, zestaw słuchawki-mikrofon i nowiutka, lepsza pasta, ta zwykła która była nałożona na radiator cpu jest do [beeep] więc ją po prostu usunąłem stamtąd.

na kompa wydałem już 3,300 pln a czeka mnie jeszcze kupno gtxa770 czyli kolejne 1500 pln, cóż nie zmieszcze się w budżecie ale... walić to :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...