Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smolny1

komputer do pokera - 3 monitory

Polecane posty

Witam,

Jestem w trakcie oczytywania sie na temat aktualnego sprzetu i probuje zlozyc sobie zestaw do pokera, mam juz dwa monitorki w przyszlosci dokupie sobie 3, chcialbym wiec karte graficzna, ktora obsluzy 3 monitory. Bede mial dosyc spora baze w postgressql, ktora bedzie bardzo aktywna podczas gry Rozmiar bazy okolo 20 gb.

Na razie wybralem sobie te rzeczy:

Procesor I-5 4570

Dysk ssd Samsung 120 GB

Plyta ASRock 87m pro4 lga 1150

2x4b ramu

1. Z karta graficzna mam problem na 2+2 wyczytalem ze, trzeba wybrac jakas co ma 3 wyjscia, przegladam sobie rozne radeony z serii 600 http://www.jib.co.th/web/index.php/p...12/0/index.php i wszystkie maja po 2 wyjscia. Czy trzeba miec karte z 3 wyjsciami, zeby obejsc ten problem ? Nie bede gral w gry wiec, nie potrzebuje potwora, tylko 3 wejscia.

2. Jaki bylby odpowiednik amd dla tego intelka z podobnymi osiagami ?

3. Wyczytalem, ze bazy danych zabijaja dyski SSD, ale informacje te sa doscy stare, czy to nadal problem ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) będziesz brał kartę lowprofile do i5-4570? Bez sensu. Nie możesz postawić na zwykłą? (np. GTX660)

Po co autorowi GTX 660 skoro nie zamierza grać w nic wymagającego?

@ Autor - no tak, jak chcesz podpiąć 3 monitory to potrzebujesz kartę z 3 wyjściami.

Rozważyłbym na twoim miejscu wzięcie procesora Xeon E3-1230V3 - ma dodatkowe wątki, mogą się przydać do tych zastosowań.

Co do SSD - jeżeli będzie mielił w kółko ogromną ilość danych, to pewnie odbije się to negatywnie na jego żywotności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy kiedy trackery(zwłaszcza HM2) zabijały ssd raczej odeszły do lamusa . Jednak warto tutaj zainwestować w dobry ssd , Samsung 120gb mówi bardzo niewiele . Jaki konkretnie to niech Ci experci doradzą , ja jestem już trochę czasu po zakupie i nie siedzę w tym co teraz jest na topie . Musisz mieć świadomość , że rozbudowane bazy potrafią zajmować dużo miejsca : HM2 1kk=6GB , PT4 1kk=10GB . Więc jeśli chcesz w przyszłosci tego dużo trzymać powinieneś rozważyć zakup dysk 256GB , lub dwa 128GB w Raid0 . Wspomniałeś o 20GB , jeśli tylko tyle , to 128Gb wystarczy - ale imho to nie jest duża baza ;) .

Jesli chodzi o procek to wystarczy Ci każdy i5 , polecony przez Diriana Xeon ze względu na posiadane 8 wątków przyspieszy działanie nottecaddy o jakieś 30% , ale nie ma zabezpieczenia w postaci wbudowanej własnej grafiki .

Najlepiej napisz jaki masz budżet a wtedy panowie Ci zlożą konkretny zestaw .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...