Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dvdmax93

Internet światłowodowy

Polecane posty

Witajcie proszę o pomoc

http://www.setcomp.net/oferta/cennik/

mój dostawca internetu,teraz tak aktualnie posiadam bezprzewodowy i chcę przenieść się na światłowodowy i teraz tak interesuje mnie oferta za 60 zł rano 30 Mb/s a 60 Mb/s wieczorem.

czy taki internet będzie dobry do gier przez internet? chciałbym pograć w Naruto na Pc bez lagów.

Dowiedziałem się przed chwilą że jest to FTTB to dobrze dla mnie czy źle?

Prosze o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość będzie taka sama bądź niższa. Tym bardziej jeśli mówimy o Netii opartej na ADSL. Z Vectrą jest dużo cyrków jeśli chodzi o przerwy w dostarczaniu internetu.

Co do serwerów. Jeśli dostajesz publiczne IP to nie ma problemu. Jeśli prywatne wtedy musisz dogadać się z dostawcą o publiczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam możliwość skorzystania również z

http://www.zicom.pl/oferta/internet/

i to jest technologia FTTH czy jest lepsza lub gorsza od FTTB którą polecanie wybrać? mieszkam w bloku 4 piętro

aha coś znajomy mówił że niby ten internet od setcomp FTTB będę miał na kablu na jakimś...

"na skrętce" "do skrzynki światłowód a za nią raczej zwykła skrętka UTP

taki sieciowy kabelek" o co tu chodzi to źle czy dobrze? mam się martwic o pingi itp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak jak pisałem wcześniej, dla ciebie nie ma wpływu czy to FTTH czy FTTB.

2. Jeśli dostawca ma dobrą infrastrukturę to nie będziesz miał problemów pingami itd.

3. Co do kabli, ciebie powinien interesować tylko ten dostarczany do domu czyli UTP cat.5e.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sprawa czytaj.gif

FTTB oferuje 11,22,33,55,100 Mb/s

FTTH oferuje 10,20,30 Mb/s

Dostawca światłowodu FTTH skomentował FTTB "Oferta to jedno, a możliwości techniczne to drugie. Sam Pan wie jak to u Pana wcześniej działało i ile było niedotrzymanych obietnic ze strony operatora odnośnie światłowodu"

Spytałem się Emailem firmę FTTH o co im chodzi więc odpisali mi

"Witam,

Aby móc świadczyć usługę z prędkościami rzędu 100 MB/s trzeba spełnić wiele czynników począwszy od infrastruktury budowy sieci a kończąc na urządzeniach końcowych. Nie twierdzę, że konkurencja nie ma możliwości technicznych, raczej chciałem podkreślić to, że w ofercie można przedstawić prędkości tak duże, których nikt nie będzie ze względu na cenę kupował, a rzetelnie można utrzymać takie prędkości np. w 1 % swojej sieci."

Spytałem się FTTB

Jakie są Pańskie możliwości techniczne?

Będę miał u Pana stałe 100 Mb/s czy mogę mieć spadki np 50-70 Mb/s

Jest możliwość negocjacji ceny?

I pingi w grach na konsoli x360 i pc czy bedą niskie? żebym nie miał lagów.

Odpisali mi

Ad.1)Zakupujemy i dzierżawimy łącza o przepustowości po 1 ? Gigabit od 2 operatorów więc możliwości są spore.

Ad.2) W zależności z jakimi serwerami Pan się łączy ważne by dany serwer wysyłał do Pana z prędkością 100Mbit/s. My Gwarantujemy przepustowość +/- 5%

Ad. 3) Obecna oferta na razie jest stała i zawsze zależna od potrzeb i cen na rynku.

Ad. 4) Ty też w zależności od danego serwera wysyłającego.

I tak się teraz zastanawiam wkrótce skończy mi się umowa z FTTH i czy jak przejdę do FTTB nie powinno być gorzej? tylko że dopłacę 5zł a mam aż 100Mb/s teraz za 60zł mam 30Mb/s

z pingami na x360 nie powiino być źle na FTTB?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...