Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pawel4427

[PS3] Przedmuchiwanie, kilka pytań

Polecane posty

Witam!

27 grudnia moje PS3 slim będzie miało rok. Chciałbym wykonać tzw. fan test, czyli po naszemu przedmuchiwanie. Mam pytanie do osób, które się "znają". Czy ta operacja jest w pełni bezpieczna, ponieważ kiedyś czytałem trochę na ten temat i opinie były podzielone. Ponoć kurz dostaje się wtedy wgłąb konsoli i w "osie" (czy coś) wiatraczków, przez co mogą się "zatrzeć". Więc czy pomaga to konsoli, czy szkodzi. Mam zamiar to zrobić ze względu na przycinanie w niektórych grach. I BTW, ostatnio dość często odbudowywałem bazę danych w pamięci masowej systemu (feel like engineer), czy zbyt częste powtarzanie tej operacji może uszkodzić dysk/dane. (Robiłem to dość często licząc na to, że rozwiąże to problem z przycinkami). Proszę o odpowiedź najpierw na pierwsze pytanie, lub oba naraz :P Mam zamiar konsolę przedmuchać, a potem odbudować bazę danych (czy akurat to sobie odpuścić?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbudowywanie danych jest bezpieczne, możesz je robić do woli. Ale też pomaga tylko jeśli na dysku nagromadzi się bardzo dużo danych, powiedzmy raz na XX instalacji/deinstalacji gier.

Opinie na temat przedmuchiwania są podzielone, ale nie ma jednoznacznych dowodów na to, że to szkodzi. Sony też nie mówi oficjalnie żeby tego nie robić, choć zapewne proceder zna. Faktem natomiast jest, że ta funkcja nie do tego służy i to taki hack, a nie oficjalna funkcja.

Dlatego dla pewności nie powinno się tego robić, jeśli nie jest konieczne. Dla pewności możesz używać sprężonego powietrza/samemu dmuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na kompletnie zimnej konsoli też tak się dzieje? Jeśli tną zaraz po włączeniu, to problem jest raczej gdzie indziej. Jeśli konsola szybko wchodzi na wyższy bieg, to przedmuchanie może pomóc. Raz spróbować nie zaszkodzi, jak nie pomoże, to zgłosić do serwisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...