Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

C_Walk

Rozwiązany: Lekkie odświeżenie Komputera

Polecane posty

Witam,

Oto moja obecna konfiguracja -

Procesor - AMD Phenom II X4 3,0Ghz C3 95W - http://www.cpu-world...45WFGMBOX).html

Karta Graficzna - GTX 460 1GB Gigabyte - tymczasowo wymieniony na GF 8600 GT

Zasilacz - Chieftec 560W CFT-560-A12S

System Operacyjny - Windows 7 32bit Home Premium

Płyta Główna- MSI-M2N

Pamięć RAM - 4Gb DDR2

Dysk Twardy - Segate Barracuda 320Gb - "pożyczony" z firmy.

Co chcę wymienić

Budżet na komputer: około 1000zł

Części do kupienia:

Płyta główna - zastanawiałem się nad Ga-78lmt-s2ptlub GA-78lmt-usb3,

Karta Graficzna - GeForce GTX 650 Ti Boost 1Gb (myślałem również nad AMD 7850 1gb ale w podkręcanie na pewno nie będę się bawił),

Pamięć RAM - 4Gb DDR 3 1333Mhz - myślałem nad Goodram, Hyper-X Kingstone lub Geil Black Dragon,

Dysk Twardy - WD Caviar Blue 500Gb

Zastosowanie - głównie gry, amatorskie wykorzystywanie blendera.

Dodatkowe Informacje

W 100% kupuję nową kartę graficzną - dalej doszedłem do wniosku że póki jest napływ gotówki zmodernizuje sobie resztę - pytanie czy opłacalna jest taka wymiana czy kupić tylko nową KG ,a resztę zostawić.

Przepraszam za błąd w tytule confused_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, ze zaproponowałeś płytę z niskiej półki i nie dołożyłeś pamięci (w sensie, że nadal bedziesz mieć 4GB) to ja bym proponował z tym zakupem się wstrzymać - dozbierać na lepszą płytę główną, a może nawet i procek wymienić na coś lepszego.

Reszta OK, przy czym sugeruję dopłacić do dysku 1TB (ST1000DM003, WD10EZEX) - większe i szybsze, a niewiele droższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o RAM to wydaje mi się że tyle mi starczy (nie jestem wymagający), płyty główne rzeczywiście niższa półka chociaż GA-78LMT-USB3 w miarę zachwalali za cena/jakość - jeśli jednak nie to to jakie ? (jakieś propozycje do przemyślenia) - np.ASRock 970 PRO3.

Natomiast nad dyskiem miałem zagwozdkę tzn. 500Gb czy 1Tb - wygrała cena i akuratni stan mojej 320Gb która w 50% jest pusta smile_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...